• sud
  ****

  Velice zajímavý a netriviální horůrek se silným morálním poselstvím. Film má nálepku "Zrůdy", ale kdo je vlastně zrůda? Člověk se znetvořeným, či nevyvinutým tělem, ovšem s velkým srdcem, nebo krásný člověk se špinavou duší? Film oplývá zdařilými výkony neherců a závěrečnou, zhruba desetiminutovou hororovou scénou v dešti. Škoda pouze krátké stopáže (původně byl film delší, ale kvůli neustálému zkracování se ustálil na hodině) a příliš dlouhého začátku na úkor hororového vyústění. Ale v každém případě snímek, který stojí za pozornost. 70%.(5.4.2008)

 • Lynn
  ****

  Pro mě osobně je zcela neuvěřitelné, že ten film v roce 1932 mohl vůbec vzniknout - zub času se na něm téměř nepodepsal. Dokonce pořád váhám, jestli byli všichni aktéři opravdu tak dobře namaskovaní a natrikovaní, anebo tvůrci sháněli "zrůdy" po všech čertech ďáblech, celých Spojených státech... :-)(2.9.2008)

 • InJo
  ****

  Velice prostý a tezovitý film s jednoznačně danými charaktery, ale Browning si i přesto zaslouží maximální uznání za (na tehdejší dobu) perfektní filmařinu a hlavně za tu odvahu natočit něco takového a takovým způsobem (mám na mysli především ono obsazení skutečně znetvořených lidí) v první polovině 30. let - vždyť i dnes, na začátku 21. století, ten film působí místy opravdu šokujícím dojmem, a to aniž by se nějak očividně šokovat snažil! Takové nevšední a obdivuhodné tvůrčí jednání prostě nedokážu neocenit... 80 %(4.4.2008)

 • Payushka
  *****

  Sice to nijak zvlast neoplyvalo hereckymi vykony, sice byly nektere charaktery typicky "zle" a typicky "hodne", zato originalita me proste dostala. Nemuzu jinak.(6.4.2008)

 • May
  ****

  Ukázka toho, že "Freaks" nejsou dány fyzickými proporcemi...(27.3.2004)

 • - Olga Roderick - vousatá dáma později film odsoudila a litovala, že v něm hrála. (Kulmon)

 • - Během společného focení s Olgou Baclanovou dělal trpaslík Harry Earles stále oplzlé poznámky. Její výrazy na fotkách jsou proto někdy autentičtější než by byly normálně. (Kulmon)

 • - Navzdory snaze produkčního Irvinga Thalberga sestříhat film do koukatelnější podoby po velkém neúspěchu při testovacím promítání, nebyl s to zastavit světovou premiéru filmu 28. ledna 1932 v divadle Fox v San Diegu. Divadlo se tak stalo jedinou známou lokací, kde byl film promítán v původní verzi. Ironií je, že měl obrovský úspěch a trhal prodejní rekordy. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace