Opravdu dobrá komedie, které bych ale neříkal romantická, to bych jí křivdil. Jack Nicholson je jako obvykle znamenitý. Kdybych měl sestavit žebříček jeho nejlepších rolí, vážně bych si nevěděl rady, ten člověk hraje jako bůh. Nebo spíš ďábel :-). On i Helen Huntová dostali za tenhle film Oscary, ale kdo mě skutečně neuvěřitelně překvapil, je Greg Kinnear. Nevzpomínám si, že by někdy hrál líp. A ještě něco - všechny příznivce Monty Pythonů jistě potěší, že Nicholson ve filmu hraje na klavír kultovní Idleovu píseň ukřižovaných "Ber život z té lepší stránky" z filmu Život Briana.(22.2.2003)

Holt podivíni jdou Nicholsonovi nejlíp a pan Udall je opravdu k sežrání. Zaujme i super scénář a Cuba Gooding Jr.(3.3.2005)

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $314,178,011(24.10.2006)

Nádherný film s vynikající výpravou, která nám pomalinku ukazuje změnu chování Melvina, jež neskutečně elegantně zahrál Jack Nicholson s též výborným výkonem Helen Hunt a Gregora Kinneara. Scénář a hudba mistrovské, a horko těžko se zde nachází nějaké chyby, které by film podkopávali nohy. Tohle dílo se řadí mezi moje nejoblíbenější a nejlepší romantické komedie, které jsem kdy viděl, a právem dostává silných 5 hvězdiček…(31.12.2006)

Tak vedle tohoto se jeví drtivá většina romantických komedií jako podvyživení chudáčci.(10.7.2005)

• - Moč, kterou produkuje pes na začátku filmu, zcela evidentně teče na Udallovu (Jack Nicholson) rukavici skrze hadičku. (Terva)

• - Poslední film, který vyhrál jako poslední Oscara jak za Nejlepšího herce, tak herečku v hlavní roli. (don corleone)

• - Roli Carol Connelly byla jako první nabídnuta Holly Hunter. (don corleone)