Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Robert Hájek, Kristýna Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Doubravová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Miloslav Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček
  • arachneuss

A to jen za fakt, že hlavní hrdinka je bývalá spolužačka a vůbec je to kompletně plný těch volů ze základky prvního stupně.(18.5.2008)

Vorlíček nám po temných německých pohádkách předložil toto. Kvality tohoto filmu jsou rozporuplné, ale myslím si, že způsob, jakým s tímto filmem naložili zdejší uživatelé, není správný, protože film je určet především pro děti. Dávám tomu 4 hvězdičky s tím, že přehlédnu to, o čem se tu za chvíli zmíním. Zde se totiž v nejtvrdší formě ukázaly všechny neduhy polistopadové kinematografie. Vorlíček se při honbě za financemi spřáhl doslova s ďáblem. Tím satanem je Čína. Čínská ko-produkce ten film totálně zdevastovala a tak se místo na zloduchy Voráčka a Pažouta musíme koukat na záběry z Pekingu, velkou čínskou zeď a další čínský sračky. Když už se Vorlíček potřebuje s někým spojit, měl by to udělat se starými dobrými Němci, protože se celkem osvědčili a alespoň je jejich kultura nám bližší.(21.7.2010)

• Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +občas se tu najde pár zábavných fórků (pousmál jsem se 2x)tolik herců pro tak ubohý film se na jednom místě už asi nikdy nesleze (Zázvorková, Kabátová, Nárožný, Lábus, Landovský, Jandák, Somr, Kraus, Molavcová, Klepl), fakt to je důvod proč se na film podívat -a je to taky asi jedinej důvod, mizerné technické zpracování a efekty(to už Arabela zvládla líp), primitivní masky, otřesná hlavní písnička převedená do techna!?!, a především tlupa neherců v podobě všech zůčastněných pod 10 let (tzn. skoro polovina herců), kdo proboha dělal ten casting?/// Takovouhle šílenost dokáže natočit málokdo. A Václav Vorlíček myslím ani nevěděl co točí (tohle je asi nejslušnější věta která mě napadla). Fakt si nedovedu představit koho napadlo, tuhle látku převest na plátno. Co to bůde přístě? Rákosníček? Ještě si tak dokážu představit Maxipsa Fíka na styl Beethovena, ale tohle. Raději už víckrát ne a pokud náhodou ano, tak pořádně. Nebýt herců, tak si snímek nezaslouží aní 1*, natož 2./// Celkem 36%///(18.5.2008)

• Beast

Animované filmy mají své místo a hrané zas své - převody z jednoho do druhého nemohou nikdy dopadnou dobře. Tento film je důkazem. - Nemluvě o vstupu Čínského koproducenta...(10.7.2003)

• moviesfan

Pro děti dostatečné. Ne pro mě. Hodnocení: 25%(31.8.2008)

• - Petr Nárožný, představitel ředitele Baláže, byl jediným, který se podílel coby dabér také na animované předloze. (vojtaruzek)

• - Filmovalo se na Mělníku, v Praze - Radotíně a v Číně u Velké čínské zdi. (M.B)

• - Ve filmu uvidíte na padesát triků. (HappySmile)