Posledných 40 minút filmu mu ubralo 1,5 hviezdy. Moje prvotné nadšenie bolo schladené najma vďaka tomu, že sa dosť nešikovne prehupol od drámy ku komédii. Keby sa ubralo pár skrze žartovných scén, výsledok mohol byť určite lepší.(27.12.2011)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(31.1.2006)

Dávám 5 hvězdiček, i proto, že film zde je podhodnocen. Označení za komedii je zavádějící, film obsahuje různé prvky a linie, které se prolínají, avšak celý snímek přesto zůstává konzistentní a nepřipadal mi dlouhý. Výborné výkony předvédějí Mathieu Amalric jako Ismael a Emmanuelle Devosová jako Nora.(26.11.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $290,973Tržby Celosvetovo $3,657,000(2.10.2009)

O sile a slabosti vzťahu. O slabosti mužov a sile žien. O slabosti žien a chlapčenskosti v mužoch. O nenávisti a žiali. O odchodoch a nových stretnutiach. O trpkých odkazoch potomkom. A všetko toto podané nesentimentálne a s veľkou dávkou vnútorného smiechu. Skvelé dielo. Presne pospájané, nelineárna chronológia bez jasných predelov vôbec nevadí, nijako neruší a jej jednoznačne a jasne prijateľná. Kompozícia je to, čo Desplechinovi ide mimoriadne dobre. Rovnako tak prirodzene vyznievajúce chovanie postáv bez pokrytectva a falošnej slovnej zásterky (okrem tej čo chráni pred väzením alebo zrútením sa), tak častej vo vyfalšovane vyumelkovaných vzťahoch. V príbehu jednej ženy okolo ktorej sa točia piati muži - traja partneri, otec a syn a rozhodne nie je všetko ideálne. Rozhodne je to však veľmi dobre zrežírované a premyslené. Tak, že spomínaná dva a pol hodinová dĺžka vôbec nevadí. Práve naopak, pár minút (možno až do hodiny) navyše by vôbec nevadilo.(10.11.2014)