Podařená satirická komedie s celou řadou zábavně nadsazených hereckých kreací. Už jen za onen skvělý duel paní Šejbalové a paní Svozilové si zaslouží pět hvězd!(9.6.2009)

Jeden z posledních dobrých filmů Vlasty Buriana. Tady je dobře ,že to tvůri hodili na začátek století což tomu jenom prospělo. Pošták Choura dostane zapeklitou zásilku pro nejlepšíjo člověka ,ale kdo to je, To je ale otázka. Městská rada se muže přetrhnou ,až se jako vždy poperou ,když schůzujou a musí zasahovat hasičí. Hercké obsazení je pěkné. Hlavně složení rady J.Hlinomaz,M.Kopecký,V.Vydra a jiný k tomu jim sekunduje J.Kemr.(24.12.2007)

Neuvěřitelně nadčasová komedie, která zobrazuje pokřivený svět pánů na jedné radnici. Je až s podivem, že kreatury podobného ražení kolem sebe můžeme vídat i dnes. Je to sice smutné, ale je to tak. Co se však filmu týká - podívaná je to náramná. Některé zdejší komentáře o smutném konci Burianovi kariéry dávají tušit, že spousta zdejších pisálků tuto černobílou satiru vůbec nepochopila. Pro mě je to skvěle užitá hodinka a půl a snímek, který můžu vidět i třikrát za rok. A Buriana nechte stranou, ten je zde jen třešinkou na dortu.(10.4.2016)

Dobrá komedie, která ukazuje že naši zastupitelé jsou pořád stejná paká..(9.5.2003)

Krásná česká komedie s Vlastou Burianem. Nemálo se člověk zasměje. Ale nejlepší ze všeho je rvačka v hospodě, nebo-li "hlasování městské rady" :) Tyto staré české filmy jsou krásné, i když přiznávám, že tento patří k těm slabším. Né kvalitou, nebo herci, ale příběhem. I když film má krásný konec, kdy Vlasta Burian odjíždí z města, poté co dal vše do pořádku.(26.12.2009)

• Eman Fiala

• - Pri príležitosti 10. výročie Spoločnosti Vlasty Buriana v roku 2007 bolo vyrobené pamätné razidlo, kde je Vlasta Burian vyobrazený ako poštmajster Pliešok z tohto filmu. (Raccoon.city)

• - Natáčení probíhalo v ateliérech a v Prachaticích. (Terva)