• zette
  ****

  Povedena veselohra, ktera sice nametem nijak zvlast nevybocuje z rady dobovych komedii, ale Vavra svou rezii a Rasilov svym sympatickych hereckym projevem film radi k lepsimu prumeru. Behem sledovani filmu nejde nemyslet na osud Anny Letenske...(6.4.2014)

 • Crocuta
  ****

  Snímek který vždycky pobaví. Nejlepší je vycpaný ratlík, který "hačá " i "hajá".(13.7.2007)

 • Cimr
  *****

  Skoro až pohádka o tom, jak byli lakomí potrestáni a pokorný zvítězil. I když... Přijdu hned je chaplinovským mixem humoru a sentimentality; něco jako Kid, jen s bernardýnem místo dítěte. Dá se na něj velice dobře koukat i dnes. Zatímco v koncentračních táborech se tou dobou děla nelidská zvěrstva, film ukazuje, jak je hezké, když se k sobě lidi hezky chovají. Bojuje proti krutosti sentimentem, ale příjemným, nepatetickým. Může mu to mít někdo za zlé?(2.1.2011)

 • Big Bear
  ****

  Krásný a hluboce lidský film o jedné závěti a lidech bydlícím v jednom domě. Film byl točený v pro nás nejstrašnější době za okupace v období po smrti Heydricha. U mne je největší hvězdou tohoto filmu ,,domovnice'' Anna Letenská. V době natáčení již byla sledována gestpem a její manžel čekal tou dobou na popravu. Gestapo Letenskou milostivě nechalo film dokončit, ale po natáčení si pro ni přijelo a byla odvezena do Mauthausenu, kde byla zavraděna. Ve filmu na této neskutečně silné ženě nic nepoznáte, budete se u této komedie dobře bavit a mráz hrůzy i nesmírná úcta k paní Letenské vám dojde teprve při zjištění jak moc se musela přemáhat a jakou vnitřní sílu prokázala!!! Rašilov st. si tuto komediii pro sebe a svého psa prý napsal na tělo a já myslím, že se mu moc povedla... Čtyři cvočky z obojku. * * * *(24.2.2014)

 • Fretakata
  *****

  Skvelé, skvelé. Vsetko sadlo: námet, premyslený dej s napatim aj jemnym smutkom, nenapadny humor, výborná kamera, vynikajuco zapracovana hudba, prijemne zahrane. Rada odpustam autorom malu nepresvedcivost na konci - osud šeku aj listiny. U mna plna ruka.(3.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace