Ja souhlasím se zdejší menšinou, že z porevolučních pohádek je tahle jedna z nejlepších... Dělaná s nadsázkou a ne obvyklá křečovitá snaha o tu starou poetiku, které už stejně dneska nikdo nedosáhne.(21.9.2004)

Když to bylo nové, byl jsem na tom v kině a dost jsem se bavil. Z mého současnéh pohledu je to překombinované, nevýrazné ničím zajímavé - až na to, že tu má svoji poslední roli Miloš Kopecký.(18.5.2007)

Jedna z mych oblibenych pohadek z detstvi .. mam ji rada dodnes :-) Myslim, ze je povedena, velmi dobre zahrana a hlavne zajimava .... libi se mi, ze dej je vicemene originalni ... je i vtipna a to lehkym zpusobem, takze je to velmi prijemne .. hudba Petra Hapky je naprosto uchvatna a pohadku jeste vice vyzdvihuje .. Mahulena se sve role ujala dokonale. Tina je proste asi nejrasnejsi princezna ceskych pohadek spolecne se Safrankovou, ikdyz je nemka ... Jo, rekla bych, ze tohle se vazne povedlo, mohla bych totiz jmenovat vsechny, jelikoz oba princove jsou perfektni, prskos je srandovni, Huhla nema chybu, doktor je taky spravnej .. proste paradicka, takze smele do toho :-))) "Kral prece nemuze vypadat jako hlupak, ktery spadl z houpacky."(30.11.2012)

Když jsem byl malý, tahle pohádka patřila k mojí nejoblíbenější (nepočítám animáky). Na tuto pohádku se klidně eště několikrát podívám znova a rád zavzpomínám :)(30.8.2012)

Veselá pohádka s filmovými kouzly a triky.Další zdařilá rodinná podívaná , která se časem zařadila do širšího výběru české pohádkové "klasiky".(18.11.2006)