Netradiční romantická komedie, kde je všechno tak, jak byste nečekali. Herci jsou jedineční a vedlejší dějová linka strojí za to. CO KDYŽ UŽ TO LEPŠÍ NEBUDE? :-)(17.9.2002)

Tento film je (takmer) divadelným predstavením, lebo v podstate stojí na 99% na štyroch skvelých hercoch a ich neustálych interakciách . Povedal by som že toto je taká antiromantická komédia o ľudoch čo hľadajú seba a cesty k sebe navzájom. Komičnosť celého filmu je viacmenej situačná a konverzačná, ale tak zo života, že sa jej neubránite. Neviem si predstaviť niekoho, kto by vôbec dokázal zahrať starého frfľoša Melvina tak virtuózne ako Jack Nicholson. Helen Hunt si tiež zgustla a "teploš Simon" Greg Kinnear spolu s Cubom Goodingom Jr sú takisto na nezaplatenie. Nemôžem ešte zabudnúť na psíka Verdella ( vlastným menom Jill - naozaj mu toho Oscara na afterparty ocikal ? :-) ). Film obsahuje mnoho nezabudnuteľných scén.(16.7.2004)

Výborně napsané dialogy a skvostný herecký koncert Jacka Nicholsona a Helen Hunt (ale i Greg Kinnear je dost dobrý). Díky Jackovi je nakonec uvěřitelná i ta neuvěřitelný vývoj jeho postavy. Zcela zasloužené herecké Oscary a Zlaté glóby pro hlavní představitele. Navíc i Zlatý glóbus za nejlepší komedii. Navíc i milá, odlehčená hudba Hanse Zimmera.(3.8.2003)

Herecky koncert Jacka Nicholsona, ktery presto ze zde hraje velmi "odpudivou" postavu tak si nasi prizen nakonec zaslouzi. Netradicni komedie, ale hodne zabavna.(31.7.2002)

Fantastické herecké výkony a velmi dobrý a nápaditý scénář. Jedna z nejlepších romantických komedií, jaké jsem viděla...(22.2.2003)