Pták Ohnivák

Vták Ohnivák

Firebird, The

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

„Nič dobré nám neprinášate a nič dobré vás tu nečaká.“ V polovici 90. rokov ponúkol slovenský producent Rudolf Biermann (ktorého jediným široko ďaleko „čiernym“ projektom je nedokončený Jánošík) českým rozprávkovým a iným legendám, režisérovi Vorlíčkovi („Arabela“) a scenáristovi Macourkovi („Mach a Šebestová“) peniaze na novú českú rozprávku VTÁK OHNIVÁK a do hlavných rolí im okrem iných zohnal Karla Rodena, Jiřinu Bohdalovú a Mariána Labudu. Bohužiaľ, výprava je nevýrazná, akcia podľa česko-slovenských očakávaní nestojí za nič, počítačové triky sú smiešne a mladé herecké výkony mdlé. Napriek tomu snímke nemožno uprieť rozprávkovú atmosféru a hypnotický vtákov spev. DODATOK 22. 12. 2009: Takže Jánošík dokončený.(26.7.2008)

Já vaše hodnocení vážně nechápu .. vždyť je to tak krásná výpravná pohádka se super herci a vynikající kamerou i přírodou ... prostě jedna z mých dětských nej :)(12.1.2016)

• rt12

Ponuré a hlavně nezajímavé.(20.1.2013)

• flanker.27

S filmem je to jako se sportem. Člověk má skončit na vrcholu. Dívat se na to, jak někdejší pohádkový král upadá víc a víc do filmového bahna je docela smutné.(19.12.2007)

• Enšpígl

Pohádka o jednom mém nejmenovaném orgánu.(3.1.2012)