Naše televize s oblibou pouští "Popelku" k Vánocům... A teď mi opravdu upřímně někdo řekněte: Dokázali byste si představit Vánoce bez téhle výjimečné české pohádky? Já teda ne!(15.1.2009)

Tak tři oříšky pro Popelku jsou prý nejlepší česká pohádka?No to snad ne... Více předceněnou a okoukanou českou pohádku snad nenajdu,kam se to hrabe na 'S čerty nejsou žerty či Byl jednou jeden král',jedné z nich by mnohem více slušelo toto čestné místo.(15.12.2010)

Vrchol české filmové pohádkové tvorby. Krásné zpracování klasické Popelky se Václavu Vorlíčkovi povedlo nezapomenutelným způsobem (nejen díky Libušce :)(16.4.2003)

Vánoční klasika s Libuškou Šafránkovou. Jedna z pohádek, na které se dá opravdu dívat každý rok. Trailer: http://www.sms.cz/film/tri_orisky_pro_popelku/ukazka(22.12.2008)

• hellstruck

Já se přiznám, že už to nemůžu ani vidět. Jsem opravdu vděčná, že Vánoce nestrávím v ČR a ta pohádka mě nebude pronásledovat. Bohužel nemůžu být zcela "objektivní" (jestli se vůbec dá být objektivní) a jsem ovlivněná tím, že to dávají pořád dokola. Ale co je moc, to je moc. A zas tak povedená pohádka to není, aby se to muselo pořád vysílat!(22.12.2011)

• - Při širokém záběru na zahradu, kde Vincek (Vladimír Menšík) prořezává strom, stojí na žebříku a řeže větev pod sebou. Při detilu však odlamuje větev nad sebou. (dabingstary)

• - Až po konci natáčení vyšlo najevo, že představitelka macechy Carola Braunbock je odsunutá sudetská Němka, která stále umí česky. Přesto celou dobu natáčení mluvila pouze německy. (kenny.h)

• - Pavel Trávníček dostal rolu princa vraj kvôli tomu, že sa nápadne podobal na Alaina Delona. (Raccoon.city)