poster

Polyester (festivalový název)

 • USA

  Polyester

Komedie

USA, 1981, 86 min

Režie:

John Waters

Scénář:

John Waters

Hudba:

Michael Kamen
 • serger
  ****

  Nevím, jaké by to bylo bez čichové kartičky, osobitých Aero titulků a pár piv před filmem, ale takhle jsem se výborně pobavil.(7.3.2015)

 • T2

  Rozpočet $300,000(28.1.2010)

 • ledzepfan
  ****

  Nedobrý, zkažený, pervertní a nevkusný brak!...a nevtipný!!.. Jak moc nemocný musí člověk být aby se mu to líbilo? Bohužel asi dost :D(9.7.2013)

 • Mefistofelle
  ****

  Výborná psychedelická komedie Polyester asi nebude tím správným šálkem čaje pro každého a nejspíš si ji užije jen velmi specifický okruh diváků. Stejně jako v Pink Flamingos, jiném filmu od režiséra Johna Waterse, i zde je hlavní hvězdou transvestita Divine. Tentokrát se však neobjeví v roli úchylné a veskrze odporné ženské, ale obyčejné ženy v domácnosti Francine, která se stala obětí šikany ze strany svých dětí i nevěrného manžela. Její jedinou kamarádkou je střelená uklízečka, která přišla k nevídanému bohatství a žije si teď na vysoké noze. Francine postupně propadá alkoholu a utápí se v depresích. Vypadá to jako veskrze smutný příběh, ovšem pokud budete naladěni na tu správnou notu, hodně se u toho nasmějete. Pár výhrad bych možná měla k několika finálním scénám, ale celkově jsem s výsledkem velmi spokojená.(18.1.2012)

 • Radko
  ****

  Melodramatická komédia o žene, ktorej život smrdí. Ďalšie z vydarených diel pápeža trashu Johna Watersa, ako ho onehdy tituloval spisovateľ William Burroughs. Nakrútená v systéme ODORAMA, spočívajúceho v tom, že každý platiaci divák v kine spolu s lístkom dostal stieraciu kartičku s číslom. Mal si ju zotrieť v momente, kedy číslo zhodné s kartičkou zablikalo na plátne. Z kartičky sa vyvalila "vôňa" akú práve cítila hlavná hrdinka (v podaní nezabudnuteľného výstredného transvetitu Divina). Šlo o také chuťovky ako aróma smradľavých ponožiek, prepálená masť a pod.(19.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace