• Radek99
  ****

  Politická satira par excellence. Vůbec se ani nechce věřit, že dobou jejího vzniku je počátek 50. let, tedy doba schematické tvorby socialistického realismu. Iluze prvorepublikové kinematografie je naprosto dokonalá. Tvůrci se jakoby zázrakem vyhnuli schematismu dobové tvorby a stvořili (především pak z dnešního pohledu) silně nadčasovou satiru beroucí si na paškál maloměstskou politickou scénu, jistě s aktuálním záměrem ideově zostudit prvorepublikovou éru (díky němuž vůbec takovýhle film mohl v roce 1954 vzniknout), ovšem celá ta prohnilá a zkorumpovaná maloměstská politická ,,elita" z fiktivních Pětic se bohužel až nebezpečně blíží osazení valné většiny současných obecních a městských zastupitelstev. Člověku až hořkne úsměv na rtech, kolik takových ,,nejlepších lidí" ve všech těch ODS, ČSSD, TOP09, KDU-ČSL, KSČM, Věcí veřejných a všech nejrůznějších závislých ,,nezávislých" na radnicích máme... PS: Ano, je třeba doplnit ANO! :-)(26.12.2012)

 • Terva
  ***

  Poštmistr má před sebou těžký úkol - doručit zásilku nejlepšímu člověku v městečku Pětice. Pětice jsou klidné ospalé hnízdo, žije se tam počestně a spořádaně bez přílišného vzruchu - nebo ne ? Role se na Vlastu Buriana vůbec nehodila.(1.9.2011)

 • zette
  ****

  Vyborna satiricka komedie s hvezdnym obsazenim. Scenar sice neprichazi s nicim novym v nasem filmu ci literature, forma natoceni a stridmy humor me ale v tomto snimku potesil. Z hlavnich postav clovek nemuze s nikym sympatizovat, a tak se muzeme jen usmivat nad bidou lidske duse, ktera, jak videt se nemeni po desitky, mozna stovky let.(8.4.2009)

 • Skip
  *****

  Velmi trefná satira. Když tak koukám na dnešní zastupitele, tak se toho moc nezměnilo, spíš vůbec nic. Všichni ti herci si své role zahráli opravdu s chutí a je radost se na ně dívat.(16.4.2009)

 • Kimon
  ****

  Jistě v tomto snímku najdeme hodně podobností s nadutostí a namyšleností dnešních politiků a úředníků. Inu, mocní lidé se nemění a jsou bez ohledu na politickou situaci a dobu stále stejně nabubřelí. Ale umí to mazaně skrývat, že? :-)(1.2.2009)

 • - Pri príležitosti 10. výročie Spoločnosti Vlasty Buriana v roku 2007 bolo vyrobené pamätné razidlo, kde je Vlasta Burian vyobrazený ako poštmajster Pliešok z tohto filmu. (Raccoon.city)

 • - Natáčení probíhalo v ateliérech a v Prachaticích. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace