Filmy pro pamětníky mám prostě rád, a Dívka v modrém patří k těm nejlepším... Nataša Gollová je ve své roli paní Smutné vyloženě smrtící - to byla komička, která se mohla směle měřit se špičkou Hollywoodu.(4.3.2007)

Kouzelná romantika, šarmantní Nový a krásná Baarová. "Dívka v modrém" je vrcholem Vávrovy kariéry a dost možná i mým vůbec nejoblíbenějším filmem pro pamětníky ("Kristián" promine). 10/10(21.3.2006)

Z nápadité pointy filmáci vytřískali co se dalo a tak jsem neměl problém se celým filmem příjemě prousmívat. Lidunka fakt nádherná a repilky, které tady ze sebe sype Olda Nový zejména samomluva v reakci na staročešká přání Blanky z Blankenbergu jsou neskutečně výživný.(5.2.2017)

Dr. Karas miluje dvojrozměrnou komtesu Blanku, kterou má umně vyvedenou v životní velikosti na historické malbě. Karas, jako žádáná partie, musí odolávat nájezdům vdavekchtivých dívek i jejich maminek a tajně sní o životě s dívkou z plátna. Sny se občas vyplní, což je i tento případ, protože jednoho dne komtesa získá potřebný třetí rozměr, s grácií vystoupí z plátna a plynnou staročeštinou začne bezprostředně způsobovat pozdvižení v doktorově dosud poklidném životě.(2.2.2009)

Pod pokličkou laškovní české veselohry se skrývá příběh muže posedlého strachem ze sexuálního aktu. Až zhmotnění jeho tajných erotických fantazií (kterého ho prve vzrušovaly protože nemohyl ožít) přináší v jeho životě změnu. Vávra předběhl Hitchockovo Okno do dvora:-D(13.11.2008)

• - Hospodyně Otylka (Antonie Nedošinská) ke konci filmu, kdy se nabyvatel zámku přišel podívat se na obraz a oživlou dívku, říká Janu Karasovi (Oldřich Nový): „...šel nahoru", myšleno do knihovny. Dopustila se tím faux paux, protože svému zaměstnavateli tzv. onkala, co je v tomto vztahu nanejvýš nevhodné (oslovení leda pro služku či obecně podřízeného). Jedině správné bylo užít uctivějšího tvaru totiž „...šli nahoru". Nyní bychom to chápali jako rozdíl mezi tykáním a vykáním. (Brtniik)

• - Lída Baarová se v tomto filmu poprvé a naposledy setkala před kamerou s Natašou Gollovou, bylo to jen v jediné scéně. (Kulmon)

• - Na prvním snímku filmu je zobrazen zámek ve Slavkově u Brna. (Lentilkatka)