• LiVentura
  ****

  Skvostný Saša Rašilov. :-)(21.7.2009)

 • mchnk
  ****

  Pouze komedie? Kdepak. Prof. Vávra do toho míchá silné drámo i špetku romantické psychologie, a hlavně spravedlivé lidské štěstí. Kontrast povah i pavlačová politika s výborným obsazením. Srnkova skvělá hudba a velmi kvalitní režie podtrhují nadprůměrné kvality filmu.(24.2.2014)

 • Fretakata
  *****

  Skvelé, skvelé. Vsetko sadlo: námet, premyslený dej s napatim aj jemnym smutkom, nenapadny humor, výborná kamera, vynikajuco zapracovana hudba, prijemne zahrane. Rada odpustam autorom malu nepresvedcivost na konci - osud šeku aj listiny. U mna plna ruka.(3.5.2015)

 • gouryella
  ****

  Sasa Rasilov mel tu smulu, ze ve sve dobe existovalo nekolik vyjimecnych hercu, keri mu neumoznila dosahnout vetsi popularity. Ale nejen tento film dokazuje, ze to byl vskutku vyborny herec a kdyz se k tomu pridal i slusnejsi scenar nemusi byt vysledek k zahozeni - jako v tomto pripade.(24.7.2002)

 • Marthos
  *****

  Druhé stanné právo, vyhlášené bezprostředně po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, vneslo do života obyvatel okupované země další neklid a strach. Represe nacistických bezpečnostních složek, posílených o příslušníky gestapa a německé armády, dosáhly netragičtějších okamžiků v dějinách české historie; statistika hovoří o třech tisících perzekvovaných osobách, mezi nimiž se tehdy nacházel také architekt Vladislav Čaloun (1907 - 1943) a MUDr. Břetislav Lyčka (1903 - 1942). A také Anna Letenská (1904 - 1942), oblíbená filmová a divadelní herečka. Osudy všech se uzavřely krátce po odhalení odbojové skupiny Anthropoid, která měla na svědomí Heydrichovu smrt. Ještě předtím, než Letenská zahynula společně s dalšími českými ženami v koncentračním táboře Mauthausen, sehrála vedlejší komediální roli ve Vávrově filmu Přijdu hned. Ten v humorném sledu pavlačových epizodek sleduje veselý příběh malostranského vycpavače zvířat v neodolatelném podání Saši Rašilova, přinášejícího v postavě Václava Barvínka své alter ego, jímavý portrét člověka zdravě poťouchlého, přitom dobrosrdečného a poctivého. Rašilovův výkon, uchvacující neokázalou hloubkou umělcova lidského individualismu, je zčásti podpořen také sličnou Vlastou Matulovou v roli půvabné květinářky a stále ještě dospívajícím Svatoplukem Benešem, milovníkem moderním, jiným, než byli předváleční hrdinové bez bázně a hany. Trojským koněm se zdá být nakonec Pištěkova parádní figurka rozhněvaného hostinského, která teprve v rovnocenném partnerství s neukázněným Rašilovem nachází vděčný prostor pro výjimečné komediální umění svého představitele. Film je kromě dalších nezapomenutelných postav prodchnut také zvláštní malebnou atmosférou, nevěstící ještě nic z toho, co následovalo po skončení natáčení této rozverné komedie. Popravy a věznění. Vypálené Lidice a Ležáky. Strach, zalezlý do chodeb domů. Ale také smích diváků, kteří na premiéře Vávrova filmu neměli nejmenší ponětí o tragické smrti jedné z jeho protagonistek. Smát se a nemyslet. Alespoň na chvíli na nic nemyslet.(6.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace