Opět je to dobré. Vévodí tu plukovník Semerád.(20.5.2014)

• kocik1

Poctivá režie, poctivý scénář a super herci, kteří umí hrát. Kdybych vypla mozek, klidně bych mohla vysolit i 5 hvězdiček anebo radši jednu velkou, rudou a pěticípou. Protože pracovat v "džízýdý", to byla tenkrát bžunda a hlavně, hlavně jsme se měli všichni moc rádi, všichni jsme táhli za jeden provaz a toho jednoho vykuka jsme ze svého středu vždycky vyštípali. Ani Božena Němcová by tuhle skvělou socialistickou pohádku nemohla napsat líp.(8.11.2014)

• BoPo

Víno časom získava na cene a kvalite. No zabudli na to, že sa oňho musí starať niekto kto tomu rozumí. V neodborných rukách to môže skončiť nedobre.(6.2.2010)

• Big Bear

Tohle víno nebylo zralé, bylo kyselé. Kyselé proto, že se divák musí koukat na celou řadu špičkových herců, kterak kejklují v této normalizační agitce z velkova osmdesátých let. Weber Kopecký spřádá své zlodějské plány, ale předseda družstva s přáteli zasáhne a před vedoucím pracovníkem z kraje jej odhalí. Vše je baleno do lehce satirického hávu. Při tomhle si řada pracujícíh v kině jistě oddechla a odešla s upokojením, že vše skvěle funguje a zlo je vždy vždy odhaleno a potrestáno... * *(12.8.2012)

Miloš Macourek měl zůstat u Arabely a Létajícího Čestmíra a nepouštět se do dramatických scénářů, už jen proto, že jeho představy o socialistický korupci jsou značně naivní. Vorlíček do role padoucha obsadil Mildu Kopeckýho, kterej tyhle grázly umí zahrát, takže je to aspoň uvěřitelný. Poněkud musím pranýřovat postavu plukovníka Semeráda (ač se ovšem jinak před Sovákovo hereckou genialitou skláním), protože takovýho kokota by si přeci domů nemohla nakvartýrovat ani střelená Janžurka. Jiří Lábus opět dokázal, že neumí hrát. František Filipovský oproti tomu, to byl národní poklad. Nepochopil jsem význam scény, kdy si František Němec namlouvá tu ohavnou doktorku. Jestli se nepletu, tak Krause někdo předaboval, nepochopil jsem proč. U filmu jsem se značně zasmál po prvních pěti minutách, kdy je venkovní záběr na chatu, ve který chlastaj a hulákaj bafuňáři a do jakéhosi halekavého zpěvu zničehonic krátce a intenzivně zařve Menšíkův hlas způsobem, který ze sebe vyloudí člověk většinou jen tehdy, když nečekaně spadne do jámy.(6.11.2014)

• - Ve filmu hrálo šedesát dva herců. (carrot)

• - Mezi dětmi se objevily i Theodora a Sabina Remundovy, dcery Ivy Janžurové. (hermiona)

• - Ve chvíli, kdy se Semerád (Jiří Sovák) probere v posteli, poté, co se opil, volá na něj Růžena (Iva Janžurová), že není prosinec, ale září. Na puštěné televizi však začínají Televizní noviny a vedle moderátorky je datum 23.8. (offlineman)