Jeden z oscarových přehmatů. Zcela průměrný romantický sníkmek, v němž je jeden z hrdinů gay a druhej je zamindrákovanej důchodce.(1.4.2008)

• Subjektiv

Melvin je špatný, aby se pak stal hodným. Simon je hodný, pak se něco stane, je trochu špatný, ale zase se najde a je hodný. Carol je hodná pořád. Všichni jsou na konci odměněni láskou a krásným přátelstvím. To není spoiler, to každý divák ví od začátku. Taky se spolu Carol a Melvin dají dohromady. To taky není spoiler, to každý pozná ve chvíli, kdy Carol řekne Melvinovi: "Nebudu s váma spát. Nikdy s váma nebudu spát. Nikdy! Vůbec nikdy!" Je to vlastně zajímavý film, má děj a přece o něm nelze vyslovit spoiler. Pár jízlivých poznámek z úst Melvina jaro nedělá. Simonův smutný kukuč z toho, že mu Melvin přebral psa, přinese spíš zimu.(26.5.2010)

Dokonalá komedie. Jack Nicholson i na starý kolena dokazuje jak skvělej herec je(1.2.2005)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. As Good as It Gets [1:25] ,2. Better Man [5:35] ,3. Humanity [6:25] ,4. Too Much Reality [6:06] ,5. 1.2.3.4.5 [3:54] ,6. Greatest Woman on Earth [7:48] ,7. Everything My Heart Desires - Danielle Brisebois [4:00] ,8. Under Stars - Phil Roy [3:32] ,9. My Only - Danielle Brisebois [1:47] ,10. For Sentimental Reasons - Nat King Cole [3:05] ,11. Hand on My Heart - Judith Owens [3:44] ,12. Climb on (A Back That's Strong) - Shawn Colvin [4:14] ,13. Always Look on the Bright Side - Art Garfunkel [2:39],(10.5.2011)

Najprv sa chcem (predovšetkým sám sebe) ospravedlniť za predchádzajúce tri hviezdičky. Som na seba totálne naštvaný a absolútne mi zastáva rozum nad tým, ako som mohol dať tomuto úžasnému, dokonalému, nežnému, prirodzenému, takmer božskému filmu také podradné hodnotenie. Úžasný scenár, dojemný, prirodzený a oveľa menej povrchný ako predvídavý 'Titanic', ktorý bol s týmto snímok v oscarovom dueli. A scény s Nicholsonom som si pretáčal a púšťal znova, za ten výkon bol jeden Oscar málo. 100%!(21.7.2008)

• - Betty White, známá zvířecí aktivistka, se měla objevit ve filmu v roli Shirley Knight, ale odmítnula ji, když se dozvěděla, jak bude zacházeno se psy. (don corleone)

• - Mladou dvojici Židů v restauraci ztvárnili herci Peter Jacobson a Lisa Edelstein, kteří se o 10 let později setkali znovu, a to v rolích Dr. Tauba a ředitelky Dr. Cuddyové při natáčení populárního seriálu Dr. House (od r. 2004). (Václavička)

• - Ve jedné scéně napodobuje pes Jacka Nicholsona, jak se vyhýbá trhlinám na chodníku. Docílili toho tak, že na praskliny umístili filmaři malé překážky, takže se jim pes musel vyhnout. Překážky pak odstranili dodatečně digitálně. (don corleone)