Z těch nejprovařenějších českých pohádek mám tuhle společně s Pyšnou princeznou nejradši, i když o stupeň výš řadím skvosty S čerty nejsou žerty a Šíleně smutná princezna, které jsou myslím české (alespoň mé) povaze bližší... Přesto - Libuška je skutečně tou nejmilejší českou princeznou, i ten Trávníček je tady zajímavý a to je co říct... Tak jeď Goťáku, jeď!!!! "Kdepak ty ptáčku!" 80%(21.6.2006)

Svým filmovým zpracováním (kostýmy, dekorace, interiéry, architektura...) ryze německá pohádka, již si Češi díky koprodukci tak trochu mylně přivlastnili...(14.12.2006)

Ať to beru, jak to beru, tohle je opravdu ta nejlepší pohádka, která kdy u nás vznikla. Pohádkovou atmosférou jenom překypuje, bílé zasněžené pláně, stejně jako sněhem obalené smrky kameře přejí a herecký ansábl je bezchybný, včetně německých zástupců. Klukovsky rozverná a zároveň žensky půvabná Libuška je k nakousnutí a tehdy ještě štíhlý Pavel Trávníček je princ, jak má být. No a světe div se, i Svobodova hudba a "božský Kája" to nekazí a jeho zdejší song je snad jediný, který jsem od něho ochoten akceptovat. Od té doby se Vorlíček tomuto skvostu ve svých dalších počinech ani v nejmenším nepřiblížil.(20.9.2003)

Naše televize s oblibou pouští "Popelku" k Vánocům... A teď mi opravdu upřímně někdo řekněte: Dokázali byste si představit Vánoce bez téhle výjimečné české pohádky? Já teda ne!(15.1.2009)

Troufám si říct, že je to možná nejhezčí pohádka. Krásná a křehká Popelka v podání Libušky Šafránkové, mladý princ Pavla Trávníčka, zlá macecha a její dcera (Carola Braunbocková a Daniela Hlaváčová), ztepilý čeledín Vincek, jeden z nejkrásnějších partů Vladimíra Menšíka, to jsou ikony, které se k nám (nejen) každé Vánoce vracejí a po bůhví kolikátém shlédnutí nám pořád dělají radost. Ta největší pohádková klasika.(25.12.2005)