Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Doubravová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Miloslav Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček

Pořád jsem slyšel říkat, že je to takové a makové (většinou špatné), ale přiznávám se bez mučení, že jsem se s chutí, od plic i ze srdce smááál... Myslím, že Miloš Macourek se za jednu ze svých posledních prací nemusí vůbec stydět a basta.(8.10.2002)

• Marthos

Kouzelné sluchátko to s přáním režiséra Vorlíčka tentokrát přepísklo. Kradu, kradeš, krademe. Blbneme. A trpíme. Proč se tohoto komplotu musela zúčastnit i legendární Zita Kabátová? Možná netušila, že nejde o večerníčkovské příběhy . . .(4.10.2008)

• NinadeL

Byla jsem ochotná pobrat výsledný tvar Saxány a Lexikonu kouzel, ale tohle v podobných produkčních sračkách nebylo, takže nevidím důvod cokoli tolerovat. Hraná verze oblíbeného Bornova seriálu nefunguje v žádném ohledu. Je tu miliarda herců, miliarda nápadů, které do sebe nezapadají a celek vypadá hůř, než kdyby šlo o raný porevoluční záchvat. Méně by bylo více. Stačilo skutečně málo a mohla to být pohodová rodinná podívaná. Škoda.(4.12.2013)

Vorlíček podle mě točil dobré filmy naposledy v sedmdesátých letech. jistě pak přišel ještě s dvěma úchvatnými seriály. Ale ruku na srdce. Co je na jeho filmech nejzajímavější? Samozřejmě vždy na nich makal československý herecký výkvět ale hlavně jsou to dokonalé a i po letech kouzelné triky. Kouzelné sluchátko je velmi levná produkce která nemůže výpravou oslnit. Hodně ji ještě schazuje zoufalá kamera na úrovni téměř domácího videa. No naštestí se na to dá koukat. pořád se něco děje a málokdy to sklouzává vyloženě k trapnosti. Takže ucházející oddechovka na jedno odpoledne. 50%.(1.7.2007)

• flanker.27

Vyhlašuji pátrání. Od natáčení tohoto filmu se pohřešuje chlapec s brýlemi, naposledy oblečený v červeném svetru a modrých kalhotech a dívka v modrých džínových šatech oba ve věku žáků 3.B. Spolu s nimi se ztratil pes Jonatán, paní Kadrnošková a třída i se soudružkou učitelkou. Místo nich zde kdosi zanechal ubohé napodobeniny bez kapky vtipu a nápadu, kteréžto se snaží zakrýt stylem naházejme toho tam co nejvíc bratři v triku. Fuj, vraťe nám starou dobrou Šebestovou a starýho dobrýho Macha.(19.12.2007)

• - Petr Nárožný, představitel ředitele Baláže, byl jediným, který se podílel coby dabér také na animované předloze. (vojtaruzek)

• - Záujem o spoluprácu prejavil aj čínsky producent, a preto sa vo filme objavila scéna s malým čínskym chlapcom. Štáb vtedy pobudol v Číne desať dní. (Raccoon.city)

• - Film navštívilo 238 718 diváků a celkový výdělek činil 16 769 186 Kč. Statistika vydaná 1.11.2008. (Valsadora)