Váhal jsem jsetli nedát plný počet,ale nakonec jsem si nechal rezervu na poslední díl. Tohle je jednoznačně lepší než první díl. Má to vtip a nápad. Postava J.Sováka jako plukovníka Čestmíra neměla chybu velice dobře mu sekundovala I.Janžurová (v krátkém účesu) a J.Lábus a spousta dalších skvělých herců V.Menšík či M.Kopecký.(19.4.2008)

Podle ŠPIPRAMa pracovní nasazení všech zúčastněných bylo 100%. Skvělé dialogy. Mezi herci kraluje Sovák. "Neříkejte mi soudruhu." ... a k Lábusovi (Kokoškovi): "Prosím vás, kdo by vás hledal? Nebuďte perverzní."(28.12.2008)

Laciná dobová ideologie už není tak vlezlá a humor byl obroušen časem do příjemně lehké úsměvnosti. Obé tak dalo vyniknout naivitě zápletky, která je jakýmsi pokusem o Podraz na moravský způsob. To, co zůstalo, je však přesto nečekaně fajn pohodovka s černobílými postavami, řadou úsměvných situací, tradičními dobovými rekvizitami a výborným Menšíkem, kterému tentokrát zdatně sekunduje výborně se doplňující dvojka Sovák-Janžurová. Sovák vrthl do vinařské selanky jako nezapomenutelný svéráz, a Janžurka odminula vyrostla z trapné exhibicionistky v osobitý charakter. Chtěl jsem večer s něčím domácím, odpočinkově nenáročným, nejlépe s lehce nostalgickou příchutí. Myslím, že tohle vůbec nebyla špatná volba.(2.11.2012)

Dnes jsem objevil ve filmu chybu v čase, a to ve scéně po probuzení plukovníka Semeráda(J. Sovák) z opice, kdy se snaží zorientovat, jak je to se svítáním, zda je ráno či večer, načež mu Šmejkalová (I. Janžurová) sdělí, že je přece září a je půl osmé. Vzápětí je záběr na televizor, kde začínají televizní noviny a mají tam datum 23.8. !! Tak tento detail tvůrcům nějak utekl. Film jsem viděl asi 3x a nikdy dříve jsem si toho nevšiml.(11.7.2003)

• Lima

Sice dobově angažované, ale míra propagandy v únosných mezích. Bohužel to není vtipné a to potom víno v ústech hodně hořkne.(20.9.2003)