Libuška Šafránková zde nedostala takový prostor jako v Popelce, a to byla chyba. Naštěstí jsou tu i král a jeho šašek (páni Menšík a Filipovský) a v neposlední řadě skvělý záporák Mrakomor (pan Brzobohatý). Za toho nevýrazného prince strhávám 1* z plných 5, nedá se nic dělat.(16.12.2007)

Jak je možný, že já tuhle pohádku celý svůj dosavadní život tak obcházel? Před touhle pohádkou jsem měl ty nejoblíbenější Dařbuján a Pandrhola, Sůl nad zlato, Třetí princ, Tři veteráni a teď už je to i s Princem a Večernicí prímová pětice, která by mě mohla navštívit čtyřiadvacátého na Vánoce, protože kdy jindy bych si mohl tyhle pohádky užít lépe než právě na Štědrý den.(22.11.2009)

Poněkud rádoby "velká" pohádka, ve které mi kromě Večernice byl nejsympatičtější čaroděj Mrakomor:) Asi se někde stala chyba... ale nemyslím si, že by byla na mojí straně, protože trojice švagrů je tu v podstatě jenom ve funkci deusů exů machinů (miluju tahle zprasená skloňování), a spolu s nimi je i magické cestování přes půl světa poněkud v kontrastu se syrovou proradností lidskou, nemluvě o princově bitce s tuláky. A k tomu na poměry páně Vorlíčkovy naprosto zbytečné vydávání ještěrky za draka... ale zkrátka a dobře kvůli Mrakomorovi - a v dospělejším věku i kvůli bilančním rozmluvám pánů Menšíka a Filipovského - se většinou přistihnu, že se na "Večernici" dívám až do konce. Takže tím pádem asi 70%.(25.5.2005)

Klasické provedení klasické pohádky respektující předlohu, což mu nesmírně přidává na kvalitě. Když člověk (nota bene dítě) vidí, co předtím četl, a nikdo se nesnaží uplatnit svou genialitu tím, že mu z příběhu udělá v hlavě galimatyáš, je to hodno úcty k pokoře takového tvůrce.(5.8.2012)

• MM_Ramone

Sám ani poriadne neviem, čím to je, ale táto filmová rozprávka sa mi nepáčila už ako malému decku. Nemal som ju proste rád. Teraz po rokoch, keď to skúšam analyzovať, tak zisťujem, že asi najväčšou vadou tohto snímku je Juraj Durdiak, ktorý stvárnil hlavnú mužskú postavu. Do úlohy odvážneho princa sa vôbec nehodí. Taktiež aj, inak výborný, Radoslav Brzobohatý ako čarodej Mrakomor je pre detského diváka až moc drsný. A ani tí traja teplí bratia Věterník, Měsíčník a Slunečník sa mi moc nepozdávajú. Najlepším dojmom v tomto filme pôsobí krásna, jemná Libuše Šafránková. **(26.12.2011)