• Big Bear
  ***

  Skvělá záležitost. Chápu co v roce 1954 tato politická satira měla říci. Bohužel z dnešního pohledu v době , kdy jsou lidé z těch našich (také samých nejlepších lidí) pánů poslanců a senátorů otrávení jak nikdy, nad touto komedií musí člověk smutně pokývat hlavou. Komunistické napadání řízení jednoho městečka zkorumpovanými a finančně navzájem propojenými radními je tak náhodou znovu aktuální. To jen k tématu. Jinak herecké výkony většiny zúčastněných jsou prostě skvělé! To co předváděl Kemr, Kopecký byl koncert. * * *(27.12.2012)

 • blackrain
  ***

  Zastupitelstvo města bylo pěkná verbež. Já mám radši Buriana ve starších filmech.(22.8.2010)

 • cariada
  ****

  Jeden z posledních dobrých filmů Vlasty Buriana. Tady je dobře ,že to tvůri hodili na začátek století což tomu jenom prospělo. Pošták Choura dostane zapeklitou zásilku pro nejlepšíjo člověka ,ale kdo to je, To je ale otázka. Městská rada se muže přetrhnou ,až se jako vždy poperou ,když schůzujou a musí zasahovat hasičí. Hercké obsazení je pěkné. Hlavně složení rady J.Hlinomaz,M.Kopecký,V.Vydra a jiný k tomu jim sekunduje J.Kemr.(24.12.2007)

 • Blofeld
  *****

  Podařená satirická komedie s celou řadou zábavně nadsazených hereckých kreací. Už jen za onen skvělý duel paní Šejbalové a paní Svozilové si zaslouží pět hvězd!(9.6.2009)

 • ClintEastwood
  *****

  Neuvěřitelně nadčasová komedie, která zobrazuje pokřivený svět pánů na jedné radnici. Je až s podivem, že kreatury podobného ražení kolem sebe můžeme vídat i dnes. Je to sice smutné, ale je to tak. Co se však filmu týká - podívaná je to náramná. Některé zdejší komentáře o smutném konci Burianovi kariéry dávají tušit, že spousta zdejších pisálků tuto černobílou satiru vůbec nepochopila. Pro mě je to skvěle užitá hodinka a půl a snímek, který můžu vidět i třikrát za rok. A Buriana nechte stranou, ten je zde jen třešinkou na dortu.(10.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace