Herecky koncert Jacka Nicholsona, ktery presto ze zde hraje velmi "odpudivou" postavu tak si nasi prizen nakonec zaslouzi. Netradicni komedie, ale hodne zabavna.(31.7.2002)

„...nejaká jazvička ti možno zostane.“ Romantické filmy môžu mať, a aj majú, veľa podôb. Od tínedžerskej romantiky (TAKÉ NORMÁLNE DIEVČA) cez milostné dospelé eposy (SPOMIENKY NA AFRIKU) až po bežné romantické filmy (NESLUŠNÝ NÁVRH)... a svoje majú čo povedať aj (anti)romantické snímky, vyznačujúce sa tým, že hrdinami sú ON a ONA, nemajú sa v láske, vlastne sa nenávidia a neveria v lásku (až sa jej dokonca smejú), ale nakoniec aj tak skončia v posteli, posiatej ružami. TAK DOBRE AKO SA LEN DÁ je výborný kúsok, ktorý uspokojí milovníkov romantiky aj komédie, na čom má okrem pevnej ruky režiséra Jamesa L. Brooksa (ktorý má, či už ako režisér, alebo ako scenárista či producent prsty v množstve hitov a seriálov, od „Simpsonovcov“ cez Oscara za CENU ZA NEŽNOSŤ až po kultových „Priateľov“) nemalý podiel silné herecké obsadenie v čele s neuveriteľne hajzlovským Jackom Nicholsonom („Ktorý môj priateľ?“ – „No viete, ten čo má farbu ako hovno.“), s ktorým stíha držať krok nie ani tak krehko silná Helen Huntová (BOZK SMRTI), ale skôr výborný Cuba Gooding Jr. („Vyrastal som v pekle!“). Kino Považan 1998(12.3.2005)

Nebezpečne zábavné. Jack Nicholson v najlepšej forme.(29.5.2010)

Pokud se rozhodnete, že natočíte film s Jackem Nicholsonem, máte velmi usnadněnou práci pro své záměry. Když navíc zařídíte, aby přes dvě hodiny téměř neslezl z plátna, máte většinou o úspěch postaráno. Ovšem to, co předvádí Jack je výkon, který já hodnotím jako nejlepší jaký jsem kdy od herce viděl. Tím vůbec nechci shazovat J.L.Brookse, Helen Hunt a už vůbec ne Grega Kinneara, který oběma "hlavním" velmi zdatně sekunduje. Výborná komedie, jedna z mých nejoblíbenějších.(4.1.2003)

Oscar 2 : Herec HR - Jack Nicholson, Herečka HR - Helen Hunt + 5 nominací: Nejlepší film, Herec VR - Greg Kinnear, Střih, Hudba (M+K), Scénář ......... Vynikající film o tom, že všichni (i lidé jako já a Melvin) mají šanci najít toho druhého!(5.5.2003)