Růžoví plameňáci

(festivalový název)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový název) (více)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiální text distributora)

POMO

Je možné, aby bol tak lacne vyzerajúci, toporne zahraný a hlavne dekadentne úchylný a oplzlý film zábavný, či dokonca neodolateľne ROZTOMILÝ? Je - veď práve preto, a tiež pre svoju otvorenosť, úprimnosť a nenapodobiteľnosť, sa stal kultovým. ()

Matty

Ohodnotit to schopen nejsem, ale v zásadě nemám problém s výrokem muže, který v původním traileru film po půlnoční projekci shrnul větou „Rozhodně lepší než Šepoty a výkřiky.“ ()

J*A*S*M

Film, u něhož bych teď mohl napsat obhajoby všem stupňům hodnocení, přičemž bych s každou z nich souhlasil. Pink Flamingos je unikátní snímek, po všech technických stránkách strašně špatný, u několika scén se mi dělalo až blivno, ale ... já prostě nelituju, že jsem tohle dílo viděl. Není to napínavé, není to komediální, není to satirické ... je to jenom šíleně divná nesmyslná prasárna, která v určitých ohledech jednoznačně poráží veškerou jinou kinematografii. Předpokládám, že kdokoli by mohl mít zájem tento film vidět, tak už o něm slyšel (případně ho i viděl), tudíž potenciálním náhodným čtenářům tohoto komentáře film důrazně nedoporučuju. ()

kiddo

První film, kde mi skutečnost, že matka provádí felaci vlastnímu synovi, přišla jako naprosto přirozený vývoj děje. ()

Slasher

John Waters' Pink Flamingos, an excercise in bad taste! Jedinečný film. Tlustý, nevkusně vyparáděný stvoření jménem Divine se svojí rodinkou mají mozek plný nechutností a prasáren, až si Divine vyslouží titul místních novin - 'nejhnusnější žijící osoba'. To ale zprudí jiné lokální hnusáky, manžele Connie a Raymonda Marblovi. Ty si něco takového rozhodně nenechají líbit a tím že jí pošlou hovno k narozeninám, vyhlásí Divine regulerní válku. To ale fakt nedomysleli... John Waters vytvořil nadčasově hnusnou komedii, s kupou nechutných scén a charakterů. Tak schválně, kdy jste naposled ve filmu viděli jak matka kouří synovi ptáka, nebo jak někdo znásilňuje holku a přitom na ní šuká kuřata? Chce to prostě velký nadhled a budete si připadat jako v ráji:D ()

Flipnic

"OHH!!! MY GOD!!!!" Stále hledám ve vodách ujetých filmů a exploiterů a když už si myslím, že vše "důležité a kultovní" jsem viděl, dostanu úplnou náhodou pecku mezi oči a musím přehodnotit celé vnímání a osobní přehled o "pokleslých filmech, úchylárnách a exploitačních zvrácenostech obecně". PING FLAMINGOS je tak neuvěřitelně nechutný film, že naprosto nepřipraven jsem koukal chvílemi jak vyvoraná myš a nechtěl věřit vlastním očím!!! Tohle se mi nestává téměř vůbec, ale tady se mi opravdu skutečně žaludek u dvou scén těžce obrátil!!! NECHUTNOST a na svůj rok super-nadčasový ujetý komediální majstrštyk, který i po 40 letech dává s přehledem na prdel všem TROMA filmům, i když je až neuvěřitelně zajímavé, v jak podobném duchu a stylu natočení se nese ... TOHLE JE KULT, hraničící s pornografií a je opravdu nutné se na něj dívat s nadhledem, jinak se z toho skutečně poserete a poblijete ... "BRAVO, BRAVO, BRAVO ... John, THIS IS FILM!!" ... ;-) ()

xxmartinxx

Esence nevkusu a oplzlosti. Ten film je v tom prakticky bezchybný a slova na popsání té odpornosti nestačí, to se musí vidět. ()

charlosina

Královna oplzlosti Divine se svými přívrženci a celá ta povedená bandička "od vedle" působí tak lacině, až mi bylo líto toho času, který jsem sledováním zabila. // Pro fanoušky Divine povinnost. // Já jsem na to moc velký inťouš. Bez nadhledu, chápeš. Ale měl bys to vidět ještě než umřeš, je to totiž kultovka. // Je to tak trochu na způsob grotesky, a pokud se to má hodnotit jako "ujetina", tak má plný počet hvězdiček, pokud se to ale prezentuje jako "film", tak má akorát dvě hovna. ()

Dadel

Velice zábavná přehlídka nechutností aneb něco mezi Monty Pythonem a Saló aneb 120 dnů Sodomy (až na to, že zde se v závěru nejedná o čokoládu). Pokud máte silný žaludek, skvěle se pobavíte. Snad jen toho řitního jogína si mohl Waters odpustit, to je pouze samoúčelná nechutnost nesouvisející s příběhem. Ještě jedna věc: pokud uhodnete, jakého pohlaví je člověk hrající hlavní roli, máte bod. Já to neuhodl. ()

Morien

(1001) To byla tedy nuda. A hlavně laciná nuda. Kdo přišel na to, že k zábavě stačí vzít chlapa, říct o něm, že je žena, nechat ho sem tam něco sežrat nebo vykouřit? No a pár dalších věcí teda, abych nežrala. Stejně je to ale dobrý leda tak na infarkty pro nepřipravené, ale na legraci pro zvrácené ne. Nicméně jak jsem tak poslouchala ten soundtrack, tak mi to připadalo jako nějakej špatnej Tarantino, respektive je jasný, na co se Kentán v tý videopůjčovně koukal, když byl mladej a nezkaženej. ()

ORIN

"Hello, moviegoers. This is Mr. Jag speaking to you for Dreamland Studios. This beautiful mobile home you see before you is the current hideout of the notorious beauty Divine, the filthiest person alive. Because of this cover story in one of your sleazier national tabloids she has been forced to go underground disguising her appearance and adopting the alias of Babs Johnson. With her live her trusted traveling companion Cotton, her delinquent son Crackers and her mentally ill mother Miss Edie. Let's take a peek inside." [==] Ten film je špatný snad ve všech směrech, vysloveně amatérsky natočený, přesto nebo právě proto to lze považovat za jeho hlavní devizu. Příběh sám je ve své podstatě nesmírně prostý a konvenční, soupeření mezi dvěma nechutnými rodinnými klany je možné přirovnat k běžným sousedským sporům, jen s rozdílem vzájemného vyobrazení - zvrhlé komično, explicitnost násilností, nechutností, perverzností, sadismu a masochismu prostupuje celým filmem, určitý odklon představují paradokumentaristické vložky obohacené "vkusným" hudebním doprovodem. Sebeparodizující scény, které se občas jakoby mimoděk objeví, jsou natočeny s lehkostí hodnou talentu Johna Waterse, např. narozeninová oslava zvrhnuvší se v kanibalistický večírek odkazuje na levné céčkové horory, kterých v té době vznikalo přehršle. Suma sumárum mé první seznámení s tvorbou Johna Waterse a jeho úchylným týmem stálých spolupracovníků nedopadlo vůbec špatně. [==] "The filthiest people alive? Well, you think you know somebody filthier? Watch as Divine proves that not only is she the filthiest person in the world, she is also the filthiest actress in the world. What you are about to see is a real thing." ()

Radko

Nielen zhulená streštená komédia, ale i výstižná alegória spoločnosti. Súperenie o lepšie pozície bez ohľadu na pravidlá víťazia v súkromí, ale aj na pracoviskách. Bľabotanie o naj jedle ako opakovaná mantra v dialógoch priateľov, rodiny i tv programov a ich pritrtkaných komentátorov. Ohováranie susedov za amorálnosti na ich dvorčeku. Odvážne-revolučné vyhlásenia do médií (net) pod maskou anonymity (alá Divine s namaľovaným xichtom, zmeneným pohlavím i menom). Rozšírené jednorázové sex-rande, či swingers stretnutia najlepšie s nádychom realizovanej úchylky. Financovanie masážnych salónov drogami predávanými teenagerom alebo prepratie takto "zarobených" "easy money" v mládežníckych baroch, anarchisticko/futuristický vydizajnúvaných klubov, pubov či v nezávislackych music kluboch. Mäso z obchodov často chutiace ako by ho niekto niesol zaparené medzi stehniskami. Frekventované správy s grimasami, deformáciami (sťaby ritný jogín). Túžba radikálne sa zbaviť silových zložiek (tu sa rovno zožerú). Obľúbené čítanie o čoraz neštandardnejších sexuálnych úchylkách a vyžívanie sa v ich znalosti. Všetko podané priamo, s hľadáčikom kamery prilepeným k Vašim očiam. Slinené šťavičky tečú, na grile mäsko susedia pečú, kazme túto pohodu: hoďme do grilu hovno zo záchodu! A aby bolo všetkým jasné: režisér film venoval  s úctou Manson girls (členkám komúny - Rodiny Charlieho Mansona - Charlie Manson Family). ()

darkrobyk

Divine ( vlastním jménem Harris Glenn Milstead *1945 +1988 ve věku 42 let na zástavu srdce ve spánku) - zpěvák a herec ( v převážně ženských rolích s výrazným a výstředním makeupem) natočil několi filmů s kamarádem ze sousedství - J.Watersem. Tahle černohumorná mozaika nechutností patří k těm skandálním. A Divine se nezastavil/a před ničím! Když na ulici pes vykonal potřebu, okamžitě přiskočil a s chutí posvačil - žádný trik, žádný střih, žádná čokoláda ( jako v Pasoliniho Saló). Waters v směsici nechutností ve skutečnosti odhaluje nahotu společnosti. Doznívá tu svoboda a nevázanost éry 60.let a začíná se projevovat počátek krize, na kterou zareaguje hnutí punk. ()

lamps

Ok, viděl jsem už hodně, ale tohle je opravdu pouhými slovy nepopsatelné. Většinou je všechno příšerné, od přehrávajících herců až po topornou režii, ALE jakmile se spustil labužnický soundtrack, viděl jsem v tom Tarantina, pochopil jsem, že právě tohle je ten "nejoplzlejší" inspirační zdroj blázna z videopůjčovny a že se jedná svým velmi zvrhlým způsobem o kult přesahující svou dobu. A za to je třeba Růžovým plameňákům vzdát drobný hold, stejně jako za závěrečnou, úžasně satirickou popravu za přítomnosti amorálních médií. To se panečku vážně jen tak nevidí... ()

Paldini

Popravdě jsem čekal lepší úroveň. Film je jen zmatečný sestřih několika šokující, hnusných a rádoby humorných scének poskládaných do jakéhosi děje, který je překvapivě celkem srozumitelný. No stejně jsem se nesmál, šokován jsem nebyl a zhnusen taky ne. Na tohle ať čumí zastydlí hipíci. ()