poster

Matrix

 • USA

  The Matrix

 • Slovensko

  Matrix

Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 1999, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  // Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 2,903 // Otvárací Víkend USA: $27,788,331 // Súrodenci Wachowski natočili jedinečné dielo, ktoré úplne mení pohľad na svet. Výborný dej, výborný Keanu Reeves a výborné akčne sci-fi predstavenie s nádherným vizuálnym vykreslením....... 100%(31.12.2010)

 • choze
  *****

  "VÍTEJ VE SKUTEČNÉM SVĚTĚ." Kde nejsme cool. Klasický příběh o mesiáši z lidu (který projde velmi originálním a zábavným výcvikem) Wachowští naroubovali na děsivou technofobní vizi konce světa, který proběhl aniž bychom si ho všimli a vyšperkovali to hromadou symboliky, geniálními akčními scénami s hongkongskými kořeny a revolučními triky. Jestli nejlepší film všech dob to nevím, ale nejlepší sci-fi? Kde to mám podepsat?(24.2.2003)

 • novoten
  *****

  Jeden nenápadný film, který změnil sci-fi, změnil akci a změnil i celou popkulturu. Kult, který si vždycky rád pustím znova a vždycky mě znovu bude udivovat, jak to Wachowským všechno zapadlo dohromady: Postavy, na kterých vám záleží od prvního setkání, příběh, který sice není stoprocentně originální, ale skloubený tak, že zarazí do sedadla a triky, po kterých padá čelist: helikoptéra, vyhýbání se kulkám i závěrečná honička. Jedinečný film, žádná trilogie. Matrix je jen jeden.(29.4.2006)

 • Cival
  *****

  Po obsahové stránce je dokonalý, po formální stránce je dokonalý, triky jsou dokonalé. Jestli není náhodou ten Matrix dokonalý?(16.6.2002)

 • J*A*S*M
  *****

  Tak konečně mám za sebou celou trilogii. První díl je jednoznačně nejpřímočařejší a nejkomornější a obstojí jak samostatně, tak i jako úvod celé ságy. Úžasný nápad, geniálně formálně provedené a s filosofickou hloubkou (Rád bych si někde přečetl filosofickou reflexi Matrixovského universa, mohlo by to být zajímavé počtení. V těch filmech se řeší snad všechno, od noetických otázek o možnostech a způsobech lidského poznání, přes vytvoření vlastního ontologického systému, po problémy kauzality a otázku volby). Každopádně první Matrix je zlomový a hrozně důležitý film, kterému přiznávám velký význam. A kdybych měl fetiš na ty "pěkné" oblečky, co postavy ve filmu nosí, byl by možná i mojí srdcovkou.(22.8.2010)

 • - Roli Morphea (Laurence Fishburne) nabídli Seanu Connerymu. Ten ji však odmítl, protože prý nerozuměl scénáři. Přesto pak přijal roli ve filmu Liga výjimečných (2003), i když sice znovu scénáři nerozuměl, ale litoval svého rozhodnutí v souvislosti s Morpheem. (Ruuzha)

 • - Keď Neovi (Keanu Reeves) vypadne mobil z rúk, je dvakrát strih na ulicu, kam mobil padá, striedavo je možné vidieť plnú a potom zasa prázdnu križovatku. (quarel)

 • - V jedné ze scén je na schématu, které ma Tank (Marcus Chong) na monitoru, napsáno jedenácté poschodí. Poté však Tank říká Morpheovi (Laurence Fishburne) o osmém. (Kroup4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace