Pták Ohnivák

Firebird, The

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

• PetrPan

Česko-německá produkce - ach jo, triky - ach jo, herci - ach jo, přesto na dnešní produkci filmových pohádek americké, italské a bohužel i české provenience je tento podprůměrný paskvil přinejmenším koukatelný(29.11.2004)

• Chrustyn

Pamatuji si, že jsme na tenhle film šli se školou do kina a poprvé se mi stalo, že jsem v kině usnul.(26.10.2007)

• Crocuta

Obraz tmavý že se na to nedá dívat, marná snaha o strašidelnou atmosféru, až na Rodena otřesní herci a hlavně gumová loutka v titulní roli - to jsou jen některé (a zdaleka ne všechny) zápory nejhorší Vorlíčkovi pohádky.(27.3.2008)

• Karlos80

To jsou ty moderní pohádky většinou jako v tomto případě bez patřičné atmosféry která vás vtáhne do děje, kouzla a vkusu a hlavně také kolikrát absolutní snaha pohádkového a především dětského režiséra za každou cenu natočit pohádku, ať to stojí co to stojí. U nás jen neúspěch, v sousedním Německu o něco lepší. Horší film ve Vorlíčkově filmografii už jen stěží najdeme, a to i přesto že se na něm podílel společně se zkušeným matadorem Milošem Macourkem (námět), když tedy pominu jeho režijní začátky a seriálové excesy typu On je žena! Jen tedy za 1,5/5*, ta titulní písnička v podání Lucie Bílé, mě totálně dodělala.(26.6.2007)

Žádná perla to není, ale Vorlíček aspoň dokázal že všechno co natočí nejsou sračky..průměrná výjimka, kterou ozvláštňují alespoň její mystické prvky a především karel Roden, který se své role zhostil opravdu skvěle..němečtí herci jsou sice příšerní a Jiřina Bohdaloá tomu moc nepřidalala ale jsem rád že to dopadlo aspoň takhle...(9.12.2009)

• - Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)