Beze strachu

Fearless

Bez strachu

Drama / Psychologický

USA, 1993, 117 min

Typicky zádumčivě zadumaný Weir. Příběh plyne hrozně pomalu, za ty dvě hodiny se skoro nic nestane, ale podprahově je ten film strašně silnej. Těžko to psaným slovem nějak vysvětlovat, radši se na tento neprávem opomíjený film koukněte každý sám. Jeff Bridges samozřejmě skvělý.(2.9.2010)

Trochu zvláčtní, ale velmi pěkný film.(18.3.2003)

Po dlouhém přemýšlení jsem nakonc slevil a filmu dal čtyři hvězdičky. Šok mi totiž vnukl samotný konec filmu, který je naprosto úžasnou záležitostí a mistrným kouskem režiséra, skladatele a scénáristy, kteří poslední scénu převedli do naprosto odzbrojující podoby. Ta poslední scéna je tak výrazná, že jsem absolutně ztratil pojem, o kom vlastně celý ten film je. Protože celou dobu sleduju nějaké příběhy a vlastně si vůbec neuvědomím, že hlavním prvkem je právě Jeff Bridges. Nádherný film o lidských pocitech a hlavně strachu ze života vyprávěný neuvěřitelně lidsky, až jsem se kolikrát bál sledovat další průběh filmu.(10.11.2011)

Čekal jsem trošku víc. Možná by byly potřeba nůžky a trošku výsledek "přistřihnout". I tak se ovšem jedná o nadprůměrný film se zajímavým námětem - vyrovnání se s posttraumatickým syndromem po leteckém neštěstí.(21.10.2003)

• Kamca_

Jedním slovem nuda. Čekala jsem od toho mnohem víc. A hrozně jsem postrádala hudbu. Nemám ráda hluchá místa ve filmu a tady byly pořád. Škoda. Těšila jsem se na to hodně a jsem zklamaná a to mám ráda psychologický dramata. A ten divný konec radši komentovat nebudu. 40%.(28.9.2013)

• - Role Maxe byla nabídnuta Melu Gibsonovi. (D3VIL)

• - Postava Jeffa Bridgese má příjmení Klein a postava jeho kamaráda a kolegy se jmenuje Gordon (Deirdre O'Connell). Klein-Gordonova rovnice je jednou ze základních rovnic kvantové mechaniky. (integer)

• - Aby se lépe vžil do postavy Maxe, požádal Jeff Bridges o radu svého kamaráda Gary Buseyho, který po nehodě na motorce zažil kóma. (D3VIL)