Pokud romantickou komedii, tak s Nicholsonem. V kom jiném byste chtěli najít mrzoutského samotářského spisovatele trpícího obsesivně-kompulzivní poruchou, házejícího bezbranné malé pejsky do šachty a skládajícího komplimenty ve stylu "co jsem vás poznal, nutí mě to myslet pořád víc...na sebe," kterému to diváci nejen všechno spolknou, ale upřímně mu fandí?(21.7.2007)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. As Good as It Gets [1:25] ,2. Better Man [5:35] ,3. Humanity [6:25] ,4. Too Much Reality [6:06] ,5. 1.2.3.4.5 [3:54] ,6. Greatest Woman on Earth [7:48] ,7. Everything My Heart Desires - Danielle Brisebois [4:00] ,8. Under Stars - Phil Roy [3:32] ,9. My Only - Danielle Brisebois [1:47] ,10. For Sentimental Reasons - Nat King Cole [3:05] ,11. Hand on My Heart - Judith Owens [3:44] ,12. Climb on (A Back That's Strong) - Shawn Colvin [4:14] ,13. Always Look on the Bright Side - Art Garfunkel [2:39],(10.5.2011)

Fantastické herecké výkony a velmi dobrý a nápaditý scénář. Jedna z nejlepších romantických komedií, jaké jsem viděla...(22.2.2003)

Nejlepší romantická komedie,kterou jsem kdy viděl.Pravda,neviděl jsem jich zas až tolik a "Lepší už to nebude" není příliš typická.Aspoň co se hlavních hrdinů týče.Výkon Nicholsona a Huntové je naprosto úžasný,nedivím se,že je akademici ohodnotili na úkor prosazovaných hrdinů "Titanicu".(29.1.2003)

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $314,178,011(24.10.2006)