Zajímavě působí spletitý prostor různých chodeb, schodišť a pokojíčků a kamera, která v něm postavy jakoby šmíruje. Zvláštní, ale už podle mě méně šťastná je teatrální stylizace dialogů a hereckého projevu. Hlavní hrdinka i její partneři jsou tak chladní, až to zanudí. Ale konec je zas vyřešen dobře.(28.11.2011)

Zahadna a tajemna.(5.1.2017)

Často velice nápadité (zvláště obrazově), ale ta postava soudce, komentátora i posouvače děje mne časem začínala prudit více a více. Moralistní příběh, jehož zápletka je dnes ovšem pomalu nepochopitelná, neb kvůli takové lapálii dnes nikdo do takových extrému nejde.(24.3.2012)

Z morálního hlediska se tento film v dnešní době může jevit úsměvným, z hlediska lidského konání jde o nadčasovou záležitost. Člověk omámený zamilovaností nikdy neví, co vyhraje. Strach, který cítí z neznámého, touha, nebo vůle, kterou ovládá... Herecky i režijně se jedná o velmi povedený film, moc se mi líbila kamera Václava Hanuše, který prostřednictvím místy nakloněného rámu jakoby podtrhoval nestabilitu milostného vztahu. K průvodci (Miloš Nedbal) nemám výhrady, naopak celý film ozvláštnil a ve finále jeho proslovy patřily k nejsilnějším a nejpravdivějším... "Všechno lze napravit, jenom smrt je konečná. Ta udělá ze všeho katastrofu."(19.4.2017)

Smutne a realne psychologicke drama o lasce studentky a profesora, pojate mirne experimentalnim zpusobem. V hlavni roli nadherna Marie a vytecny Raz. Dobre doplnuji i Vasova, Smejkalova, Sejbalova atd. Zkratka obsazeni spickove. Nezval jako vypravec/pruvodce, primo v obraze. Zvlastni film, ktery lze fandum netradicnich postupu vrele doporucit. 4-(17.3.2015)

• - Scéna u mostu s M. Vášovou a V. Rážem byla točena v ateliérech. (M.B)