• LiVentura

Bez výrazu a chuti.! Není to české. Ti Němci..(6.4.2010)

"Prskoši, jdeme!" Saša Rašilov je krásný princ s dlouhými vlásky, ale Ondřej Vetchý byl ještě lepší. Souhlasím s ostatními, že ti Němci tam být vůbec nemuseli, ale jinak moc milá a pěkná pohádka.(1.5.2008)

Tahle pohádka si určitě nezaslouží dostat v rámci percentuálního hodnocení takhle na frak. Z těch novějších je totiž jednou z mála dobrých.(6.7.2009)

• cheyene

Přestože je tato pohádka, jak je tu už několikrát zmíněno, jedna z těch nejlepších porevolučních, tak se mi nelíbí víc jak na 2*. Pravdou je, že jsem si ji určitou dobu pustil s chutí, tzn., že jsem ji viděl více než jednou, ovšem o další reprízu nějak nestojím. Vzpomínám si však, že je zde několik dobrých hlášek ze strany M. Táborského (tuším, že roli, jež mám na mysli, hrál on).(18.1.2007)

Veskrze průměrná pohádka. Příběhem, výpravou ani hereckým obsazením z něho nevystupuje, zapamatování hodná je vlastně jenom Hapkova správně strašidelná hudba. Potěší však, že alespoň dvojice zamilovaných má minimální chemii, Nárožný s Hrušínským přispějí do jinak spíše infantilního humoru sem tam vtipnější hláškou („Já se vám omluvuju.“), Kopecký zase nadhledem, a pohádka divákovi docela rychle ubíhá. O pár logických kiksech (hlavně co se týče kouzel) raději pomlčím. Překvapilo mě ale větší zapojení německé strany, která nepřispěla jenom penězi na triky a pronájem natáčecích prostor, ale také několika herci v důležitějších rolích. „Jak seš pitomej, tak máš asi pravdu.“(27.12.2013)