Oko ve zdi

Eye in the Wall

Thriller

Česko / Slovensko, 2009, 80 min

• Tuxedo

Horší a rozháranější než vlastně teď už i chvílemi docela žánrově přijatelná Herzova Tma. Slibný námět (rozehrávka v uzavřené koupelně, kde na půdorysu komorního thrilleru na povrch vyplouvají milé i nemilé skutečnosti ve vztahu obyčejného páru + členění na dvě se prolínající a postupně vpíjející roviny), slušné technické zázemí (především kamera a i přes její nepůvodnost hudba) a Karel Roden. Toť 3 potencionální klady, které však ve finále beztak přijdou vniveč, poněvadž ústřední nápad je rozveden do podoby dějového i žánrového paskvilu s tragickým načasováním toporných dialogů a všeobecným zmatkem ohledně rozpracování, atmosférického ladění, řazení, souvislosti či propojení jednotlivých scén (o nepochopitelném zařazení části režisérova krátkometrážního filmu Sen a jiných nesouvisejících snových sekvencích ani nemluvě). Od počátku odhadovaný zvrat je v závěru skutečně použit, ale jak již naznačila klikatá cesta, která k němu vede, namísto rozřešení jen umocňuje navařený guláš. (23. Finále Plzeň - 21.4.10)(29.4.2010)

• Skip

Nakonec vám dá tento film nějaký smysl a při troše inteligence pochopíte, o co šlo, ale ono je to tak blbé, že to za tu námahu ani nestojí. Tvůrci film věnovali Alfredu Hitchcockovi. To si prostě někdo myslí hodně vysoko a schopnosti má jako pekařský učeň na matfyzu.(19.2.2013)

• E=mc2

Žiaden nápad, žiadne napätie, zle natočené. Videné ešte ako skušobná projekcia na Filmovej škole Zlín 2008.(19.12.2013)

• GILLWANDER

Na tento film sme išli spolu so školou a neviem kto, ale asi učiteľský zbor ho vybral. Neviem čo mám napísať, v roku vydania tohto filmu ma to nebavilo a nuda si ma doberala a dnes mi to prišlo veľmi skľučujúco natočené a absurdné. Réžia je totálne úbohá a film je nelogicky usporiadaný. Roden nestačí, herec takého formátu len blbo prizerá na vlastnú hereckú popravu. Film, v ktorom nič nefunguje a kto silou mocou hľadá niečo, čo by v ňom fungovalo tak ma IQ húpacieho koníka. Čiže dosť veľké...10%(22.10.2014)

• SOLOM.

Československá spolupráce a pokus natočit ponurý thriller nedopadl moc slavně a to ani přesto, že do hlavních rolí byly vybrány známé tváře. Jenže ani Roden, Prochnow či Flemmingová nedokázali pozvednout úroveň dost slabého a hlavně snadno prokouknutého scénáře. Místy se sice podařilo natočit ponurou atmosféru, ale to bylo jen pár krátkých záblesků, jinak příběh doslova uspává a po čase začne hrozivě nudit. Jsem opravdu zklamán, že to takhle dopadlo, ale nemůžu dát ani průměrné hodnocení, protože jsem u toho málem usnul. Možná kdyby si to v té koupelce alespoň rozdali…40%(16.12.2013)

• - Film sa nakrúcal na viacerých miestach v Českej republike - v Zlíne, Prahe, na Orlickej priehrade, ale aj na ďalších lokáciách. (rudeboy)

• - Práva na film koupilo před několika lety studio Universal Pictures pro slavného režiséra Alfreda Hitchcocka. Ten už ale práci na filmu nestihl. (Mr.Dogman)