Cena za něžnost

Michael Gore

Richard Marks

Kostýmy:

Kristi Zea

Napočúval som sa dosť o tom, ako skvelo vie J. Nicholson zahrať chlapíka "od vedľa". Áno, je výborný, ale film nie je len o ňom. Scénu, kde preletí na pláži zo strechy auta si však budem pamätať. Film je hlavne o jednom manželstve, do ktorého sa zaľúbená Emmy so svojím manželom nadšene vrhne. Po rokoch pribúdajú deti, pribúdajú problémy, finančné suchoty a zvláštny vzťah Emmy s matkou manželstvu tiež nepomáha. Cena za nežnosť je film zo života. Tak obyčajný a napriek tomu pútavý. Záver dokáže zovrieť hrdlo, ale na plný počet to u mňa nebude. 80%.(27.4.2014)

Manželé a manželky, matky a dcery, Jack Nicholson a Shirley MacLaine. V dobrém i zlém. Chvíle radosti i absolutního zmaru, smutku, ale i naděje. Klišé, říkáte? Možná. Především ale KRÁSNÝ film. Vážně. Jako by někdo jen pozorně koukal kolem sebe a pak to hodil na papír. Všichni ti artoví režiséři, co tak rádi točí „komediální vztahová dramata ze života“, by měli povinně brát hodiny u Jamese L. Brookse. Nebo si alespoň občas připomenout „Terms Of Endearment“. To aby viděli, jak se to dělá. P.S.: Jsem moc rád, že jsem konečně zjistil, odkud se vzala scéna s kabrioletem a „vyfoukaným“ účesem, kterou jsem si kdysi tolik oblíbil v Bridget Jones´s Diary :-)(4.5.2009)

Krásna ústredná melódia, v nemenej peknom filme o živote.(17.6.2012)

Zklamání. Obrovské zklamání. Ani nevím co jsem od filmu čekal ale když jsem viděl ta obrovská hodnocení a spousta ocenění, které film získal čekal jsem rozhodně více. Na můj vkus film plynul opravdu hodně pomalu a nezachrání to ani plejáda vynikajících herců v čele s Shirley MacLaine a Jackem Nicholsonem. Brooksovo novější "Lepší už to nebude" je mnohem zábavnější.(11.8.2008)

I třetí shlednutí bylo pořad stejně dobrý.(19.12.2010)