"Ty sis bral maminku, kdežto mě vnucuješ samý cizí holky." Ať si kdo chce co chce říká, ať si kdo chce co chce točí, tak Popelce žádná česká "porevoluční" pohádka nesahá ani po první oříšek. Popelka je totiž úžasná, nádherně si dělá srandu z urozených pánů, zneužívá zvířata k práci a ještě k tomu přináší lehce zašifrovaný sexuální motiv - "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?". A když se k tomu přidá zmatený princ, cvrnknutý čeledín a jedinečná macecha s rogalem na hlavě, tak za mě je to každoroční vánoční spokojenost.(26.12.2016)

Klasicka pohadka v nadhernem provedeni V.Vorlicka - L.Safrankova, P.Travnicek i H.Ruzickova jsou proste nezapomenutelni.(7.9.2003)

Jednoznačně nejlepší česká pohádka- svižná, vtipná, skvěle obsazená, moderní, nezatížená žádnou ideologií.(25.12.2003)

Velmi oblíbená pohádka, která neodmyslitelně patří k Vánocům. Ale když pomineme nostalgii či vzpomínky z mládí, uvidíme film s dobrým scénářem, výraznými hereckými výkony několika českých herců a toporným německým komparzem. Postava mírně přidrzé Popelky je jistě zajímavější než její ufňukané předchůdkyně, ale po mnohaletém sledování se prostě okouká.(15.3.2014)

Libuše Šafránková, zlou macochou týraná Popoluška, ktorá sa zmení na krásanu princeznú, je naozaj sympatická. Zahrala túto rozprávkovú postavu veľmi dobre. Škoda, že to isté nemôžem povedať aj ďaľších hercoch. Napríklad Pavel Trávniček v úlohe princa pôsobí hodne toporne a taký Vítězslav Jandák ako jeden z členov jeho družiny je úplne trapný. Ale ako celok to vyznieva celkom príjemne. Zvlášť v časoch Vianočných, kedy je to s nespochybniteľnou istotou vždy odvysielané niektorou z českých či slovenských televízií. Tri hviezdičky pre Popolušku. ***(14.3.2008)

• - V Argentíne bola distribuovaná rozprávka v dĺžke 82 minút, čo je o sedem minút viac ako ju poznajú diváci všade na svete. (Raccoon.city)

• - V jednej z verzií scenára mala Popoluška (Libuše Šafránková) predpísanú scénu, v ktorej sa s trojicou mladých šľachticov dokonca pobila. (Raccoon.city)

• - Nikto doteraz nevie, komu vlastne napadlo poslať scenár do NDR. Ten sa za noc preložil a za dva dni dostali tvorcovia odpoveď, kde stálo, že Nemci majú záujem o spoluprácu na filme. (dyfur)