Zajímavě působí spletitý prostor různých chodeb, schodišť a pokojíčků a kamera, která v něm postavy jakoby šmíruje. Zvláštní, ale už podle mě méně šťastná je teatrální stylizace dialogů a hereckého projevu. Hlavní hrdinka i její partneři jsou tak chladní, až to zanudí. Ale konec je zas vyřešen dobře.(28.11.2011)

Jiří Weiss je pro mě režisérem neskutečné invence, jeho filmy se mnou doslova zatřesou. Napadá mě jediný důvod, proč jsem film viděla až dnes - dřív bych ho totiž nedocenila. Nesoudím, smekám.(3.2.2016)

Smutne a realne psychologicke drama o lasce studentky a profesora, pojate mirne experimentalnim zpusobem. V hlavni roli nadherna Marie a vytecny Raz. Dobre doplnuji i Vasova, Smejkalova, Sejbalova atd. Zkratka obsazeni spickove. Nezval jako vypravec/pruvodce, primo v obraze. Zvlastni film, ktery lze fandum netradicnich postupu vrele doporucit. 4-(17.3.2015)

Tomášová je česká Jean Seberg a forma filmu připomíná chvílemi Činčerův o deset let pozdější Kinoautomat. Jinak to po takřka šedesáti letech ztratilo hodně apelu. Morálka je naštěstí (?) jinde. Co zůstalo poutavé je zcizovaná struktura a výkony herců. Weissův rukopis je taky znát - je to brilantně natočené, byť ze všech těch bytů, módy a líčení dýchne staroba a filmovost. Ano - utrápená Tomášová chvílemi irituje. Jinak stojí za vidění!(1.10.2016)

Na svou dobu skvělé a na dnešní ale taky! Tolik originality co tento film má v současnosti nemá žádný. Závěrečná scéna a poslední soud s otevřeným konce, to je film zvládnutý na jedničku resp. na *pětku* :)(2.8.2008)