Matrix

The Matrix

Matrix

Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 1999, 131 min

Nejpropracovanější a nejdokonalejší SCIENCE FICTION, který hrdě patří k vrcholům současnosti stříbrného plátna. Brilantní scénář, zvuk, střih, kostýmy a režie: bratrů Wachowských, kterým trvalo téměř 5 let pro tvorbu Matrixu a stálo to opravdu za to. Každičkou perfektní maličkost hltám do nejmenšího detailu. Výborný herecký double: Laurence Fishburne a Keanu Reeves. Filmová pastva pro oči (vizuální efekty) a uši (perfektní zvuk). Scéna v metru mezi sloupy - drolící se stěny a zpomalené nábojnice v perfektním střihu s akčně/adrenalinovým zvukovým podkresem v přestřelce u které jsem měl pocit, že sleduji něco výjimečného.(28.10.2011)

9 / 10 Za to, že ďalšie diely tejto série dopadli tak, ako dopadli, môže práve jednotka, ktorá si nastavila tak vysokú latku, že sa jednoducho nedala prekonať - a radšej sa o to ani nemal nikto pokúšať, ale to je už iný príbeh... Dalo by si síce donekonečna filozofovať nad tým, či Wachovskí námet ukradli, alebo nie, alebo by ste sa mohli oháňať faktom, že známy 'bullet-time' vymyslel už dávno pred nimi režisér Michel Gondry v reklame na vodku Smirnoff, ale bolo by to na niečo dobré? Určite nie a celkový úžas nad výsledným dielom prevyšuje všetky negatíva - film, ktorý tak zmení filmové dianie, jednoducho musí dostať päť *.(19.11.2005)

Matrix has me.(17.8.2002)

Tak konečně mám za sebou celou trilogii. První díl je jednoznačně nejpřímočařejší a nejkomornější a obstojí jak samostatně, tak i jako úvod celé ságy. Úžasný nápad, geniálně formálně provedené a s filosofickou hloubkou (Rád bych si někde přečetl filosofickou reflexi Matrixovského universa, mohlo by to být zajímavé počtení. V těch filmech se řeší snad všechno, od noetických otázek o možnostech a způsobech lidského poznání, přes vytvoření vlastního ontologického systému, po problémy kauzality a otázku volby). Každopádně první Matrix je zlomový a hrozně důležitý film, kterému přiznávám velký význam. A kdybych měl fetiš na ty "pěkné" oblečky, co postavy ve filmu nosí, byl by možná i mojí srdcovkou.(22.8.2010)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Ty vole, tak o tomhle filmu bych se mohl rozepisovat dlouho, ale nechce se mi, tak snad jen jedno: Můj nejoblíbenější KULT ze všech KULTU KULŤÁCKÝCH !!! Vždycky, když ten film vidím, mám jeden velký orgasmus !! www.svet2012.info :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(4.10.2007)