Perla - nádherná perla naší filmové tvorby ... ! Miluji tuto pohádku, kterou mám spojenou opět s Vánocemi a nikdy jindy nejsem schopna ji shlédnout. Tradičně prostě patří k Vánocům jako třeba stromeček nebo kapr. Perfektní herecké obsazení ve spojení s německými herci, hudba, prostě všechno :-)(25.8.2011)

Jedna z nejznámějších českých pohádek na jednen z nejznámějších motivů. V Čechách už to je sand skoro kultovní pohádka bez který by se neobešly žádný vánoce nebo svátky, ale mě stejně nikdy nepřipadala jako něco extra. Neřikám, že když to náhodou jede v Tv, tak že se nepodívám, ale už mě to moc nebaví. Naštěstí to má dost krátkou stopáž, takže než to začne nudit, tak to skončí. Ale i tak se to u pohádek řadí do tý lepší kategorie(8.6.2006)

• NinadeL

Je skvělá, protože se odehrává na sněhu? To je poněkud málo.(5.3.2009)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, na kterou se každé Vánoce rád podívám. Vždycky jsem litoval pana Libíčka, který se marně snažil přesvědčit prince a jeho druhy ke vzdělávání. No a navíc, když na scénu nakluše Droběna v podání paní Růžičkové, nemám slov.(16.12.2007)

Na jednu stranu se nejedna o nic extra super, pohadka v podstate nevynika ani pribehem, ani hereckejma vykonama, ale Vorlickovi se to tak nak vsechno povedlo skloubit dohromady, ze se na tuhle pohadku da vzdycky divat. Navic, i kdyz herci nepredvadi buhvi co, tak jsou ve svejch rolich fakt perfektni, zvlast Safrankova a k tomu tu mame prijemnou hudbu. To spolu se slusnou stopazi da dohromady hezky 4*.(31.12.2007)