Výborná pohádka. Galadriel má pravdu, a Bludimíra je vostrá.(24.1.2008)

Scénáristka Jarka Kovaříková spolupracovala rok před Kouzelným měšcem i na dalším Vorlíčkově počinu. Pohádka jako vystřižená z Říše pohádek (nejen tou kouzelnou sklěněnou koulí). Spolupráce Václava Vorlíčka a Miloše Macourka navozuje pohádkovost. Bludimíra (skvělá Mahulena Bočanová namluvená Simonou Stašovou) představuje správné zlo, Huhla odpovídajícího sluhu - bambulu. Jednoduchá zápletka podána opravdu kouzelně. Maximálně využit kominík (Stanislav Zindulka) proměněný v hrábě: "Praštil jsem každého, kdo si to zasloužil," říká králi. A princ v podání Saši Rašilova? "Skromný badatel a šlechtic každým coulem." Exteriéry: Telč, Náměšť nad Oslavou, Okoř, Průhonice, Kokořín.(24.7.2008)

Na Vorlíčka v prvej polovici až nezvyčajne temná rozprávka (za čo zrejme môžu Nemci), ktorá sa našťastie presunom do hradu dramaticky zlepší. Dobrý príbeh, hudba, obsadenie. Z českých porevolučných rozprávok sa Čarovný mešec radí k tým lepším.(13.1.2009)

Průměrná pohádka. Stále ale působí mile. Hodnocení: 60%(14.8.2008)

Nejspíš úplně poslední solidní pohádka, režiséra Vorlíčka, která se opravdu podařila. Je to vtipný, má to švih, příběh hezky odsýpá. Výkony herců jsou také fajn. Není nic, co bych tomu vyloženě musel vytknout.(28.1.2015)