Láska jako zločin.(3.6.2013)

Často velice nápadité (zvláště obrazově), ale ta postava soudce, komentátora i posouvače děje mne časem začínala prudit více a více. Moralistní příběh, jehož zápletka je dnes ovšem pomalu nepochopitelná, neb kvůli takové lapálii dnes nikdo do takových extrému nejde.(24.3.2012)

Formálně neuvěřitelně zajímavě natočený film...(23.6.2016)

Jiří Weiss je pro mě režisérem neskutečné invence, jeho filmy se mnou doslova zatřesou. Napadá mě jediný důvod, proč jsem film viděla až dnes - dřív bych ho totiž nedocenila. Nesoudím, smekám.(3.2.2016)

Smutne a realne psychologicke drama o lasce studentky a profesora, pojate mirne experimentalnim zpusobem. V hlavni roli nadherna Marie a vytecny Raz. Dobre doplnuji i Vasova, Smejkalova, Sejbalova atd. Zkratka obsazeni spickove. Nezval jako vypravec/pruvodce, primo v obraze. Zvlastni film, ktery lze fandum netradicnich postupu vrele doporucit. 4-(17.3.2015)