poster

Matrix

 • USA

  The Matrix

 • Slovensko

  Matrix

Akční / Sci-Fi

USA / Austrálie, 1999, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  ***

  Matrix je podle mě jeden z nejvíc přeceňovanejch filmů. Někdo prostě filmy až moc žere, ale to neni muj případ. Je mi celkem u prdele, jestli se o Matrixu mluví, jako o kultovnim, revolučnim, geniálnim a já nevim, jakym ještě. Já na něm ocenim akorát docela zajímavej začátek a pak těch pár akčních scén. Naopak mě hrozně nudily všechny ty rádoby chytrý bláboly. Prostě měli natočit buď akční film a nebo něco ve stylu Blade Runnera. Tohle mi nějak nesedí, takže celkově to je pro mě naprostej průměr a víc, než celej film, mě teda pobavilo upravený video s názvem Fartrix, který je k nalezení všude možně na netu.(17.11.2006)

 • Radek99
  ****

  Žánrotvorný a přelomový sci-fi film (s úžasnou a stylotvornou vizuální složkou), který rozpoutal boom podobně laděných akčních sci-fi filmů a započal takovou malou revoluci ve filmovém průmyslu. A zřejmě je také filmem nejcitovanějším a nejparodovanějším, alespoň z poslední dekády. Pseudofilosofické ladění celého filmu však vaří z vody (popgnoseologie a po tisící variovaný Platonův Mýtus o jeskyni) a myšlenkově je tenhle film typicky postmoderně plochý a mělký. V rámci svého žánru ale naprostá špička... Podobné filmy: eXistenZ, Třinácté patro, Animatrix(29.1.2007)

 • kOCOUR
  *****

  Matrix has me.(17.8.2002)

 • Cervenak
  *****

  Prvýkrát som to videl na sci-fi cone v sále plnej žánrových fanúšikov, z ktorých žiadny netušil, čo bude nasledovať. Na tú atmosféru plnú spontánnych potleskov (hlavne po prestrelke v mramorovej hale), totálneho davového uchvátenia a následnej celonočnej diskusie o tom, či to náhodou nebol najlepší film všetkých čias, nikdy nezabudnem. U mňa bez debaty najlepšie sci-fi a najlepší akčný film vôbec.(16.4.2007)

 • Tosim
  ****

  Teda...trikově samozřejmě superdokonalý, japaby ne, ale...rozhodně ne např. druhý nejlepší film všech dob. (jistá anketa Cinemy) Všechny ty superlativy vykřikované z davu těžko rozpoznatelných jedinců mě nějak minuly.(15.1.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace