Pohádka o putování

Rozprávka o putovaní

Story of the Voyages, The

Pohádka / Dobrodružný

Sovětský svaz / Československo / Rumunsko, 1982, 100 min

Pohádka? Vidět toto v dětství, měl bych z toho nejspíše těžké trauma. Velmi temné, ale i velkolepé, až epické.(3.8.2015)

Bez tohoto filmu se snad žádný milovník hororů neobejde. Sice se mi líbí jen 6 scén, ale v jiných filmech třeba jen jedna či dvě, takže 6 je dobrý výkon. A díky osudu za ně.(4.6.2011)

Pohádka, ale spíše pro dospělejší děti, třeba tak cca nad 12 let. Ti menší by mohli utrpět trvalý psychický šok.(3.2.2014)

Temně laděný příběh s krásnou hudbou Alfreda Šnitkeho a hudba je to opravdu skvostná. …Putování má sice v názvu „pohádka“, ale klasickou pohádkou se nazvat nedá. A protože jsou pohádky mezinárodní, lze poznat jisté znaky H. CH. Andersena i styl Jakubiskova a Herzova nekonvenční pojetí. Ovšem realizované sovětským režisérem Aleksandrem Mittou, který …putování vtiskl tradiční ruskou poetiku. A i když trikově možná neodpovídá době vzniku, tak drak stále vyvolává hrůzu a paní Mor děsí i dnes. Orlando si jako zneuznaný filosof a obstojný konkurent Leonarda da Vinciho sympatie zaslouží a křehká Marta udivuje svým odhodláním… i nalezený May nakonec dospěje. A proto znovu a znovu zatoužím letět na křídlech fantazie.(8.9.2011)

Další z nádherných ruských pohádek -i když je dost hororová :-) Malým dětem bych to určitě nepouštěla :-))(23.2.2009)