Matrix

The Matrix

Matrix

Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 1999, 131 min

Matrix je film , který jsem určitě viděla nejvíckrát a můžu se dívat znovu a znovu a znovu. Nádherná sci-fi , skvělá myšlenka , skvělý Keanu Reeves , u kterého vždy znovu doufám , že se mu ten skok podaří a ten úchvatný závěr , kdy pochopí , že to je opravdu ON. Škoda , že natočili ještě dva díly , měli to nechat tak , jak to bylo.(18.4.2005)

Každý z mých známých, kdo tenhle film viděl přede mnou, málem učůrkával nadšením. Pak jsem jej viděl já a - nic. Tedy, ne že by snad vůbec nic ve mně tenhle vizuální poklad nezanechal, to bych lhal. Ale prostě to není zase taková superbomba, jak všichni prorokovali. Ale jak už jsem předeslal, po vizuální stránce je to dokonalost sama. K pěti hvězdičkám chybí jen malinký krůček.(17.9.2002)

Nevím kterému jinému filmu sedí výraz kultovní více než Matrixu. Film na který se hodně dlouho nezapomene a který zůstane silně zarytý v srdci každého filmového fanouška.(15.2.2007)

Netřeba slov!(24.5.2008)

Teda...trikově samozřejmě superdokonalý, japaby ne, ale...rozhodně ne např. druhý nejlepší film všech dob. (jistá anketa Cinemy) Všechny ty superlativy vykřikované z davu těžko rozpoznatelných jedinců mě nějak minuly.(15.1.2003)