Radoslav Brzobohatý si Mrakomora doslova vychutnává. Záporák, jak má být. K tomu perfektní a vtipné dialogy, nějaké to poučení, krásná Libuše Šafránková, i ten princ Velen si dovoluje nebýt takový jeliman, takže mu člověk jeho odhodlání i docela věří. K tomu napínavý souboj mezi hrdinou a záporákem o Večernici na konci - prostě pohádka jak má být.(9.2.2007)

Tuhle pohádku jsem svého času mohla každý den. Můj manžel byl Slunečník a sestry Větrník...a přesně si vzpomínám, že jsme leželi v posteli a pak házeli polštářema jako ty princezny(25.6.2011)

Klasické provedení klasické pohádky respektující předlohu, což mu nesmírně přidává na kvalitě. Když člověk (nota bene dítě) vidí, co předtím četl, a nikdo se nesnaží uplatnit svou genialitu tím, že mu z příběhu udělá v hlavě galimatyáš, je to hodno úcty k pokoře takového tvůrce.(5.8.2012)

• MM_Ramone

Sám ani poriadne neviem, čím to je, ale táto filmová rozprávka sa mi nepáčila už ako malému decku. Nemal som ju proste rád. Teraz po rokoch, keď to skúšam analyzovať, tak zisťujem, že asi najväčšou vadou tohto snímku je Juraj Durdiak, ktorý stvárnil hlavnú mužskú postavu. Do úlohy odvážneho princa sa vôbec nehodí. Taktiež aj, inak výborný, Radoslav Brzobohatý ako čarodej Mrakomor je pre detského diváka až moc drsný. A ani tí traja teplí bratia Věterník, Měsíčník a Slunečník sa mi moc nepozdávajú. Najlepším dojmom v tomto filme pôsobí krásna, jemná Libuše Šafránková. **(26.12.2011)

Podnětná, filozofující pohádka. Jen zlo bylo zdatnější a mělo vyhrát.(8.8.2010)