Růžoví plameňáci (festivalový název)

Pink Flamingos

John Waters

John Waters

Scénografie:

Vincent Peranio

Film, u něhož bych teď mohl napsat obhajoby všem stupňům hodnocení, přičemž bych s každou z nich souhlasil. Pink Flamingos je unikátní snímek, po všech technických stránkách strašně špatný, u několika scén se mi dělalo až blivno, ale ... já prostě nelituju, že jsem tohle dílo viděl. Není to napínavé, není to komediální, není to satirické ... je to jenom šíleně divná nesmyslná prasárna, která v určitých ohledech jednoznačně poráží veškerou jinou kinematografii. Předpokládám, že kdokoli by mohl mít zájem tento film vidět, tak už o něm slyšel (případně ho i viděl), tudíž potenciálním náhodným čtenářům tohoto komentáře film důrazně nedoporučuju.(12.9.2010)

Úchylárna, co má grády :-D(27.8.2010)

Waters posunul nechutnosť na takú úroveň, že s filmu je akási komická freska, ktorá si robí srandu z všetkých úchyliek. Spád filmu a jednotlivých nechutností však niekedy zabíjajú dlhé rozhovory, ale inak vás čaká čisté peklo. Sadlo, vajíčka, fetišisti, ritný jogín, konzumácia psieho hovna, incest, hermafrodity, oplodňovanie injekčnou striekačkou. Šialenosti napísané výhradne na marihuane málokedy spadali do trápnosti, preto som sa bavil, lebo je to také odporné, až je to vtipné. Eat shit :)(14.1.2010)

• Xeelee

[FOD 2014] Hovno jako dárek k narozeninám nejnechutnější osobě na světě, vajíčka, výroba a prodej dětí, nějaký ty vraždy, párek, kuřata, felace vlastního syna, opravdový psí hovínko… Prostě normálka. Divine byl/a vskutku božská. Narozdíl od některých mi ale nepřišel film tak nechutnej, že bych u něj s chutí třeba nepovečeřel. Asi i proto sem neměl problém ládovat se po projekci hovinky na závěrečném srautu a nalívat si mošt z bažantů. BTW ta poslední scéna byl bezpochyby geniální marketingovej tah. [verze s úvodem režiséra a s jím komentovanými vystřiženými scénami na konci](16.3.2014)

• choze

Tohle fakt ne.(1.12.2012)