Utěsněte Mrakomora! Hejsek Velen (stejně sympatický jako Pepa Melen), Polárka, co se chce hned cucat, její třpytiví bratři v levných parukách a exkluzivní ústřední záporák, kterého pokud probodnete, nevoláte lékaře, nýbrž instalatéra.. Rozháraným dojmem působící vánoční klasika, nicméně čtyři hvězdy, protože Mám písně rád. „Šašci... Promiň, Kacafírku, promiň.“(28.12.2012)

Libuška Šafránková zde nedostala takový prostor jako v Popelce, a to byla chyba. Naštěstí jsou tu i král a jeho šašek (páni Menšík a Filipovský) a v neposlední řadě skvělý záporák Mrakomor (pan Brzobohatý). Za toho nevýrazného prince strhávám 1* z plných 5, nedá se nic dělat.(16.12.2007)

Podnětná, filozofující pohádka. Jen zlo bylo zdatnější a mělo vyhrát.(8.8.2010)

Pro mě to není příliš oblíbená pohádka, ale určitě má své kouzlo a viděl jsem ji nejednou. Děj je slušně vymyšlen, ale něco mi na tom nesedí, asi ta ponurá atmosféra a nic moc herci. 60%(26.6.2008)

Radoslav Brzobohatý je king.(4.8.2003)

• - Souboj Velena (Juraj Durdiak) s Mrakomorem (Radoslav Brzobohatý) byl natáčen na Troskách v Českém ráji. (zzzw)

• - Pohádka se točila v ateliérech ale i na mnoha jiných místech mj. na zámcích Ploskovice a Hrádek u Nechanic a zlý Mrakomor sídlil na zřícenině hradu Krakovec u Rakovníka. Tzv. měsíční krajina se natáčela v okolí Mostu a další záběry ve skalním městě v Adršpachu. Několik dalších záběrů se natáčelo v Českém ráji, konkrétně na Kopicově statku. (Stocki)

• - Ve scéně kdy princezny spadnou do rybníka, nikdo před tím nezkoukmal, jaké je tam dno a to bylo zanešené bahnem, do kterého se hned začali bořit a strašně to zapáchalo. Pak se nemohly toho zápachu zbavit. (cariada)