Růžoví plameňáci (festivalový název)

Pink Flamingos

• český

Pink Flamingos

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Horor

USA, 1972, 92 min

Scénografie:

Vincent Peranio

Snad ještě nikdy jsem při hodnocení filmu nebyl tak nerozhodný jako nyní. Rozhodně nesouhlasím se zařazením filmu do komedie. Za celý film jsem se neusmál ani jednou. O tom, že by měl film něco společného s krimi, by se jistě dalo s úspěchem pochybovat. Film je opravdu snůška všelijakých zvráceností, které jsou poskládány do celkem chabého děje. Kamera působí hooodně amatérsky. Ovšem ne až rušivě. Třeba to byl záměr. Opravdu se nemohu rozhodnout mezi zcela zbytečným filmem, který kdyby nevznikl, tak společnost o nic nepřišla, a mezi skvělým nadčasovým nekonvenčním dílem. Proto dávám filmu ***.(2.10.2008)

"Oplzlost je můj život! Oplzlost je moje politika!"(13.12.2013)

Trochu nadhľadu, trochu dobrej civilnej nálady a trochu nespravnej filmovej absencie a kult je namieste. John Wates zrobil z manifestu zvratenosti a uchylarien, naprostú skvelú, milú a presvedčivú komédiu. Scény, ktoré sa nedajú popisať a nápady, ktoré sa už nedajú okopirovať. Maximálne originálne a maximálne svojské, až mi z toho tečú slzy od dojatia.(7.7.2013)

• Paldini

Popravdě jsem čekal lepší úroveň. Film je jen zmatečný sestřih několika šokující, hnusných a rádoby humorných scének poskládaných do jakéhosi děje, který je překvapivě celkem srozumitelný. No stejně jsem se nesmál, šokován jsem nebyl a zhnusen taky ne. Na tohle ať čumí zastydlí hipíci.(30.5.2006)

• Chrustyn

Film plný divných lidí, kteří dělají divné a ve většině případů nechutné věci. Film postrádá větší smysl a celé to vypadá jako domácí video od party úchyláku. 1* dávám za dobrý výběr muziky.(28.7.2008)

• Divine

• - Postavu Divine ztvárnil ve skutečnosti muž – transvestita. (Mefistofelle)

• - Jak asi většina ví, ono lejno, které hlavní postava na konci pojídá, je skutečný psí výkal, žádná náhražka... (matestlust)

• - Film se natáčel ve Phoenixu a v Baltimaru v Marilandu. (rafix)