Cena za něžnost

Scénografie:

Polly Platt

Kostýmy:

Kristi Zea

Silne emotivni pribeh o osudech jedne rodiny je na jedne strane hodne smutnym vypravenim, ale na strane druhe odusevnely vykon Jacka Nicholsona tragickou stranku prijemne zmirnuje.(3.8.2002)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $108,423,489Tržby Celosvetovo $123,400,000(1.4.2010)

Drobet zklamani. Na jednu stranu fajn, povedeny drama, ale na stranu druhou vicemene nic extra. Proste obycejnej pribeh o vztazich matky s dcerou, jejich kamaradech a milencich. Cely je to tak hodne civilni a film nikam nespecha. Rozhodne bych ho neoznacil za komedii. Film vicemene vytahujou nahoru jen herci, hlavni dvojka zenskejch, pricemz ale postava MacLaine je misty drobet divna svym chovanim. Ale samozejme i chlapci, co se okolo nich motaj, jsou fajn. DeVito, Daniels, Lithgow, ale hlavne tradicne sympatickej chlastajici Nicholson. Celkove tak proste jen dobre natoceny, zahrany i napsany drama, coz by ve vetsine pribadu stacilo k spokojenosti, ale ne u klasiky, ktera ma 86%, tady jsem fakt cekal jeste vic, proto jen slusny 4*.(23.11.2011)

• Hejtmy

{702/1001} Hodně laciná záležitost. Hudba a kamera jak z německého fetišporna, scénář na nic a samí nesympatičtí herci. Od začátku jsem se nemohl zbavit dojmu, že tenhle film opravdu není ničím výjimečný, vždyť v čem je tahle sladkokyselá okurka lepší než všechny tuctové romantické filmy? Máme tu postarší páreček, který až v pozdním věku nalezl tu pravou lásku, nevěru, dětičky a i rakovina se na konci ukáže! To je krása, co? Uznávám jen dobrý výkon Jacka Nicholsona, který sice ve všech filmech hraje stejně, ale dobře. 30 %(3.1.2010)

Jeden by jen cynicky poznamenal, že kdyby na konci nenechali nikoho natáhnout bačkory, těžko by z toho bylo tolik nominací i proměnění. Typicky vypočítavý americký film, který trochu připomněl geografii spokojených států. Solidní dabing TV Prima 1997 (Bartoška!), ale Shirley a její teatrální projevy mě celkem štvaly. Asi ve své době bych (čistě teoreticky) film ocenil lépe.(10.2.2013)

• - Jack Nicholson se na svou roli připravoval tak, že mluvil s mnoha astronauty. (Vampireman)

• - Jodie Foster odmítla roli Emmy kvůli studiu na Yale. (Kulmon)

• - Role Patsy byla nabídnuta Kim Basinger, ta ji ale odmítla kvůli filmu Posedlý krásou (1983) (J.A.K.)