Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eddard
  ****

  Z těch nejprovařenějších českých pohádek mám tuhle společně s Pyšnou princeznou nejradši, i když o stupeň výš řadím skvosty S čerty nejsou žerty a Šíleně smutná princezna, které jsou myslím české (alespoň mé) povaze bližší... Přesto - Libuška je skutečně tou nejmilejší českou princeznou, i ten Trávníček je tady zajímavý a to je co říct... Tak jeď Goťáku, jeď!!!! "Kdepak ty ptáčku!" 80%(21.6.2006)

 • Radek99
  ****

  Svým filmovým zpracováním (kostýmy, dekorace, interiéry, architektura...) ryze německá pohádka, již si Češi díky koprodukci tak trochu mylně přivlastnili...(14.12.2006)

 • Lima
  *****

  Ať to beru, jak to beru, tohle je opravdu ta nejlepší pohádka, která kdy u nás vznikla. Pohádkovou atmosférou jenom překypuje, bílé zasněžené pláně, stejně jako sněhem obalené smrky kameře přejí a herecký ansábl je bezchybný, včetně německých zástupců. Klukovsky rozverná a zároveň žensky půvabná Libuška je k nakousnutí a tehdy ještě štíhlý Pavel Trávníček je princ, jak má být. No a světe div se, i Svobodova hudba a "božský Kája" to nekazí a jeho zdejší song je snad jediný, který jsem od něho ochoten akceptovat. Od té doby se Vorlíček tomuto skvostu ve svých dalších počinech ani v nejmenším nepřiblížil.(20.9.2003)

 • Lynn
  *****

  Naše televize s oblibou pouští "Popelku" k Vánocům... A teď mi opravdu upřímně někdo řekněte: Dokázali byste si představit Vánoce bez téhle výjimečné české pohádky? Já teda ne!(15.1.2009)

 • sud
  *****

  Troufám si říct, že je to možná nejhezčí pohádka. Krásná a křehká Popelka v podání Libušky Šafránkové, mladý princ Pavla Trávníčka, zlá macecha a její dcera (Carola Braunbocková a Daniela Hlaváčová), ztepilý čeledín Vincek, jeden z nejkrásnějších partů Vladimíra Menšíka, to jsou ikony, které se k nám (nejen) každé Vánoce vracejí a po bůhví kolikátém shlédnutí nám pořád dělají radost. Ta největší pohádková klasika.(25.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace