Oscar 2 : Herec HR - Jack Nicholson, Herečka HR - Helen Hunt + 5 nominací: Nejlepší film, Herec VR - Greg Kinnear, Střih, Hudba (M+K), Scénář ......... Vynikající film o tom, že všichni (i lidé jako já a Melvin) mají šanci najít toho druhého!(5.5.2003)

Jedinečná a velmi netradična nalajnovaná romance, jejíž kouzlo jsem prohlídl asi až napošesté. Radost mi malinko kalí fakt, že tahle uremcaná poloha definovala herectví Jacka Nicholsona v podstatě na celý závěr jeho kariéry.(5.10.2008)

Pokud romantickou komedii, tak s Nicholsonem. V kom jiném byste chtěli najít mrzoutského samotářského spisovatele trpícího obsesivně-kompulzivní poruchou, házejícího bezbranné malé pejsky do šachty a skládajícího komplimenty ve stylu "co jsem vás poznal, nutí mě to myslet pořád víc...na sebe," kterému to diváci nejen všechno spolknou, ale upřímně mu fandí?(21.7.2007)

Nádherný film s vynikající výpravou, která nám pomalinku ukazuje změnu chování Melvina, jež neskutečně elegantně zahrál Jack Nicholson s též výborným výkonem Helen Hunt a Gregora Kinneara. Scénář a hudba mistrovské, a horko těžko se zde nachází nějaké chyby, které by film podkopávali nohy. Tohle dílo se řadí mezi moje nejoblíbenější a nejlepší romantické komedie, které jsem kdy viděl, a právem dostává silných 5 hvězdiček…(31.12.2006)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $148,478,011Tržby Celosvetovo $314,178,011║ Skutočne bravúrne vypointované dialógy robia z tejto mierne trpkej komédie skvost, možno mierne ubrať na minutáži a bol by to čistý klenot. Jack Nicholson a Helen Hunt v dialógovej "kontre" hre na kocúra a myš, ovládajú krásne celý dej a do sýtosti zabávajú. /90%/(25.5.2005)