poster

Polyester (festivalový název)

 • USA

  Polyester

Komedie

USA, 1981, 86 min

Režie:

John Waters

Scénář:

John Waters

Kamera:

David Insley

Hudba:

Michael Kamen

Producenti:

John Waters
(další profese)
 • T2

  Rozpočet $300,000(28.1.2010)

 • Xeelee
  ****

  [FOD 2015] © ODORAMA – Film, kterej opravdu smrdí! Pouze ve vašem oblíbeném pornokině Aero. Žižkov je drsnej kraj. Jde o překvapivě funkční drsný drama o ženě, jejíž víru Bůh zkouší víc než je zdrávo. Vtipnej snímek. Waters se nezapře. Jednu dobu sem si myslel, že Francine sní svůj sen o ideální rodince, ale to si z nás režisér jen dělá prdel.(8.3.2015)

 • Mefistofelle
  ****

  Výborná psychedelická komedie Polyester asi nebude tím správným šálkem čaje pro každého a nejspíš si ji užije jen velmi specifický okruh diváků. Stejně jako v Pink Flamingos, jiném filmu od režiséra Johna Waterse, i zde je hlavní hvězdou transvestita Divine. Tentokrát se však neobjeví v roli úchylné a veskrze odporné ženské, ale obyčejné ženy v domácnosti Francine, která se stala obětí šikany ze strany svých dětí i nevěrného manžela. Její jedinou kamarádkou je střelená uklízečka, která přišla k nevídanému bohatství a žije si teď na vysoké noze. Francine postupně propadá alkoholu a utápí se v depresích. Vypadá to jako veskrze smutný příběh, ovšem pokud budete naladěni na tu správnou notu, hodně se u toho nasmějete. Pár výhrad bych možná měla k několika finálním scénám, ale celkově jsem s výsledkem velmi spokojená.(18.1.2012)

 • amirgal
  ****

  4 hvězdy v trashovém žebříčku.(22.12.2009)

 • HenryS.
  ****

  jak tak nad tím přemýšlím, tohle je (po Gummu) můj druhý shlédnutý upřímný americký film o američanech.. pěkně stylizovaná obdoba britského kitchen sink realismu.(15.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace