Jsme zvláštní národ, jak tak stále prolézáme rektem jiných národů, zapomínáme na vlastní hrdost a důvody k ní. A já se hrozně ráda podívám na film, který mi dokáže národní hrdost alespoň na chvíli implantovat.(27.2.2016)

Díky absenci "ideologického tahouna" z prvních dvou dílů dopadl ten závěrečný jednoznačně nejlépe. Je sice poněkud rozvleklejší, ale světe div se, živé obrazy se rozpohybovaly, stejně tak kamera a dojde dokonce na jakýsi vztah a emoce. Bitvy tentokrát opravdu stojí za to a režisérských nápadů je tu zdaleka nejvíc. Historie dostává sice opět na frak, ale prostor pro její ideologické prznění je tu zmenšen a rozmělněn. Jednoznačně největším přínosem tohohle gigantického projektu však zůstává podle mě to, že na určitou dobu odsál obrovské množství filmových zdrojů a prostředků (celkem 25mil. Kčs.-dnešních ca 500mil.) a znemožnil tak vznik daleko horších ideologických paskvilů a zbytečností.(2.1.2006)

škoda posledný diel je len akýsi dojazd, už tu nepríde na nejaké hlbšie myšlienky, aspoň bitky dosahujú ako takej slušnej úrovne, plus davové scény su slušne zvládnuté /60%/(31.12.2014)

S Husem vubec nejlepší díl. Tenhle díl je nejméně ideologicky poznamenán, pokud o něčem takovém lze mluvit, protože celá série je podle Aloise Jiráska, který bral historii volně.(4.2.2009)

Nejzdařilejší díl husitské trilogie. Jan Žižka zde sice hraje de facto druhé housle a objeví se až v polovině, je tu ale perfekně napsaná nečernobílá postava zemana (Gustav Hilmar), despotický páter Káliš (výborný Václav Voska) a bitva na Vítkově, jejíž ztvárnění nemá na svou dobu v našich končinách obdoby. 90%.(8.2.2005)