poster

Kladivo na čarodějnice

 • anglický

  Witch Hunt, The

 • anglický

  Witches' Hammer

Drama / Historický

Československo, 1969, 103 min

 • tron
  ****

  Pôsobivá znepokojivá (proti)inkvizítorská vízia Otakara Vávru o časoch, kedy bolo šialene jednoduché zhorieť zaživa. Sú doby, v ktorých by som nechcel žiť. Čertovo kolo sa roztočilo... ale nepoháňali ho čerti.(16.1.2007)

 • Superpero
  *****

  No ono je to tak trochu mistrovské dílo. Maximálně působivé a velice sugestivně natočené. Velká režisérská vychytávka je občasný monolog jakéhosi šíleného maníka co popisuje chování čarodějnic hláškama typu "líbají ďáblovi levou nohu a řiť." Herecké výkony good (představitel kata mi hrozně připomínal Charlese Bronsona) a scénář bezvadný. Zvlášť ten vysoce pesimistický konec no prostě lahůdka. Sledování scén s procesy mě docela ničilo a naprosto si nedovedu představit jak strašné to muselo doopravdy být. Hlášky jako "nyní přistoupíme k tortuře," nebo "hledejte signum diabolicum" mi zůstanou v paměti asi hodně dlouho. Naprosto výtečný a nadčasový film.(27.2.2006)

 • genetique
  ****

  Málokedy možno zhliadnuť niečo tak znepokojivé a hrozivé ako je práve táto výpoveď Otakara Vávru. Dokonale realistická atmosféra dodáva filmu napätie a rýchlo ubieha. Hodnotný film a len ťažko uveriť, že toto všetko sa kedysi dialo. Ľudské zmýšľanie však bolo na inej úrovni. 80%.(11.3.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V průběhu celého inkvizičního Bobligova řádění v letech 1678 až 1694 bylo popraveno celkem 63 nevinných osob; jen v Šumperku bylo upáleno na 25 lidí. (Trainspotter)

 • - Poslední obětí - a zároveň jednou z nejstatečnějších - se stal Heinrich Peschke, který však nezemřel v „očistných“ plamenech, nýbrž ve vězení v roce 1696 po dvanáctiletém mučení bez přiznání. (Trainspotter)

 • - Některým obětem byl na hranici při upalování zaživa na krk zavěšen pytlík se střelným prachem ke „zmírnění“ útrap. (Trainspotter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace