Oscar 2 : Herec HR - Jack Nicholson, Herečka HR - Helen Hunt + 5 nominací: Nejlepší film, Herec VR - Greg Kinnear, Střih, Hudba (M+K), Scénář ......... Vynikající film o tom, že všichni (i lidé jako já a Melvin) mají šanci najít toho druhého!(5.5.2003)

"Seznamte se. Servírka Carol, teplouš Simon" Co víc dodat, krásná a dokonalá komedie.(12.11.2007)

Jedinečná a velmi netradična nalajnovaná romance, jejíž kouzlo jsem prohlídl asi až napošesté. Radost mi malinko kalí fakt, že tahle uremcaná poloha definovala herectví Jacka Nicholsona v podstatě na celý závěr jeho kariéry.(5.10.2008)

Najprv sa chcem (predovšetkým sám sebe) ospravedlniť za predchádzajúce tri hviezdičky. Som na seba totálne naštvaný a absolútne mi zastáva rozum nad tým, ako som mohol dať tomuto úžasnému, dokonalému, nežnému, prirodzenému, takmer božskému filmu také podradné hodnotenie. Úžasný scenár, dojemný, prirodzený a oveľa menej povrchný ako predvídavý 'Titanic', ktorý bol s týmto snímok v oscarovom dueli. A scény s Nicholsonom som si pretáčal a púšťal znova, za ten výkon bol jeden Oscar málo. 100%!(21.7.2008)

Klobouk dolů před geniálním herectvím Jacka Nicholsona... 70%(6.9.2002)

• - Role Melvina Udalla byla nabídnuta Johnu Travoltovi. (Kulmon)

• - Krátce poté, co Helen Hunt obdržela Oscara za svůj výkon v tomto filmu, opustil ji manžel Hank Azaria. (Mafyn)

• - Ve jedné scéně napodobuje pes Jacka Nicholsona, jak se vyhýbá trhlinám na chodníku. Docílili toho tak, že na praskliny umístili filmaři malé překážky, takže se jim pes musel vyhnout. Překážky pak odstranili dodatečně digitálně. (don corleone)