Váhal jsem jsetli nedát plný počet,ale nakonec jsem si nechal rezervu na poslední díl. Tohle je jednoznačně lepší než první díl. Má to vtip a nápad. Postava J.Sováka jako plukovníka Čestmíra neměla chybu velice dobře mu sekundovala I.Janžurová (v krátkém účesu) a J.Lábus a spousta dalších skvělých herců V.Menšík či M.Kopecký.(19.4.2008)

• BoPo

Víno časom získava na cene a kvalite. No zabudli na to, že sa oňho musí starať niekto kto tomu rozumí. V neodborných rukách to môže skončiť nedobre.(6.2.2010)

Nejpovedenější film z celé trilogie. Vcelku zralý film normalizační éry.. Možná až příliš propagandistické, ale to mne až zase tolik nerušilo. Film bohužel vznikl v době v jaké vznikl. J. Sovák jako plukovník v záloze, posunul film k 80% (výborně napsaná a výborně zahraná role). Skvělá sbírka herců, navzájem se doplňujících, tehdejší doby. --Kavánek! Šavrda! Zlobil!--(30.8.2009)

Druha cast volnej vinarskej normalizacnej trilogie Bourlive Vino -Zrale Vino - Mlade Vino. Ideologickeho balastu je o cosi menej ako v prvom dieli . Spoiler! No a objavila sa tu dokonca dejova linia : spor miestopredsedu Janaka /Vladimir Mensik/, ktory chce postavit sypku, kontra predseda JZD, ktory ma svoje plany /vyroba nabytkovych stien/. Koniec Spoileru! Pan Mensik teraz dostal aj vyraznejsiu herecku podporu- Sovaka /Svetaci, Marecku - podejte mi pero, Chalupari/ - takze prekvapivo ide o vyrovnany druhy diel oproti jednicke Bourlive Vino. 76 %(5.11.2013)

• Radek99

Filmová nástěnka státní propagandy 80. let. Perestrojka už visela ve vzduchu, tudíž na nepravosti již bylo možno poukázat, šejdíř však byl z města a kolektivizovaní zemědělci na něho společnými silami nastražili past... Pro Václava Vorlíčka zřejmá úlitba režimu. Škoda toho promarněného potenciálu, takových vynikajících herců na zmar...(14.12.2006)