Paralelní světy

Parallel Worlds

Drama / Psychologický

Česko / Francie / Nizozemsko, 2001, 100 min

• HoneyBunny

Jen se tu rozplývejte nad tím, jak je to hluboký. Přitom je celý film o ničem. Pan režisér nám chtěl asi něco říct, ale nevede se mu to.(3.3.2003)

Doma nie je nikto prorokom. V tomto prípade to platí úplne jednoznačne. Že Václavov film doma ocení len minimum odbornej verejnosti, o Českých Levoch už ani nepíšem (a po tohtoročných nomináciách už si nemyslím radšej vobec nič) - to ma ani neprekvapilo. Pritom sú Paralelní světy skvelou psychologickou štúdiou vzťahu, ktorý prestal fungovať a toho, čo to urobí so ženou a čo s mužom. Teším sa, že si dnes film znova pozriem na ČT, nevidel som ho od premiéry. Každopadné pamätám si scénu, ktorá na mňa dokonale zafungovala - keď sú Tereza a Kryštof na nejakej party, ona má vo vlasoch zubnú pastu a jeho to neskutočne rozhádže...Obaja hlavní predstavitelia, Lenka Vlasáková i Karel Roden, hrajú tak, že máte pocit, že takýto sú v civile - a to, samozrejme, nie je výhrada k nim ako ľuďom, ale práve jednoznačný kompliment k nim ako hercom. Nie je to dokonalý film (čo mi ale nenáleží vobec posudzovať), ale je to výborný film o nedokonalosti v nás !(4.2.2009)

Téměř psychologiský film. Skvělý Roden.(11.12.2008)

Poučená a filmársky vyspelá česká Červená pustatina (ktorú pripomína nielen „púštnymi“ snovými scénami), ktorá sa však vznáša v nevábnom vzduchoprázdne. 70%(23.4.2015)

Roden je zde sympatický a nadmíru přesvědčivý, Lenka Vlasáková pak podává nadprůměrný herecký výkon a ne poprvé dokazuje, že je jednou z nejvýraznějších českých hereček současnosti.(2.10.2007)

• - Film získal hlavní cenu festivalu Finále Plzeň. (Elisebah)

• - Karel Roden byl za svou roli nominován na Českého lva za hlavní roli. (Elisebah)