Priam povinnosť. Film s ktorým je v našej domácnosti spojený každý štedrý večer po niekoľko rokov dozadu. Ja prosťe milujem túto rozprávku.(8.6.2005)

Kriticky hodnotit toto dielko sa hadam ani neda. Je jasne ze to pre mna uz nieje ten magicky zazitok, ako ked som bol krpec, ale stale sa na to pozriem rad. A hlavne, az teraz dokazem docenit ten skvely - nenasilny humor a bezchybne charaktery (ja som si najviac oblubil krala a kralovnu). V tom je Popoluska nedostizna. (8/10)(25.12.2007)

Pohádka, bez které jsou pro mě Vánoce naprosto nepředstavitelné. Skvělá Libuše Šafránková, která zahrála Popelku na jedničku. Václav Vorlíček krásně zfilmoval příběh o skromné Popelce, do které se zamiluje princ (Pavel Trávnícek). Klasika, která bude těžko hledat přemožitele.....(3.11.2007)

Naše televize s oblibou pouští "Popelku" k Vánocům... A teď mi opravdu upřímně někdo řekněte: Dokázali byste si představit Vánoce bez téhle výjimečné české pohádky? Já teda ne!(15.1.2009)

Moc nechápu nadšení okolo téhle pohádky. Rozhodně není špatná, ale pofiderní titul nejlepší česká pohádka je rozhodně mimo mísu.K pohádkám jako Pyšná princezna, či Byl jednou jeden král si nemůže tento film ani čuchnout, Vorlíček prostě neumí navodit takové pohádkové klima, jak to uměl Zeman. A proč konkrétně se mi nelíbí? Z filmu je evidetní, že byl točen narychlo a že byl spíchnut horkou jehlou. Dalším velkým mínusem je přítomnost německých herrců, jejichž výkony film táhnou dolů a jejich dabing je pak absolutně příšerný. Zrůdnost postsynchronů u německých herců navíc úplně kontrastuje s těmi u českých herců. Na druhou stranu čeští herci jsou poměrně dobří, Šafránková je snad jediná z novodobých pohádkových princezen, která umí opravdu hrát.(11.11.2008)

• - Kostýmy boli podľa pôvodného scenára robené na teplé počasie, ale keďže sa napokon natáčalo v zime, nestihli sa už prešiť, a tak Libuše Šafránková (Popoluška) musela v záverečnej scéne cválať na koni v ľahučkých šatách pri teplote mínus 21 stupňov Celzia. (Raccoon.city)

• - V Argentíne bola distribuovaná rozprávka v dĺžke 82 minút, čo je o sedem minút viac ako ju poznajú diváci všade na svete. (Raccoon.city)

• - Rozprávka sa nakrúcala na drahý film, a preto režisér požadoval, aby sa všetky zábery natočili na prvý pokus. (Raccoon.city)