Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Doubravová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Miloslav Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček
  • Disk

Jako teenagerovi se mi tento výtvor líbil. Po osmi letech však mohu zodpovědně prohlásit, že se Vorlíček s Macourkem na stará kolena dočista pomátli. Z filmu, který měl obrovský potenciál stát se klasikou, se vyklubal paskvil s nesympatickými dětmi a totálně se znemožňující starou hereckou gardou. Scénář je totálně šílený, režie neexistuje a "filmu" jako celku chybí nadhled. Humor je totiž určen pro nejmenší publikum, pro nás, kteří jsme vyrostli na večerníčkovské klasice, tu nic není. Velký problém navíc spatřuji v čínské koprodukci, která do do projektu vstoupila uprostřed realizace a na výsledku je to dost znát. A co ta zprzněná úvodní a závěrečná písnička?! Luboš Fišer se obrací v hrobě. Strašně dementní film, který dělá ostudu geniální předloze.(29.8.2010)

• liborek_

Tak tohle pro mě byl dost nepříjemný šok... i když se to vlastně dalo čekat. Převedení kresleného seriálu do hrané podoby bývá skoro vždycky osudný krok do propasti. Zde ta propast byla navíc hodně hluboká... Příšerný scénář, příšerné herecké výkony a celkově kameňákovský přístup totálně zničil jeden z klasických pohádkových seriálů, v němž praštěné gagy vyznívají roztomile, narozdíl od tohoto pokusu, kde jsou vyloženě trapné. Když už se tvůrci chtěli dostat do kin, měli vytvořit celovečerní animáč a ne tuhle slátaninu, z níž číší spíše nepříjemný šustivý odér snadno vydělaných peněz.(27.8.2007)

• Terva

No fuj Jonatháne.(16.5.2012)

• xxmartinxx

Vrchol trapnosti. Film nemá originální příběh, zápletku a ani děj. U desetiminutového kresleného seriálu se s tím počítá. U filmu by ale měli přidat. Navíc dva naprosto nesympatičtí hrdinové, kteří hrát neumí (a ani se o to nesnaží) táhnou tenhle pokus o film dolů. I pohádka může mít důstojnost.(2.9.2008)

• Hitman_47

Co to kurva bylo?!(31.8.2010)