poster

Oko ve zdi

 • anglický

  Eye in the Wall

Thriller

Česko / Slovensko, 2009, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  *

  Nakonec vám dá tento film nějaký smysl a při troše inteligence pochopíte, o co šlo, ale ono je to tak blbé, že to za tu námahu ani nestojí. Tvůrci film věnovali Alfredu Hitchcockovi. To si prostě někdo myslí hodně vysoko a schopnosti má jako pekařský učeň na matfyzu.(19.2.2013)

 • Tuxedo
  *

  Horší a rozháranější než vlastně teď už i chvílemi docela žánrově přijatelná Herzova Tma. Slibný námět (rozehrávka v uzavřené koupelně, kde na půdorysu komorního thrilleru na povrch vyplouvají milé i nemilé skutečnosti ve vztahu obyčejného páru + členění na dvě se prolínající a postupně vpíjející roviny), slušné technické zázemí (především kamera a i přes její nepůvodnost hudba) a Karel Roden. Toť 3 potencionální klady, které však ve finále beztak přijdou vniveč, poněvadž ústřední nápad je rozveden do podoby dějového i žánrového paskvilu s tragickým načasováním toporných dialogů a všeobecným zmatkem ohledně rozpracování, atmosférického ladění, řazení, souvislosti či propojení jednotlivých scén (o nepochopitelném zařazení části režisérova krátkometrážního filmu Sen a jiných nesouvisejících snových sekvencích ani nemluvě). Od počátku odhadovaný zvrat je v závěru skutečně použit, ale jak již naznačila klikatá cesta, která k němu vede, namísto rozřešení jen umocňuje navařený guláš. (23. Finále Plzeň - 21.4.10)(29.4.2010)

 • dopitak
  odpad!

  Problémem není herectví Rodena či Catherine H. Flemming, jako spíš to, že ten námět je nebetyčná z prstu vycucaná šulinovina, jaké není rovno, takže (dokonce i!) srovnávat film s Herzovovou T.M.O.U je pitomost.(14.1.2012)

 • iamek
  *

  Tak tohle je vážně průser. Soňa Valentová není prostě herečka. Mluví neustále stejným tónem a pokaždé v jiné situaci. Sám Karel Roden snímek neutáhne, protože scénař je neuvěřitelně trapný a dementní. A napsat do titulků věnováno památce Alfreda Hitchcocka je docela odvaha a Alfred se musí otáčet v hrobě. Abych jen nekritizoval tak musím pochválit kameru a vizualizaci. To je tak asi vše.(16.12.2009)

 • sta
  **

  i když tahle věta leckoho pobouří, nemyslím si o sobě, že jsem blbej... ale tenhle film jsem prostě nepochopil, resp. nepochopil jsem jeho raison d´etre.. nevím proč tohle takhle je(13.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace