Vávrův nádherný historický film, no a na rok 1956 velmi kvalitní.(15.12.2008)

škoda posledný diel je len akýsi dojazd, už tu nepríde na nejaké hlbšie myšlienky, aspoň bitky dosahujú ako takej slušnej úrovne, plus davové scény su slušne zvládnuté /60%/(31.12.2014)

Já si myslím, že ta Vávrova trilogie není tak špatná, jak se o ní říká. Jistě, je to didaktické, ilustračně popularizační, zjednodušující, místy i naivní, používá se tu slovník padesátých let, ale přesto je to dobře koukatelné. Jsou to velkoryse udělané filmy s výbornou režií. Na to, v jaké době filmy vznikly, je to dobrý počin. Rozhodně to mohlo být horší, kdyby to točil nějaký břídil a skutečný zaprodanec režimu.(17.7.2008)

Jsme zvláštní národ, jak tak stále prolézáme rektem jiných národů, zapomínáme na vlastní hrdost a důvody k ní. A já se hrozně ráda podívám na film, který mi dokáže národní hrdost alespoň na chvíli implantovat.(27.2.2016)

• Falcor

"Proti všem" velkolepě povinně všem! A neboj se, rejžo, přidat trochu jasu u té krásné rudé barvičky. Tak jinak: Přidej!(14.10.2005)