„Pane, vy jste vdova!“

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1970, 97 min

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Jiří Sovák, Eduard Cupák, Olga Schoberová, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Helena Růžičková, Vladimír Menšík, Oldřich Velen, Jaroslav Mareš, Miloš Kopecký, Jiří Hrzán, Jiří Lír, Stella Zázvorková, Stella Májová, Lubomír Kostelka, František Husák, Zdeněk Braunschläger, Oldřich Celerýn, Vlastimil Hašek, Karel Peyr, Svatopluk Skládal, Karel Effa, Josef Kotapiš, Richard Záhorský, Oleg Reif, Václav Štekl, Miloš Willig, Milan Jonáš, Viktor Maurer, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Vítězslav Černý, Pavel Navara, Jaroslav Tomsa, Gabriela Bártlová-Buddeusová, Jiřina Bílá, Josef Burda, Zdena Burdová, Jan Cmíral st., Vlastimil Čaněk, František Miroslav Doubrava, Vladimír Linka, Jana Hana Duffková, Karel Houska, Václav Fišer, Karel Hovorka st., Vladimír Foukal, Vladimír Hrubý, Pavel Jiras, Milan Kindl, Petr Kopřiva, Václav Kotva, Pavel Fiala, František Horáček, František Kovář, František Kubíček, Ladislav Mrnka, Zdeněk Blažek, Michal Dohányos, Milan Muchna, Jana Sedlmajerová, Bohumil Rod, Pavel Zradička, Zdeněk Novotný, Eduard Pavlíček, Věra Petáková, Vladimír Pospíšil, Alena Procházková, Eva Rubínová, Jiří Růžička st., Zdeněk Srstka, Karel Vítek st., Luďa Marešová, Eva Trunečková, Stanislav Juna, Zdeněk Martínek, Vítězslav Vejražka, Arnošt Böhm, Vladimír Navrátil, Ela Budeusová

Snad nejlepší česká komedie vůbec. Totální úlet a úžasný černý humor.(16.10.2011)

Výborné české komediální sci-fi, jakého už se dnes asi nedočkáme. Herecký koncert prakticky všech zúčastněných, Macourek / Vorlíček zkrátka uměli.(3.1.2011)

Nebavilo mne to. Respektive sem tam ano, ale jistě ne v dostatečné míře. Zřejmě moc šílené, na můj vkus... 60%(2.10.2012)

Divím se, že minulý režim povoloval točit takové komedie s jistým duchovním rozměrem, a rovněž buržoázním rázem.(19.8.2010)

Až neuvěřitelně svižná černá fantastická komedie Václava Vorlíčka se nese přesně v duchu české crazy komedie 70. let, jednoduchá a přímočará zábava s jediným cílem: POBAVIT(29.11.2004)