poster

Matrix

 • USA

  The Matrix

 • Slovensko

  Matrix

Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 1999, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Příběh, který by v knižní podobě (právem) zapadl, se stal základem této kultovní (a přesto hollywoodsky dobře propočítané) sci-fi. Či snad znáte jiný snímek, který by tak výrazně ovlivnil vizuální zpracování tolika filmů? Znáte parodovanější záležitost devadesátých let minulého století? Nemyslím.(20.11.2003)

 • kiddo
  **

  Neutuchající otravná expozice složená z myšlenek, které tu byly odnepaměti, a přesto jsou podané nesnesitelně nabubřelým stylem, jehož účelem není nic jiného než vzbudit v polovzdělaném ťulpasovi bezbřehý údiv nad tím, jací jsou ti Wachowští originálňý a hluboký mislytelé, pyčo! Ale jo, kdybych si při tom svém věčném chození za školu neudělala čas ani na jednu hodinu ZSV, pravděpodobně bych to žrala taky.(18.12.2014)

 • J*A*S*M
  *****

  Tak konečně mám za sebou celou trilogii. První díl je jednoznačně nejpřímočařejší a nejkomornější a obstojí jak samostatně, tak i jako úvod celé ságy. Úžasný nápad, geniálně formálně provedené a s filosofickou hloubkou (Rád bych si někde přečetl filosofickou reflexi Matrixovského universa, mohlo by to být zajímavé počtení. V těch filmech se řeší snad všechno, od noetických otázek o možnostech a způsobech lidského poznání, přes vytvoření vlastního ontologického systému, po problémy kauzality a otázku volby). Každopádně první Matrix je zlomový a hrozně důležitý film, kterému přiznávám velký význam. A kdybych měl fetiš na ty "pěkné" oblečky, co postavy ve filmu nosí, byl by možná i mojí srdcovkou.(22.8.2010)

 • M.a.t.t.
  *****

  O originalite Matrixu sa diváci môžu prieťdo nekonečna, súrodenci Wachowski v skutočnosti naozaj len pozlepovali množstvo rôznych inšpiračných zdrojov. Ale podarilo sa im to takým kompaktným takým spôsobom, že dali bežnému konzumentovi pocit predtým nevideného a ešte k tomu v efektnom balení s výdarnou porciou prelomových trikov a prehľadne natočených prestreliek. Vďaka nadčasovej myšlienke naviac Matrix nestarne ani po rokoch a jeho silnou pozíciou naštastie neotriasli ani tak trochu neprávom kritizované pokračovania. Menší kult, ktorý raz a navždy zmenil filmové sci-fi.(17.6.2011)

 • kOCOUR
  *****

  Matrix has me.(17.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace