poster

Pták Ohnivák

 • Německo

  Feuervogel, Der

  (Německo)
 • slovenský

  Vták Ohnivák

 • anglický

  Firebird, The

Pohádka

Česko / Německo, 1997, 86 min

 • Mr.Hawkeye
  *

  Ach ty koprodukce... Další důkaz toho, že to většinou nedopadne dobře...(26.12.2007)

 • honajz
  *

  Celá ta pohádka je umělá jako ten pták Ohnivák a podobně zábavná (tedy asi jako vypelichaná plyšová hračka, ze které leze vata nebo polystyren).(27.7.2013)

 • kingik
  ***

  Pohádka, která měla jistě velké ambice, ale dopadla spíše na mírně nadprůměrné úrovni. Pohádka trpí celou řadou neduhů. Nejslabší je mizerný casting na herce do hlavních rolí, vyjma Tiny Ruland. I přes o něco nižší výskyt silných momentů, než jsem u Vorlíčka zvyklý, se nejedná o čistou pohádkovou rutinu, kterou stačí vidět jednou. Jeho pohádku tak trochu pohřbila německá koprodukce, ve které byla natočena. O tom, že tahle pohádka opravdu není moc dobře přijímána diváky svědčí i to, že není v televizi moc často reprízována. Pěkná princezna Tina Ruland, která opravdu vypadá jako princezna, Karel Roden v roli hlavního zloducha, temná až hororová atmosféra a ještě i snaha vymanit se ze zaběhaných pohádkových schémat, to vytahují na poctivých 60%.(18.11.2009)

 • bassator
  *

  Viděno 1x cca - 20%(13.4.2010)

 • ivishka
  *

  Jedinými herci co stáli za to abych se obtěžovala shlédnout tuhle """"pohádku"""" byli Karel Roden a Jiří Langmajer. Celkově je to jakási ukázka toho jak zmršit pohádku - postavte na větev vycpaného páva a nastříkejte ho na červeno (to má bejt ohnivák), pak vemte asi dvacet naprosto příšerných neherců(nemyslím Rodena a Langmajera)a většinu z nich z Německa..potom si sežeňte zmutovanou mořskou hvězdu s drápy do "mrtvého jezera" a stačí člověk co nikdy v životě nedržel kameru v ruce, protože to není podstatné..a pak máte tuhle děsnou věc s nesedícím dabingem na německy mluvící herce a vůbec celá ta pohádka je divná a nudná - typický "happy end" s prvky science fiction, jelikož několikrát oživit jakousi vodou někoho kdo už je dávno mrtvý mi příjde i na pohádku trochu moc.(27.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace