• Marthos
  *****

  Otakar Vávra je nejen doyenem české filmové režie, ale také znalcem a milovníkem historie, která byla vlastní i Zikmundu Winterovi. Toto osudové setkání obou mužů, byť jen teoretické, našlo svou šťastnou chvíli na přelomu dějinného lámání světa, v období, kdy byla třeba obrátit svou pozornost právě k minulosti. V Rozině sebranci je to takřka antická tragédie klášterního sirotka, hledajícího lásku po boku nesprávných mužů, v Nezbedném bakaláři spíše kratochvilná povídka, v níž zvítězí rozum nad hloupostí. Plejáda vynikajících hereckých osobností v čele s temperamentním Štěpánkem, Matulovou, Korbelářem, Marvanem, Smolíkem, Rašilovem a dalšími vytváří z tohoto filmu velkou podívanou, která vyniká i po výtvarné a hudební stránce.(3.10.2008)

 • Bart
  ****

  Obsadit do filmu s kvalitním scénářem ta nejzvučnější herecká esa té doby, vesměs z Národního divadla, to byla záruka úspěchu a Otakar Vávra to věděl. Vznikla tak velmi jemná komedie, u které se nebudete smát od začátku do konce. Chvílemi se budete usmívat, chvílemi budete dojati a rozhodně se budete cítit dobře.(2.3.2007)

 • špaček421
  ****

  Celkem dobrej film, hlavně ze dvou důvodů: odehrává se v Rakovníku a pořád tam pijou pivo. A v neposlední řadě skvělý Zdeněk Štěpánek v hlavní roli.(5.6.2010)

 • NinadeL
  *

  Štěpánek a Matulová = moje noční můra. Vyvažuje to sice lehce Korbelář, ale pořád je to Vávrovský středověk a to je zlo.(15.2.2009)

 • rt12
  ****

  Solidní výkon Vávry a hlavně Zdeňka Štěpánka.(27.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace