• MM_Ramone

Sám ani poriadne neviem, čím to je, ale táto filmová rozprávka sa mi nepáčila už ako malému decku. Nemal som ju proste rád. Teraz po rokoch, keď to skúšam analyzovať, tak zisťujem, že asi najväčšou vadou tohto snímku je Juraj Durdiak, ktorý stvárnil hlavnú mužskú postavu. Do úlohy odvážneho princa sa vôbec nehodí. Taktiež aj, inak výborný, Radoslav Brzobohatý ako čarodej Mrakomor je pre detského diváka až moc drsný. A ani tí traja teplí bratia Věterník, Měsíčník a Slunečník sa mi moc nepozdávajú. Najlepším dojmom v tomto filme pôsobí krásna, jemná Libuše Šafránková. **(26.12.2011)

Proste to miluju!!!(24.10.2003)

Tato pohádka patří k těm mým oblíbeným. Nejlepší je Mrakomor :-)(25.12.2011)

Proste Vorlicek pohadky umel a umi. A kdyz v roli princezny zazari Libuse Safrankova je o kvalitni film postarano.(24.7.2002)

Nedoceněná záležitost kvalit Tří oříšků pro Popelku, přitom s ještě větší dávkou tajemnosti a napětí. Netradiční bytosti jako Větrník, Slunečník, Měsíčník, Mrakomor a Večernice, ti všichni se jednoho dne připletou do života prince. Ten se nejdřív velice rád zbaví svých sestřiček, ale zadělá si tak na pořádné problémy... hlavně, když osvobodí Mrakomora. BTW - Uvědomili jste si někdy tuhle v české pohádce netradiční scénu, kdy princ a Večernice stráví noc na zámku v její posteli, a on pak vstane, jde dolů a všechno zkomplikuje...? To v našich pohádkách není běžné! :-)(15.10.2003)