Růžoví plameňáci

(festivalový název)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový název) (více)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiální text distributora)

Pishin

No rekl bych, ze jsem zvyklej na ledacos a neco malo jsem jiz zhlednul, ale v tomto dile jsem nenasel ani naznak neceho hlubsiho. Snuzka samoucelnych nechutnosti, za ktere meli pana Waterse sejmout jak psal Compadre. Ja se povazuji za cloveka, ktery se na nekterych dilkach od Tromy dokaze pobavit, ale zde me nic nerozesmalo a to i diky faktu, ze zde zarvala slepice(za to meli ochranci Waterse lincovat), transexual ji realny hovno, nebo ta stejna osoba kouri synovi ptaka. Jsem zvyklej na Arakiho, na rannyho Cronnemberga, ale tady jsem vazne nenasel jedinou hlubsi myslenku nez sokovat. Zbytecnost, jedine co se musi nechat, ze tam je semtam dobra hudba. ()

prasacimor

100% tvorčia voľnosť je tu viditeľná ako málokde inde, takisto ako radosť z točenia úchylného filmu podľa scenára napísaného pod vplyvom marihuany. Waters dokonca prizná, že v jednej scéne ani on sám nevie o čom je. Nespočet zvrátených a úchylných momentov, podaných ale veľmi simpaticky a úprimne, nie vykalkulovane a nasilu ako napríklad v Human Centipede, robia z toho filmu veľmi podarenú podívanú. Taktiež dlhé, stupídne dialógy a monológy, kde namiesto strihu je použitý len zoom na postavy, majú tiež svoje čaro. Jednoducho treba vidieť, ale ako film v kruhu rodinnom na sobotný večer, to neodporúčam. Nemuselo by to dobre dopadnúť:) ()

lamps

Ok, viděl jsem už hodně, ale tohle je opravdu pouhými slovy nepopsatelné. Většinou je všechno příšerné, od přehrávajících herců až po topornou režii, ALE jakmile se spustil labužnický soundtrack, viděl jsem v tom Tarantina, pochopil jsem, že právě tohle je ten "nejoplzlejší" inspirační zdroj blázna z videopůjčovny a že se jedná svým velmi zvrhlým způsobem o kult přesahující svou dobu. A za to je třeba Růžovým plameňákům vzdát drobný hold, stejně jako za závěrečnou, úžasně satirickou popravu za přítomnosti amorálních médií. To se panečku vážně jen tak nevidí... ()

honajz2

Je mi jasné, že ve své době v USA to musel být opravdu kult a že tam asi nikdo do té doby nic odvážnějšího a úchylnějšího nenatočil, ale řekněte mi, co na tom mám v současnosti adorovat a živit ten kult dál? Vzhledem k tomu, že za tu dobu vznikla už hromada úchylnějších a hnusnějších filmů a že už v době vzniku Růžových plameňáků v Evropě existovaly zvrácenější projekty, které dokonce byly i o 10-12 let starší! Tady navíc než se člověk dočká něčeho hnusného, musí se pronudit hromadou vyprázdněných dialogů o ničem, naprosto příšerných hereckých projevů a místy nekončící uřvaností. Je jasné, že se to má brát s nadhledem a že to chtělo jen šokovat, ale nejvtipnější na celém filmu mi přišel fakt, že to je jeden z těch filmů, ve kterých si diváci můžou najít co chcou, i když to v tom vůbec není a na základě vlastního pocitu tvrdit, jak hlubokomyslný art to je... i když to v tom vůbec není. Můžete v tom vidět alegorii na společnost, varování před lidskou zvráceností nebo undergroundovou podporu všeho, co společnost považuje za nemorální a nepřijatelné... prostě spousty interpretací, které si mnohdy vzájemně odporují. A přitom Watersovi šlo jen šokovat, což je dost poznat především v závěru, kde je strašně hrdý na to, jak se mu z toho stal půlnoční film a jak zvláštní reakce od diváků dostával. Dvě hvězdy tomu dám rád, ale víc ani ťuk. Na svou dobu to totiž stačilo, ale teď mám pocit, že už to značně zestárlo a to hlavně kvůli tomu, že to v sobě nemá nic navíc. 2* ()

buchli

WOW! Že si někdo vůbec dovolil natočit něco tak úchylně oplzlého a nevkusného je mi záhadou, ale ono to funguje. A když se na to koukáte, pořád si jen říkáte, že dál už přece zajít nemůžou... ale oni můžou. Ale hlavně - dialogy a neuvěřitelné neherecké herecké výkony (o hodně grafických scénách všemožných úchylných nejen sexuálních praktik ani nemluvě) vás budou strašit ještě dlouho. All hail the filthiest people in the world! ()

• Postavu Divine ztvárnil ve skutečnosti muž – transvestita. (Mefistofelle)
  • Marilyn Manson se inspiroval tímto filmem při svých raných show s kapelou. Např. umístil na pódium dvě nahé tlusté dámy, které se líbaly a osahávaly v dětské ohrádce atd. (Eldrick)
  • Tato šílená komedie, překračující běžné estetické hranice, si vysloužila spoustu lokálních zákazů po celém světě. (ČSFD)