Průměrná historická kostýmní taškařice. Osbobně mám radši prvorepublikové veselohry ze současnosti.(5.8.2003)

Historická komedie velkého stylu, jaká se už bohužel v našich zeměpisných šířkách neopakovala (Císařova pekaře beru v potaz). Vávra opět vyvedl Národní a Vinohradské divadlo na barrandovský kopec, doplnil jej několika filmovými stars a úspěch byl na světě. Film velmi dobře drží základní příběhovou osnovu, nechybí zde napětí, vtip, život a krása. Má několik dobrých hereckých výkonů (Smolík, Šejbalová, Pištěk, Nedošinská, Mandlová, Steimarová), ale všemu pochopitelně dominuje Zdeněk Štěpánek, který mohl Mikuláši Dačickému propůjčit veškerou svou vervu. Zdravě nacionální film nemůže jednou za čas škodit.(6.11.2003)

Roztomile veselá komedie o kutnohorských měšťanech a měšťankách, kteří mají plnou hlavu jednoho českého Casanovy. Ke konci to trochu ztrácelo šťávu.(5.2.2008)

Historicko-dobrodružno-romantický snímek s vyvedeným obsazením a scénářem. :-)(5.9.2009)

Za starou gardu plný počet.(27.5.2014)