poster

Paralelní světy

 • Francie

  Les mondes parallèles

 • anglický

  Parallel Worlds

Drama / Psychologický

Česko / Francie / Nizozemsko, 2001, 100 min

 • Sandiego
  ****

  Vztahové drama, které se blíží skutečnosti, až z toho občas mrazí. A to díky preciznímu scénáři, kde není místo pro předvídatelné momenty a ohrané situace, úžasné herecké dvojici v hlavní roli a suverénní režii doslova propojené s dobře odvedenou kameramanskou prací. Pak je jedno, že film nemá gradaci, divák se v něm ztrácí a jeho otázky zůstávají nezodpovězené. Jde jen o vnější sledování rozpadu dlouholetého vztahu, v němž se zničeho nic objeví těžko definovatelná trhlina a ta sebou nese lavinu rozhodnutí, jež vedou k neefektně zdrcujícímu konci, v němž je však možná i naděje, chce-li v něm něco pozitivního divák najít. Více než desetiletá pauza P. Václava po tomto pozoruhodném snímku je jednou z největších nespravedlností a ostud naší kinematografie.(5.9.2012)

 • Crocuta
  ****

  Roden je zde sympatický a nadmíru přesvědčivý, Lenka Vlasáková pak podává nadprůměrný herecký výkon a ne poprvé dokazuje, že je jednou z nejvýraznějších českých hereček současnosti.(2.10.2007)

 • Madsbender
  ***

  Poučená a filmársky vyspelá česká Červená pustatina (ktorú pripomína nielen „púštnymi“ snovými scénami), ktorá sa však vznáša v nevábnom vzduchoprázdne. 70%(23.4.2015)

 • Tommassi3
  ****

  "Ještě tady mám Kinga.. To jen tak na usnutí.." ;)(10.6.2016)

 • triatlet
  ****

  Film, v němž herci netlachají, ale HRAJÍ. Na scénáři s Petrem Václavem spolupracovala Marie Desplechin. Dvěma scénami sice příběh mírně upadá – Tereza (Lenka Vlasáková) překvapivě zrazuje nejlepší kamarádku Alenu (Petra Ernyeiová) a Kryštofovi (Karel Roden) se předpokládaně vyznává přítelkyně jeho kamaráda/ spolupracovníka Markéta (Jitka Schneiderová), ale v konfrontaci s těmito nadbytečnostmi je pak zase mírně ironické závěrečné setkání Terezy a opuštěného Michala (Marek Daniel). Neschopnost komunikace je patrná mezi všemi aktéry. Otevřený závěr se drží základní linie příběhu – představivosti. Takže: kam/ za kým asi kráčí Tereza? Výborná kamera Štěpána Kučery; obrazově dokonalé – snové, horečnaté výjevy. Ústřední dvojice Vlasáková – Roden působí velice přirozeně.(5.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace