Cena za něžnost

Michael Gore

Richard Marks

Kostýmy:

Kristi Zea

Bohužiaľ, nemám 30 rokov, neverného manžela na krku, tri deti, rodinno-finančné problémy a skúsenosti tohto druhu, takže mi drsne realistický pohľad na manželstvo dcéry, ktorá je z veľkej lásky prinajmenšom rozčarovaná, vôbec neimponoval. A tak ma z tohto kurzu "Ako si udržať manžela a získať späť deti rozhorčené rodinnými vzťahmi" potešila jedine sarkastická Shirley MacLaine a charizmatický Jack Nicholson, ktorých pasáže sú úžasne trefné a udržovali môj záujem. James L. Brooks je inak skvelý režisér, no od Danielle Steel by bol tento film umeleckým dielom. Vytáčalo ma, že film skákal z jednej udalosti do druhej, pričom ani pri jednej sa nepozastavuje a film stráca hĺbku, jednotlivé scény najmä zo života dcéry nie sú ,,rozkúskované", čo mi zrážalo celkový dojem a nedovoľovali mi pochopiť jej správanie či pohnútky. Tento film je proste natočený pre ženy, ktoré čo-to zažili a Debra Winger sa touto úlohou stáva ich najlepšou virtuálnou kamarátkou. Mužskí užívatelia, čo to hodnotia 5*, musia byť zrejme veľmi empatickí. Keď oslávim niekedy v ďalekej budúcnosti 30tku, možno sa mi život Debry Winger pripomenie a ja sa vžijem do pozície ženy, ktorá mala idealistické predstavy a až skúsenosti jej ukázali obrátenú stránku života.(5.8.2010)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.2.2009)

Nemůžu si pomoct, ale já prostě filmy tohoto typu nemám rád. Z jednoho prostého důvodu: Mám pocit, že podobný příběh by dokázal napsat každý. Podle mě se příliš neliší od Rodinných pout, Ulic a podobných soap oper. Matka, co na stará kolena chce chlapa, dcera, co má manžela, který ji podvádí, a na konci nějaká nevyléčitelná nemoc, ať si lidi trochu popláčou... Většina lidí, co hodnotí nadprůměrně píše, že je to hlavně z toho důvodu, že je to film přirozený, realistický, přesvědčivý... Právě z tohoto důvodu já hodnotím průměrně. Shodou náhod jsem včera viděl film Mary a Max a právě ve srovnání s ním je podle mě nejlépe vidět, proč jsem z Ceny za něžnost zklamaný. Mary a Max vrší jeden skvělý nápad na druhý, nevlečou se a o smrti vypráví nepateticky, ale o to silněji. Možná i kvůli tomuto včerejšímu silnému zážitku mi připadalo, že Cena za něžnost nemá dvě, ale snad čtyři hodiny.(20.1.2012)

Krásna ústredná melódia, v nemenej peknom filme o živote.(17.6.2012)

Pekný film. A tým slovom nemyslím niečo podradnejšie len preto, že som nenapísal skvelý alebo úžasný. Je to krásne natočený film, úprimný, milý, príjemný, usmievavý, zábavný, nemenej však aj tragický. Jednoducho pekný životný príbeh, v ktorom je klišé neznámym pojmom, herecké výkony dosahujú vrcholnú úroveň a prirovnanie - v jednoduchosti je krása - je absolútne presné. 85%.(6.5.2009)