Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Producentka zpravodajské televizní stanice Jane Craigová (Holly Hunterová) trpí jediným nedostatkem – že má vždy pravdu. Ať jde o jakýkoliv problém, vždy ho umí vyřešit, dokonce i když je pod časovým tlakem a když jde doslova o sekundy. Jejím tajným ctitelem je reportér Aaron Altman (Albert Brooks). Jenže do televize jednoho dne nastoupí nový hlasatel, pohledný Tom Grunick (William Hurt). Bývalý sportovní zpravodaj působí plachým dojmem, který na Jane udělá velký dojem. Tomovy první reportáže i jeho uvádění hlavních zpráv dopadnou nadmíru dobře. Není divu, že se do něj Jane zamiluje. Aaron marně upozorňuje na to, že Tom v zájmu úspěchu po malých krůčcích porušuje novinářskou etiku. Například jeho slzy v reportáži o znásilněné ženě byly falešné. A to vše je jen počátek velkých změn, které se ve světě televizního zpravodajství začínají projevovat. Sledovanost a zábava totiž začínají mít přednost před pravdou. Řada zkušených profesionálů bude muset odejít. A Jane si musí ujasnit, co je pro ni nejdůležitější… (Česká televize)

kleopatra

Budují si kariéry, statečně klopýtají od nezdaru k úspěchu a zpátky a učí se - zprávám a životu. Jane, která se pro svou profesi narodila, objekt její touhy Tom směřující šarmantně leč nekompromisně nahoru a Aaaron - kamarád, který by Jane tak rád. Láska, přátelství, loajalita, etika, drobné zrady, šrámy .... to vše zapracované do jiskřivých dialogů, jejichž poslech je jak vlastní déj'a vu. James L. Brooks to umí - skamarádit s postavami, vpustit, dojmout a pak nechat pokračovat příběh v našich hlavách. ()

andrii

To jsou nám ale noviny. Jako ze žurnálu. My ze stanice, v prime timu. Exteriér, interiér. Fakta, informace, infotainment. Redaktoři z terénu, za pultíkem, v newsroomu. Jsme vaším okem přes kamery, oknem do světa za zdmi. Profesionální tým, ale mezi námi, sami za sebe, jsme také lidé v ohnisku točící se zeměkoule. ŽIVĚ. ()

DaViD´82

Osmdesátkový předobraz Sorkinova Newsroomu (což je myšleno jako pochvala); respektive jeho nezpravodajské vztahově odlehčené části, kdy krom stejného stylu je patrná i nepřiznaná inspirace u mnohých postav. Kupříkladu MacKenzie McHale je natolik věrnou kopií (chováním, schopnostmi, střeleností, obsesí, výřečností i vyřídilkou) zdejší Jane Craig, až jsou od sebe nerozenatelné. Ano, mohlo to být kratší a ve druhé půlce se to nemělo naplno překlopit ve vztahovku "jedna ona a dva oni" na úkor onoho pohledu do zákulisí zpravodajství, ale celkově je to ryze sympatické a milé. Ovšem i tak je na tom nejlepší již úvodní předtitulkový prolog, který by zasloužil vlastní film. ()

misterz

U Tohto režiséra to mám tak striedavo-oblačno. Žiaľ v tomto prípade je to už také sychravé počasie s riadnym lejakom. Väčšina komentárov tvrdí aký super príbeh, super romantika, komédia... no mne sa zdá, že všetky tieto žánre samostatne boli iba také šedivé myšky, kde nevyniklo absolútne nič, čo by som si mal snáď pamätať aspoň viac ako päť minút. Jediné čo bolo zaujímavé, tak ich postupné a plynulé prelínanie medzi sebou. Možno to je aj tým námetom - prostredie správ a humbuk okolo ich prípravy nie je nič pre mňa. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Pecival

Jelikož mě dění za oponou vysílání zpráv moc nebralo, ze začátku jsem se trochu nudil a chvíli mi i trvalo než jsem si našel cestu k postavám. V druhé půli, kdy se začali rozebírat více jejich jednotlivé vztahy už mě to docela chytlo a dobře jsem se bavil, ale kvůli slabšímu rozjezdu lepší tři. Musím říct, že konec mě docela překvapil, ale nemůžu teď říct jestli v dobrém nebo ve zlém. Btw: Angličtina v tomto filmu nepaří mezi ty jednodušší (odkazuji na neexistenci českých titulek (a nebo neumím hledat)). ()

• Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)
  • Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt