• ClintEastwood
  *****

  Chouro, zavřete poštu, hubu a jdem! Neuvěřitelně nadčasová komedie, která zobrazuje pokřivený svět pánů na jedné radnici. Je až s podivem, že kreatury podobného ražení, navíc ve vysokých funkcích - kolem sebe můžeme vídat i dnes. Je to sice smutné, ale je to tak. Co se však filmu týká - podívaná je to náramná. Některé zdejší komentáře o smutném konci Burianovi kariéry dávají tušit, že spousta zdejších pisálků tuto černobílou satiru vůbec nepochopila. Pro mě je to skvěle užitá hodinka a půl a snímek, který můžu vidět i třikrát za rok. A Buriana nechte stranou, ten je zde jen třešinkou na dortu (i s jednou jeho tradiční pěveckou vložkou).(10.4.2016)

 • kaylin
  **

  Vlasta Burian tu dostal minimum prostoru, i když on by měl být teoreticky hlavní postavou, a to nikoli jen pro své herecké a komediální schopnosti, ale primárně pro dějové rozložení filmu. Nakonec se ukazuje, že tu není hlavní postava, ale že tohle je jen variace na český Kocourkov, která není moc zdařilá.(11.1.2015)

 • Blofeld
  *****

  Podařená satirická komedie s celou řadou zábavně nadsazených hereckých kreací. Už jen za onen skvělý duel paní Šejbalové a paní Svozilové si zaslouží pět hvězd!(9.6.2009)

 • WANDRWALL
  ****

  Patrně poslední film, ve kterém je V.Burian ve skvělé formě. Tehdy se tyhle druhy filmů točili hlavně ve Francii, tedy o lidičkách v městečcích, jejich povahách a činech. Pár se jich natočilo i v ČSR.(19.8.2010)

 • Big Bear
  ***

  Skvělá záležitost. Chápu co v roce 1954 tato politická satira měla říci. Bohužel z dnešního pohledu v době , kdy jsou lidé z těch našich (také samých nejlepších lidí) pánů poslanců a senátorů otrávení jak nikdy, nad touto komedií musí člověk smutně pokývat hlavou. Komunistické napadání řízení jednoho městečka zkorumpovanými a finančně navzájem propojenými radními je tak náhodou znovu aktuální. To jen k tématu. Jinak herecké výkony většiny zúčastněných jsou prostě skvělé! To co předváděl Kemr, Kopecký byl koncert. * * *(27.12.2012)

 • - Natáčení probíhalo v ateliérech a v Prachaticích. (Terva)

 • - Pri príležitosti 10. výročie Spoločnosti Vlasty Buriana v roku 2007 bolo vyrobené pamätné razidlo, kde je Vlasta Burian vyobrazený ako poštmajster Pliešok z tohto filmu. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace