Francine, žena v domácnosti, nemá lehký život. Je obtloustlá a neatraktivní, její vlastní děti ji nesnáší, matka pro ni má jen slova kritiky a nevěrný manžel v ní nevidí nic jiného než služku. Rodina se začíná postupně rozpadat a Francine propadá alkoholu. Když už se vše zdá naprosto beznadějné a Francine se začíná psychicky hroutit, usměje se na ni štěstí v podobě nového partnera. Ovšem nic není zcela takové jakým se to zdá být. Komedie Polyester je dalším z mnoha filmů Johna Waterse, kde jako hlavní hvězda září Divine. (Mefistofelle)

Xeelee

[FOD 2015] © ODORAMA – Film, kterej opravdu smrdí! Pouze ve vašem oblíbeném pornokině Aero. Žižkov je drsnej kraj. Jde o překvapivě funkční drsný drama o ženě, jejíž víru Bůh zkouší víc než je zdrávo. Vtipnej snímek. Waters se nezapře. Jednu dobu sem si myslel, že Francine sní svůj sen o ideální rodince, ale to si z nás režisér jen dělá prdel. ()

Mefistofelle

Výborná psychedelická komedie Polyester asi nebude tím správným šálkem čaje pro každého a nejspíš si ji užije jen velmi specifický okruh diváků. Stejně jako v Pink Flamingos, jiném filmu od režiséra Johna Waterse, i zde je hlavní hvězdou transvestita Divine. Tentokrát se však neobjeví v roli úchylné a veskrze odporné ženské, ale obyčejné ženy v domácnosti Francine, která se stala obětí šikany ze strany svých dětí i nevěrného manžela. Její jedinou kamarádkou je střelená uklízečka, která přišla k nevídanému bohatství a žije si teď na vysoké noze. Francine postupně propadá alkoholu a utápí se v depresích. Vypadá to jako veskrze smutný příběh, ovšem pokud budete naladěni na tu správnou notu, hodně se u toho nasmějete. Pár výhrad bych možná měla k několika finálním scénám, ale celkově jsem s výsledkem velmi spokojená. ()

ink flo

Není to tak přehnaný jako Pink Flamingos, ale celkem zdařile se o to snaží. Opět tak blbý, až je to dobrý, prostě jeden z těch filmů, o kterým si můžete myslet co chcete, ale určitě na něho nezapomenete :-). Je sice hereze nahodit tak absurdní asociaci, ale tou non-stop hysterií Divine mi to připomnělo Zulawskiho "Possesssion" :-) ()

Plangi

Polyester přináší trochu jiný satirický pohled na život na americkém předměstí. A protože to natočil Waters, už předem jsem tušil, že půjde opět o extraordinérnost velkého ražení. Nakonec ne, tentokrát se režisér držel docela na uzdě a k mému údivu tento film inklinuje spíše k mainstreamu oproti jeho předchozím počinům. Jeho osobitý přístup se naštěstí nevytratil. "Hrdinkou" je Francine (ztvárněná transkou Divine), žijící si na předměstí se svým odporným pohrdavým maželem, odpornými úchylnými dětmi a svou fóbií ze smradu. Francine se ze dne na den složí celý její život a ona se snaží pak všemožně postavit zpět na vlastní nohy...Nutno podoktnout, že ani v nejmenším nelituji, že jakožto divák v teple svého domova nemám tu možnost vyzkoušet Odoramu. Dle výrazu tváře Francine jsem si mohl živě představit co zrovna cítila, a to myslím stačí. Film byl záměrně naivní, až absurdní, herecké výkony tradičně úděsné...ale já se dost dobře bavil. ()

kiddo

Smrdí to sice poněkud uniformně, ač autenticky jako proprděný, přehnaně čistěný gauč mojí bábrle ze sedmdesátých let a dojmu silně dodávají jednorázové titulky umisťující Květušku na pražský Žižkov kousek od nechutného semeniště neřesti, pornokina Aero, ale tož ona trocha těch cirgusáren taky občas neuškodí. ()

• Názor porno filmu, ktorý hrá v kine je, My Burning Bush. (dwdb)
  • Natočené na 35 mm formát. (dwdb)