poster

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

 • Slovensko

  Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko, 2001, 94 min

Hrají:

Robert Hájek, Kristýna Květová, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Pavel Landovský, Jiří Lábus, Iva Janžurová, Jitka Molavcová, Jana Švandová, Vítězslav Jandák, Josef Somr, Jaroslav Kepka, Gabriela Wilhelmová, Jan Kraus, Zita Kabátová, Vladimír Hrabánek, Vanda Hybnerová, Eva Klepáčová, Sabina Remundová, Bohumil Klepl, Milan Šimáček, Tomáš Lipský, Martina Hudečková, Petr Varga, Petr Mikeska, Jan Hanžlík, Jarmila Švehlová, Pavel Tesař, Michaela Doubravová, Miroslav Moravec, Zdeněk Maryška, Radka Stupková, Dalimil Klapka, Jiří Sedláček, Vladimír Javorský, Jitka Sedláčková, Pavel Nový, Štefan Capko, Josef Šebek, Jakub Žáček, Martin Učík, Petr Ratimec, Jan Kuželka, Michaela Mišková, Miloslav Kráľ, Jiří Kocman, Zdeněk Charvát, Jan Bochňák, Jiří Rédr, Wang Zhao, Jin Dazhong, Chi Peng, Dana Lutovská, Richard Trsťan, Martin Pachovský, Richard Bergman ml., Daniel Hrbek, Zdeněk Loníček, Jan Fuchs, Miluše Matoušová, Jan Horák, Gabriela Přibilová, Ladislav Balous, Jiří Děd, Pavel Dostál, Jiří Sedláček
(další profese)
 • Radyo
  *

  Sad. So sad. :-((((25.7.2011)

 • Adam Bernau
  odpad!

  K pláči. Na pěst. Bezmocný vztek. Večerníčkova noční můra. Jestli to viděl, musel si to házet. Sice si vůbec nedovedu představit dobrou "adaptaci" Macha a Šebestové, ale v tomto případě jde o zbytečné starosti. Srovnávat tuto trapnou tupou břečku s originálem naprosto nelze. Demence obsahová i zpracovatelská je zde do nebe volající. Porno. Lobotomie. Urážka. Loupežná vražda. Už název je zlověstný ("kouzelné sluchátko" místo utržené). Angllický titul "Max, Sally and Magic Phone" vhodně ilustruje nivelizaci charakteru původního díla (resp. jakéhokoli charakteru). Pokud jde o herce, nikdy nezapomenu na představitele Macha - ten klučina byl naprosto zoufalý, prostě jen prováděl úkony. Něco takového jsem před tím ani potom neviděl. Otřesný zážitek. (Marigold správně poukazuje na Cimrmanovo "oživlé dřevo" - bez nadsázky.) Ale nehaňme děti bez talentu. To režisér Vorlíček by se měl oběsit. A Macourek? Prznitel a vrah vlastních dětí. Nejvíc zamrzela účast Nárožného, který svým géniem kdysi dal život věčným žákům 3.B a spol. Pět hvězdiček ovšem dávám Oskarovu spásnému referátu.(22.4.2011)

 • arachneuss
  **

  A to jen za fakt, že hlavní hrdinka je bývalá spolužačka a vůbec je to kompletně plný těch volů ze základky prvního stupně.(18.5.2008)

 • paascha
  odpad!

  Nechápu, proč tohle někdo točí? Asi aby mohl Oskar napsat tak báječný komentář:-)(12.1.2012)

 • MMR
  ****

  Vždyť to není strašný, ba naopak, mě se to velice líbilo a shlédl jsem to již několikrát. Převedení kreslené pohádky do reálné podoby mi zde celkem sedlo, a místy jsem se pěkně pobavil :-)(5.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace