"Moh sem bejt s nejlepší ženskou na světě a místo toho tu sedim s váma. Nic proti, ale debil, co prodává poslední legální drogu..." :)))))) Podíl psa na polidštění člověka. Tak tomuhle říkám FILM. Jinak k Melvinovi mám fakt duševně blízko, taky nesmlčim, když mě někdo sss - ehm, kaká. "Servírka Carol, teplouš Simon."(12.5.2006)

Jedinečná a velmi netradična nalajnovaná romance, jejíž kouzlo jsem prohlídl asi až napošesté. Radost mi malinko kalí fakt, že tahle uremcaná poloha definovala herectví Jacka Nicholsona v podstatě na celý závěr jeho kariéry.(5.10.2008)

Naprosto geniální a vtipná komedie, u které se člověk směje často kvůli zlosti a nenávisti jednoho muže vůči ostatním, nebo lépe vůči všem, kdo na světě existuje. Ale proč o tom zde rozpravovat, když tento film musel vidět takřka každý? Lepší už to nebude je příběh ze života, který nádherně prožívá muž, nebo lépe herec, Jack Nicholson, o kterém se ví, že ve své branži je jasná špice, ale aby byl protivný a dokázal svojí náladu natáhnout na celý film, to se jen tak nevidí. Právě díky jeho cynizmu je film tak prostě jednoduchý a právě osobnostně dost vtipný, když přitom táhne film jediná osoba a nabaluje na sebe další dobré herce je důvod mít o to větší radost z něčeho, co se dokáže povést a přitom si uvědomit, že se člověk směje jenom kvůli němu. Jack Nicholson je pan herec, dokáže zahrát cokoliv a kdykoliv a zde to dokázal neskutečně zábavně a drze. --- Seznamte se, servírka Carol, teplouš Simon.(6.10.2007)

Klobouk dolů před geniálním herectvím Jacka Nicholsona... 70%(6.9.2002)

Jeden z oscarových přehmatů. Zcela průměrný romantický sníkmek, v němž je jeden z hrdinů gay a druhej je zamindrákovanej důchodce.(1.4.2008)

• - Moč, kterou produkuje pes na začátku filmu, zcela evidentně teče na Udallovu (Jack Nicholson) rukavici skrze hadičku. (Terva)

• - Melvin (Jack Nicholson) má v bytě několik obrazů známých umělců. Mezi nimi i obraz Salvadora Dalího, španělského surrealisty. (bohhous22)

• - Mladou dvojici Židů v restauraci ztvárnili herci Peter Jacobson a Lisa Edelstein, kteří se o 10 let později setkali znovu, a to v rolích Dr. Tauba a ředitelky Dr. Cuddyové při natáčení populárního seriálu Dr. House (od r. 2004). (Václavička)