• Blofeld
  *****

  Filmy pro pamětníky mám prostě rád, a Dívka v modrém patří k těm nejlepším... Nataša Gollová je ve své roli paní Smutné vyloženě smrtící - to byla komička, která se mohla směle měřit se špičkou Hollywoodu.(4.3.2007)

 • swed
  *****

  Kouzelná romantika, šarmantní Nový a krásná Baarová. "Dívka v modrém" je vrcholem Vávrovy kariéry a dost možná i mým vůbec nejoblíbenějším filmem pro pamětníky ("Kristián" promine). 10/10(21.3.2006)

 • Enšpígl
  ***

  Z nápadité pointy filmáci vytřískali co se dalo a tak jsem neměl problém se celým filmem příjemě prousmívat. Lidunka fakt nádherná a repilky, které tady ze sebe sype Olda Nový zejména samomluva v reakci na staročešká přání Blanky z Blankenbergu jsou neskutečně výživný.(5.2.2017)

 • petaspur
  ****

  Dr. Karas miluje dvojrozměrnou komtesu Blanku, kterou má umně vyvedenou v životní velikosti na historické malbě. Karas, jako žádáná partie, musí odolávat nájezdům vdavekchtivých dívek i jejich maminek a tajně sní o životě s dívkou z plátna. Sny se občas vyplní, což je i tento případ, protože jednoho dne komtesa získá potřebný třetí rozměr, s grácií vystoupí z plátna a plynnou staročeštinou začne bezprostředně způsobovat pozdvižení v doktorově dosud poklidném životě.(2.2.2009)

 • decouble
  ***

  Pod pokličkou laškovní české veselohry se skrývá příběh muže posedlého strachem ze sexuálního aktu. Až zhmotnění jeho tajných erotických fantazií (kterého ho prve vzrušovaly protože nemohyl ožít) přináší v jeho životě změnu. Vávra předběhl Hitchockovo Okno do dvora:-D(13.11.2008)

 • - Hospodyně Otylka (Antonie Nedošinská) ke konci filmu, kdy se nabyvatel zámku přišel podívat se na obraz a oživlou dívku, říká Janu Karasovi (Oldřich Nový): „...šel nahoru", myšleno do knihovny. Dopustila se tím faux paux, protože svému zaměstnavateli tzv. onkala, co je v tomto vztahu nanejvýš nevhodné (oslovení leda pro služku či obecně podřízeného). Jedině správné bylo užít uctivějšího tvaru totiž „...šli nahoru". Nyní bychom to chápali jako rozdíl mezi tykáním a vykáním. (Brtniik)

 • - Lída Baarová se v tomto filmu poprvé a naposledy setkala před kamerou s Natašou Gollovou, bylo to jen v jediné scéně. (Kulmon)

 • - Na prvním snímku filmu je zobrazen zámek ve Slavkově u Brna. (Lentilkatka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace