• Blofeld
  *****

  Podařená satirická komedie s celou řadou zábavně nadsazených hereckých kreací. Už jen za onen skvělý duel paní Šejbalové a paní Svozilové si zaslouží pět hvězd!(9.6.2009)

 • zette
  ****

  Vyborna satiricka komedie s hvezdnym obsazenim. Scenar sice neprichazi s nicim novym v nasem filmu ci literature, forma natoceni a stridmy humor me ale v tomto snimku potesil. Z hlavnich postav clovek nemuze s nikym sympatizovat, a tak se muzeme jen usmivat nad bidou lidske duse, ktera, jak videt se nemeni po desitky, mozna stovky let.(8.4.2009)

 • Skip
  *****

  Velmi trefná satira. Když tak koukám na dnešní zastupitele, tak se toho moc nezměnilo, spíš vůbec nic. Všichni ti herci si své role zahráli opravdu s chutí a je radost se na ně dívat.(16.4.2009)

 • UncleG
  ****

  Víc než padesát let po vzniku neztratila tahle "sociální satira" na své stáletrvající aktuálnosti. Páni "velkostavaři" a "velkopodnikatelé" jsou se starostou jedna ruka, a co si tajně upečou, to si taky sní. Nuže prostřednictvím stavebních zakázek systematicky vytunelovali místní kampeličku. No a když celá věc praskla, nechal pan starosta vytisknout tlustým písmem, že zastupitelstvo ustanoví komisi, která celou věc náležitě prošetří. Vést to bude jeden z jejich lidí, a potom taky někdo z lidu. Třeba místní holič. "Ten se v účtech nevyzná, ale aby lidi věděli, že se s nima jedná poctivě." Ehm. Nepřipomíná vám to náhodou...... Něco? Je mi jasný, že s ohledem na dobu vzniku se celá věc dá chápat jako propaganda Velkýho smradlavýho Rudocha, ale proč se zlobit zrovna na t-o-h-l-e, když je to koneckonců pravda? Myslím, že tenhle film ale nechtěně ukazuje na jednu historickou poučku: A to, že to nebylo 40 let komunismu, co poslalo tenhle stát na cestu absolutní korupce. Ono už to tady, přátelé, bylo snad odjakživa. Rudý bestie ten korupční a elitářskej systém akorát dovedly do zvrácený dokonalosti. Ale to už plkám úplně od věci, takže zpátky k filmu: Je mi hrozně líto těch, kteří tenhle film zatracují jen proto, že v něm The KING nepředvádí svoje obvyklá šprťouchlata. Zestárlý Vlastík ale na výbornou zvládnul i civilní roli poštmistra Plíška, kterej má (stejně jako ostatní) taky trochu toho másla na hlavě, ale přesto se stane "svědomím města". Zábavné, nenudící a herecky na výši. 75%(23.8.2010)

 • nervoznideda
  *****

  V roce 1954 za komunistů natočili pánové Wasserman a Vlček st. historii 1914 ck Rakouska netušili, že natočili i naši budoucnost. Poštmistr odposlouchává hovory, porušuje listovní tajemství jako pravý STBák a rozhoduje kdo s kým a za kolik na kterou kandidátku přímo skvělá ukázka české povahy . Při sledování x tém vidím naši součastnost . Češi se za 100 let vůbec nezměnili , návist nenávist protekce prostě skvělá vize budoucnosti. Mám za to že bychom měli jít znova zvonit klíči . Bravo!! Ještě děkuji všem hercům za skvělé herecké výkony. Bojím se podívat do zrcadla jestli se někomu nepodobám, všechny vlastnosti stejně nosíme v sobě, někdo víc někdo míň . S úsměvem až k pláči deda :-)(22.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace