Růžoví plameňáci (festivalový název)

Pink Flamingos

• český

Pink Flamingos

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Horor

USA, 1972, 92 min

John Waters

John Waters

"OHH!!! MY GOD!!!!" Stále hledám ve vodách ujetých filmů a exploiterů a když už si myslím, že vše "důležité a kultovní" jsem viděl, dostanu úplnou náhodou pecku mezi oči a musím přehodnotit celé vnímání a osobní přehled o "pokleslých filmech, úchylárnách a exploitačních zvrácenostech obecně". PING FLAMINGOS je tak neuvěřitelně nechutný film, že naprosto nepřipraven jsem koukal chvílemi jak vyvoraná myš a nechtěl věřit vlastním očím!!! Tohle se mi nestává téměř vůbec, ale tady se mi opravdu skutečně žaludek u dvou scén těžce obrátil!!! NECHUTNOST a na svůj rok super-nadčasový ujetý komediální majstrštyk, který i po 40 letech dává s přehledem na prdel všem TROMA filmům, i když je až neuvěřitelně zajímavé, v jak podobném duchu a stylu natočení se nese ... TOHLE JE KULT, hraničící s pornografií a je opravdu nutné se na něj dívat s nadhledem, jinak se z toho skutečně poserete a poblijete ... "BRAVO, BRAVO, BRAVO ... John, THIS IS FILM!!" ... ;-)(20.8.2010)

• charlosina

Královna oplzlosti Divine se svými přívrženci a celá ta povedená bandička "od vedle" působí tak lacině, až mi bylo líto toho času, který jsem sledováním zabila. // Pro fanoušky Divine povinnost. // Já jsem na to moc velký inťouš. Bez nadhledu, chápeš. Ale měl bys to vidět ještě než umřeš, je to totiž kultovka. // Je to tak trochu na způsob grotesky, a pokud se to má hodnotit jako "ujetina", tak má plný počet hvězdiček, pokud se to ale prezentuje jako "film", tak má akorát dvě hovna.(23.7.2008)

Extra úchylná bizarná šialenosť patriaca k topu daných filmov, pri ktorej sa už spomínané extra pojmy zahanbia už pri samotnej myšlienke na Pink Flamingos. Spracovanie veľkého štýlu, ktorý si divák proste s otvorenou pusou obľúbi alebo ho hneď odsúdi. Žiadne polovičatosti John Waters nedopustil. Štipľavý slovník, úchylný humor, výrazné charaktery, násilie, nadšenie. Aj najspodnejšie umenie je umenie aj keď niekedy trocha fekálne, že. ”People around you can make you sick.“(2.10.2008)

Esence nevkusu a oplzlosti. Ten film je v tom prakticky bezchybný a slova na popsání té odpornosti nestačí, to se musí vidět.(10.5.2013)

Miluju tenhle film víc než vlastní hovno.(16.10.2008)