Satira na malé město, kde si zastupitelstvo myslí, že jsou ti nejlepší. Až jednou přijde balíček pro nejlepšího člověka ve městě. Problém je, že každý v zastupitelstvu si myslí, že to on je ten vyvolený.(9.9.2010)

Film je tak trochu křížencem Revizora a Až přijde kocour. Nedosahuje sice kvalit ani jednoho, ale to nevadí. Charakteristika maloměsta je více než zábavná zejména dík výborně napsaným postavám dobře zahraným našimi hereckými esy. Sám poštmistr Burian je na svůj věk a zdraví v excelentní herecké formě, jako za starých časů. Nesouhlasím s tím, že zde jeho výkon pokulhává. On a Neumann jsou perfektní páreček komiků. Nejlepší člověk není sice nejlepší film, ale přesto si místo v mé filmotéce zaslouží...80%(25.2.2012)

Poštmistr má před sebou těžký úkol - doručit zásilku nejlepšímu člověku v městečku Pětice. Pětice jsou klidné ospalé hnízdo, žije se tam počestně a spořádaně bez přílišného vzruchu - nebo ne ? Role se na Vlastu Buriana vůbec nehodila.(1.9.2011)

Zastupitelstvo města bylo pěkná verbež. Já mám radši Buriana ve starších filmech.(22.8.2010)

Milá komedie o Češích a typických českých vlastnostech-jistě se dá vztáhnout i na okolní svět. :-)) Jeden z nejlepších filmů Vlasty Buriana co do myšlenky..(7.2.2011)