poster

The Unbelievable Truth

 • slovenský

  Neskutočná pravda

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1989, 90 min

Režie:

Hal Hartley

Scénář:

Hal Hartley

Hudba:

Jim Coleman
 • kaylin
  ***

  Někdy nechápu, pro jsou některé filmy zařazeny do "1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete". A tohle je jeden z nich. On není tak špatný, na to že to je hodně nezávislý film, na němž je jistá křečovitost místy vidět, ale prostě i to nepřijde natolik výjimečné, aby se to zařadilo k těm nejlepším filmům. ale tak je to jen jeden seznam...(15.2.2016)

 • Pedestrian
  ****

  Robert Burke má baleovské charisma. Robert Burke JE Christian Bale! Přesně pro tyhle pecky sjíždím 1001 must-see filmů. Skvěle napsané, sympaticky zahrané. Do pěti kousek.(4.7.2012)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.2.2009)

 • emma53
  ***

  Nejen že je to jedna z prvotin režiséra Hala Hartleye, ale já neviděla ani žádný jeho jiný film a tak se mně tenhle snímek velmi těžko hodnotí. Ale nedá se nic dělat, navzdory všem čtyřkám a pětkám jsem docela rozpačitá, protože způsob předložení, potažmo zvláštní kombinace drama a komedie mně nesedla. Občas byly momenty mírně úsměvné a absurdní, ale herecký projev byl tak trochu teatrální a nepřirozený. Možná potřebuji víc poznat Halův režijní rukopis, pak to možná i lépe ocením. 60%(30.3.2013)

 • Anderton
  ****

  Americký nezávislý film, ktorý má určitú vnútornú silu aj napriek tomu, že pôsobí v určitých aspektoch amatérskym dojmom. Alebo vlastne práve preto. Robert Burke je dvojníkom Jamesa Woodsa aj s jeho charizmou a Adrienne Shelly zase vyzerá ako Rosanne Arquette. Čiže 80. roky ako vyšité. Film bez výraznejšieho príbehu, ktorý je formálne v niektorých momentoch veľmi zaujímavý, napríklad práca s kamerou v záverečnej sekvencii. Celý život je o vzájomných dohodách, ale možno toto strojenú exaktnosť vyžadujúce pravidlo v praxi fungovať nemôže. Ako to bolo s Joshovými vraždami sa dozvedáme postupne, ale sympatický je nám od začiatku.(30.11.2015)

 • - Adrienne Shelly v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace