V posledných rokoch života Marilyn Monroe upadala nielen jej kariéra, ale aj duševné a fyzické zdravie. Najoslavovanejšia žena sveta, ikona krásy a sexepílu sa márne usilovala lipnúť na tajnom romániku s mladým generálnym prokurátorom Bobbym Kennedym, bratom prezidenta J. F. Kennedyho. V zákulisí však spolupracujú odborový predák Jimmy Hoffa a šéf FBI J. Edgar Hoover na pláne vydierania politika s dôkazmi o jeho milostnej afére, ktorá by mohla zničiť dynastiu Kennedyovcov. (oficiální text distributora)

kaladze77

To je zaujímavé, že viacerí inak vidia rodinu Kennedyovcov a v nej Roberta Francisa Kennedyho. Preto je aj zaujímavé a hlavne Bobby, lebo ich otec sa spolčil s mafiou a s organizovaným zločinom, aby John (Jack) vyhral voľby a predsa Bobby ako minister spravodlivosti bojoval proti maffií (Hoffa, Giancana). V atentáte proti JFK a aj v jeho antentáte PODĽA MŇA (subjektívny názor) mala prsty aj mafia OKREM INÉHO aj kvôli nevďačnosti. Zaujímavé že mne filmy o Robertovi Kennedym že koľko tvárí ukazujú o ňom pozrime si zopár filmov a seriálov ešte... KENNEDYOVCI (THE KENNEDYS) - Príliž horlivý malý braček Johna, ktorý uhladí veci. Nechce byť politikom a chráni Jackie, začne vzťah s Marilyn Monroe ale jeho všetko je rodina. MARILYN A BOBBY - POSLEDNÁ MILOSTNÁ AFÉRA (MARILYN & BOBBY: HER FINAL AFFAIR - Bobbyho tak zobrazuje ako teenagera ktorý bude zaľúbený, ale zároveň aj jeho neveru zobrazuje film a ukazujú ho ako zbabelca. Tá časť keď Marilyn umrie on si myje ruky, aby si zachránil svoju politickú kariéru. 13 DNÍ (THIRTEEN DAYS) - Môžeme ho vidieť odvážneho, ktorý sa nebojí ani kubánskej situácie z roku 1962, stojí vedľa prezidenta nech ten sa rozhodne akokoľvek. Vyjednáva so sovietskym veľvyslancom, čiže vo filme ho môžeme tak vidieť ako človeka, ktorý vo veľkom prispel k tomu aby nevypukla tretia svetová vojna. HOFFA (HOFFA) - Tento gangsterský film o Hoffovi ktorý stojí sedí pred súdom, pričom Bobby ho obviní že je v organizovanom zločine. Tento film Bobbyho tak zobrazuje ako malého chlapca, s ktorým Hoffa vie tak zakrútiť ako chce a môže ho aj kľudne urážať. Hoffa tak odpovedá na otázky pričom ide do protiútoku že Bobby Kennedy ostane zazerať s otvorenými ústami ako malý chlapec. RFK (ROBERT KENNEDY)- Film ukazuje udalosti po 1963 nov. 22 ako buduje po smrti svojho brata vlastnú kariéru a kandiduje vo voľbách. Ide proti prezidentovi Johnsonovi, a chce vystúpiť z tiene svojho brata, aby aj naňho si spomínali ľudia ako na RFK a nie tak ako mladšieho brata JFK (oproti seriálu Kennedyovci, tak povedal aj John/Jack aby som šiel ďalej takisto aj oproti filmu Hoffa je múdry, citlivý politik a ako aj človek). Taký človek ktorý sa nebojí nikoho a ničoho a predsa hrá postavu, ktorého si človek obľúbi. Nie je teda čudné že toľko filmov a každý z nich inak predstavuje Roberta Francisa Kennedyho? Ale že tak inak každý??? A možno druhá čudná vec je okrem mafie aj vojna vo Vietname. Zaujímavá a čudná politika to bola ako aj Kuba... klan Kennedyovcov začalo inváziu v zátoke svíň v Kube aby zvrhlo Castra s čím skoro urobili svetový problém, predsa neskôr obaja Kennedyovci John aj Bobby veľa urobili preto aby nevypukla tretia svetová vojna. Čudná bola aj vietnamská situácia, kde tiež za vládnutia Johna a Bobbyho začalo niečo vo Vietname čo sa týka USA, druhá otázka je že nešťastník prezident Johnson ešte viac vojakov posielal do oblasti, aj po smrti Johna Kennedyho a najčudnejšie bolo že Robert začal protivojnovú kampaň. Čiže hneď tri zaujímavé veci: 1. Kampaň proti Kube, ale neskôr predsa chceli a boli ochotný vyjednávať s Castrom. 2. Podpora Mafie v Kennedyovských voľbách, neskôr predsa boj proti mafií. 3. Začiatok vojnového konfliktu vo Vietname, neskôr predsa protivojnová kampaň Roberta Francisa Kennedyho. () (méně) (více)