Pták Ohnivák

Vták Ohnivák

Firebird, The

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

Pohádka, která měla jistě velké ambice, ale dopadla spíše na mírně nadprůměrné úrovni. Pohádka trpí celou řadou neduhů. Nejslabší je mizerný casting na herce do hlavních rolí, vyjma Tiny Ruland. I přes o něco nižší výskyt silných momentů, než jsem u Vorlíčka zvyklý, se nejedná o čistou pohádkovou rutinu, kterou stačí vidět jednou. Jeho pohádku tak trochu pohřbila německá koprodukce, ve které byla natočena. O tom, že tahle pohádka opravdu není moc dobře přijímána diváky svědčí i to, že není v televizi moc často reprízována. Pěkná princezna Tina Ruland, která opravdu vypadá jako princezna, Karel Roden v roli hlavního zloducha, temná až hororová atmosféra a ještě i snaha vymanit se ze zaběhaných pohádkových schémat, to vytahují na poctivých 60%.(18.11.2009)

• PetrPan

Česko-německá produkce - ach jo, triky - ach jo, herci - ach jo, přesto na dnešní produkci filmových pohádek americké, italské a bohužel i české provenience je tento podprůměrný paskvil přinejmenším koukatelný(29.11.2004)

• Crocuta

Obraz tmavý že se na to nedá dívat, marná snaha o strašidelnou atmosféru, až na Rodena otřesní herci a hlavně gumová loutka v titulní roli - to jsou jen některé (a zdaleka ne všechny) zápory nejhorší Vorlíčkovi pohádky.(27.3.2008)

• Mr.Hawkeye

Ach ty koprodukce... Další důkaz toho, že to většinou nedopadne dobře...(26.12.2007)

Já vaše hodnocení vážně nechápu .. vždyť je to tak krásná výpravná pohádka se super herci a vynikající kamerou i přírodou ... prostě jedna z mých dětských nej :)(12.1.2016)

• - Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)