Růžoví plameňáci (festivalový název)

Pink Flamingos

• český

Pink Flamingos

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Horor

USA, 1972, 92 min

John Waters

John Waters

Esence nevkusu a oplzlosti. Ten film je v tom prakticky bezchybný a slova na popsání té odpornosti nestačí, to se musí vidět.(10.5.2013)

Přehlídka oplzlostí a nechutností všeho druhu plná deklamovaného (a nevkusně špatného) herectví, poplatná svojí hippie éře. Svým způsobem to předběhlo dobu, protože to svou ujetostí připomíná odpoledne strávené nad internetovými videi z kategorie Fůůůj, až na to, že to má jednotný "estetický rámec"... Svérázný smysl pro humor Růžovým plameňákům rozhodně upřít nejde, schopnost šokovat nepřipravené jedince taky ne.(20.8.2011)

"OHH!!! MY GOD!!!!" Stále hledám ve vodách ujetých filmů a exploiterů a když už si myslím, že vše "důležité a kultovní" jsem viděl, dostanu úplnou náhodou pecku mezi oči a musím přehodnotit celé vnímání a osobní přehled o "pokleslých filmech, úchylárnách a exploitačních zvrácenostech obecně". PING FLAMINGOS je tak neuvěřitelně nechutný film, že naprosto nepřipraven jsem koukal chvílemi jak vyvoraná myš a nechtěl věřit vlastním očím!!! Tohle se mi nestává téměř vůbec, ale tady se mi opravdu skutečně žaludek u dvou scén těžce obrátil!!! NECHUTNOST a na svůj rok super-nadčasový ujetý komediální majstrštyk, který i po 40 letech dává s přehledem na prdel všem TROMA filmům, i když je až neuvěřitelně zajímavé, v jak podobném duchu a stylu natočení se nese ... TOHLE JE KULT, hraničící s pornografií a je opravdu nutné se na něj dívat s nadhledem, jinak se z toho skutečně poserete a poblijete ... "BRAVO, BRAVO, BRAVO ... John, THIS IS FILM!!" ... ;-)(20.8.2010)

Výcvik k nevkusu. Nejoplzlejší film všech dob. Estetika hnusu. Mýtus vytvořený kolem Watersových Plameňáků stojí opravdu za to. Verze s navazujícím režisérským komentářem navíc dodá některé „neocenitelné“ Watersovy postřehy k jednotlivým scénám. S potěšením lze sledovat, že pan režisér si o nic nezadá s oplzlostí svých filmových (ne)fiktivních postav. Korunu tomu potom nasadí závěrečné reakce diváků („Rozhodně lepší než ty Šepoty a výkřiky!“) Samotný obsah filmu ať si každý radši přebere sám.(10.1.2010)

První film, kde mi skutečnost, že matka provádí felaci vlastnímu synovi, přišla jako naprosto přirozený vývoj děje.(5.5.2008)

• Divine