Moc krásná pohádka, kolikrát jsem ji já jen viděl? Finální zůčtování s hlavním padouchem mi asi nikdy nic nevymaže z paměti. To byl horor!!!(13.3.2009)

Nedoceněná záležitost kvalit Tří oříšků pro Popelku, přitom s ještě větší dávkou tajemnosti a napětí. Netradiční bytosti jako Větrník, Slunečník, Měsíčník, Mrakomor a Večernice, ti všichni se jednoho dne připletou do života prince. Ten se nejdřív velice rád zbaví svých sestřiček, ale zadělá si tak na pořádné problémy... hlavně, když osvobodí Mrakomora. BTW - Uvědomili jste si někdy tuhle v české pohádce netradiční scénu, kdy princ a Večernice stráví noc na zámku v její posteli, a on pak vstane, jde dolů a všechno zkomplikuje...? To v našich pohádkách není běžné! :-)(15.10.2003)

průměrná pohádka na úrovni televizní inscenace s dost strašidelným Brzobohatým. Už za mlada jsme ji neměl dvakrát v oblibě a tento stav trvá.(18.5.2007)

Radoslav Brzobohatý je king.(4.8.2003)

Tato pohádka patří k těm mým oblíbeným. Nejlepší je Mrakomor :-)(25.12.2011)

• - Scéna, kdy princ (Juraj Ďurdiak) spadne se svými sestrami princeznami do rybníka, se natáčela jako poslední, a to z důvodu velmi drahých kostýmů, které se nesměly během natáčení poničit. Herečka Ivana Andrlová vzpomínala, že měli na nafilmování pouhý jeden pokus, neb na případné opakování scény neměli náhradní kostýmy. Naštěstí se scénu opravdu podařilo nafilmovat hned napoprvé. (Lynette)

• - Pohádka se točila v ateliérech ale i na mnoha jiných místech mj. na zámcích Ploskovice a Hrádek u Nechanic a zlý Mrakomor sídlil na zřícenině hradu Krakovec u Rakovníka. Tzv. měsíční krajina se natáčela v okolí Mostu a další záběry ve skalním městě v Adršpachu. Několik dalších záběrů se natáčelo v Českém ráji, konkrétně na Kopicově statku. (Stocki)

• - Juraj Ďurdiak byl obsazen záměrně, protože tvůrci chtěli neokoukanou tvář. Naopak Libuše Šafránková byla jasná volba hned. (cariada)