poster

Růžoví plameňáci (festivalový název)

 • USA

  Pink Flamingos

 • český

  Pink Flamingos

  (festivalový název)

Komedie / Krimi / Horor

USA, 1972, 92 min

Režie:

John Waters

Scénář:

John Waters
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ivoshek
  *****

  Viděl jsem to v Aeru v rámci Týdne otrlého diváka a byl to masakr. Něco tak úchylnýho jsem v životě neviděl. Zápletka byl souboj dvou rodin o to, která je nechutnější. Sám si doteď nejsem jistej. Každopádně, pokud jste někdy chtěli vidět ve filmu tlustýho tranďáka (ten na plakátu), exhibicionistu, co si k péru přivazuje klobásu, sex se slepicema, bábu, která se živí výhradně vejci ("Oh, hello, Mr. Eggman!") a v závěru i konzumaci psího hovna, neměl by vám tenhle počin uniknout. Asi největší úchylárna, jakou jsem kdy viděl.(12.10.2007)

 • decouble
  ***

  Přehlídka oplzlostí a nechutností všeho druhu plná deklamovaného (a nevkusně špatného) herectví, poplatná svojí hippie éře. Svým způsobem to předběhlo dobu, protože to svou ujetostí připomíná odpoledne strávené nad internetovými videi z kategorie Fůůůj, až na to, že to má jednotný "estetický rámec"... Svérázný smysl pro humor Růžovým plameňákům rozhodně upřít nejde, schopnost šokovat nepřipravené jedince taky ne.(20.8.2011)

 • charlosina
  **

  Královna oplzlosti Divine se svými přívrženci a celá ta povedená bandička "od vedle" působí tak lacině, až mi bylo líto toho času, který jsem sledováním zabila. // Pro fanoušky Divine povinnost. // Já jsem na to moc velký inťouš. Bez nadhledu, chápeš. Ale měl bys to vidět ještě než umřeš, je to totiž kultovka. // Je to tak trochu na způsob grotesky, a pokud se to má hodnotit jako "ujetina", tak má plný počet hvězdiček, pokud se to ale prezentuje jako "film", tak má akorát dvě hovna.(23.7.2008)

 • Paldini
  **

  Popravdě jsem čekal lepší úroveň. Film je jen zmatečný sestřih několika šokující, hnusných a rádoby humorných scének poskládaných do jakéhosi děje, který je překvapivě celkem srozumitelný. No stejně jsem se nesmál, šokován jsem nebyl a zhnusen taky ne. Na tohle ať čumí zastydlí hipíci.(30.5.2006)

 • Radko
  *****

  Nielen zhulená streštená komédia, ale i výstižná alegória spoločnosti. Súperenie o lepšie pozície bez ohľadu na pravidlá víťazia v súkromí, ale aj na pracoviskách. Bľabotanie o naj jedle ako opakovaná mantra v dialógoch priateľov, rodiny i tv programov a ich pritrtkaných komentátorov. Ohováranie susedov za amorálnosti na ich dvorčeku. Odvážne-revolučné vyhlásenia do médií (net) pod maskou anonymity (alá Divine s namaľovaným xichtom, zmeneným pohlavím i menom). Rozšírené jednorázové sex-rande, či swingers stretnutia najlepšie s nádychom realizovanej úchylky. Financovanie masážnych salónov drogami a prepratie v mládežníckych baroch. Mäso z obchodov často chutiace ako by ho niekto niesol zaparené medzi stehniskami. Frekventované správy s grimasami, deformáciami (sťaby ritný jogín). Túžba radikálne sa zbaviť silových zložiek (tu sa rovno zožerú). Obľúbené čítanie o čoraz neštandardnejších sexuálnych úchylkách a vyžívanie sa v ich znalosti. Všetko podané priamo, s hľadáčikom kamery prilepeným k Vašim očiam. Slinené šťavičky tečú, na grile mäsko susedia pečú, kazme túto pohodu: hoďme do grilu hovno zo záchodu!(19.3.2006)

 • Divine

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace