Tento film je (takmer) divadelným predstavením, lebo v podstate stojí na 99% na štyroch skvelých hercoch a ich neustálych interakciách . Povedal by som že toto je taká antiromantická komédia o ľudoch čo hľadajú seba a cesty k sebe navzájom. Komičnosť celého filmu je viacmenej situačná a konverzačná, ale tak zo života, že sa jej neubránite. Neviem si predstaviť niekoho, kto by vôbec dokázal zahrať starého frfľoša Melvina tak virtuózne ako Jack Nicholson. Helen Hunt si tiež zgustla a "teploš Simon" Greg Kinnear spolu s Cubom Goodingom Jr sú takisto na nezaplatenie. Nemôžem ešte zabudnúť na psíka Verdella ( vlastným menom Jill - naozaj mu toho Oscara na afterparty ocikal ? :-) ). Film obsahuje mnoho nezabudnuteľných scén.(16.7.2004)

Oscar 2 : Herec HR - Jack Nicholson, Herečka HR - Helen Hunt + 5 nominací: Nejlepší film, Herec VR - Greg Kinnear, Střih, Hudba (M+K), Scénář ......... Vynikající film o tom, že všichni (i lidé jako já a Melvin) mají šanci najít toho druhého!(5.5.2003)

8 / 10 Hudobné trio - trombón, viola a cimbálik - odvádza skutočne majstrovskú prácu, ktorej výsledkom nie je ušitrhajúca kakofónia zvukov, ale príjemná to melódia, aj keď, a to si musíme priznať, s trochu obohraným refrénom... Ó, aký že to prekomplikovaný úvod! Takže stručne: perfektné herecké výkony, inteligentný scenár, príjemný hudobný sprievod - mám pokračovať? A len tak mimochodom - dojemný príbeh o jednom suchom suchárovi, jeho morálnej náprave, osudovej láske a... a vôbec. Štyri * dávam len preto, že keby to išlo napríklad dnes večer o jedenástej, tak by som asi išiel radšej spať - a to nie je znak päť-hviezdičkových filmov...(13.6.2005)

Nebezpečne zábavné. Jack Nicholson v najlepšej forme.(29.5.2010)

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $314,178,011(24.10.2006)