Výborný a hodnotný film, kterému jen škodí nesnesitelná délka. Když jsem nahlédl do filmografie Arnauda Desplechina, zjistil jsem, že on kratší filmy ani točit neumí :-) Přitom Králové a královna by byl svěží, poutavý film, kdyby měl stopáž sto minut. Mathieu Amalric podává bezchybný výkon, Emanuelle Devos mu skvěle sekunduje. Je potřeba se na ten film však dívat patřičně naladěn a mít vyhrazen dostatek času, protože místy mě přepadal pocit, že ten film nikdy neskončí.(12.7.2009)

Posledných 40 minút filmu mu ubralo 1,5 hviezdy. Moje prvotné nadšenie bolo schladené najma vďaka tomu, že sa dosť nešikovne prehupol od drámy ku komédii. Keby sa ubralo pár skrze žartovných scén, výsledok mohol byť určite lepší.(27.12.2011)

Dávám 5 hvězdiček, i proto, že film zde je podhodnocen. Označení za komedii je zavádějící, film obsahuje různé prvky a linie, které se prolínají, avšak celý snímek přesto zůstává konzistentní a nepřipadal mi dlouhý. Výborné výkony předvédějí Mathieu Amalric jako Ismael a Emmanuelle Devosová jako Nora.(26.11.2008)

• togaf

První hodina byla nuda s přihlouplými dialogy (možná chyba dabingu?). Trochu to zachránila druhá hodina a Mathieu Amaric. Ale ta stopáž je vražedná a celkově mě tenhle film prostě nesedl.(1.5.2011)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(31.1.2006)