Spolu se Skálou, Nebezpečnou Rychlostí a Smrtonosnou Pastí nejlepší akční film minulého století. Nicolas Cage s dlouhou hřívou je zatraceně cool, jeho herecký projev je jak z 80. let. John Cusack tady na sebe upozornil, že umí hrát i ve filmech, kde se na herectví moc nehledí. John Malkovich je záporákem k pohledání, vždyť taky zabil víc lidí než rakovina. Trevor Rabin složil výraznou dunivou hudbu, s trochou kytarových motivů, která k filmu sedne asi lépe, než k odpolednímu samostatnému poslechu. Simona Westa je škoda, že si pošramotil pověst Tomb Raiderem.... Alespoň u mě.(30.12.2005)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $101,117,573Tržby Celosvetovo $224,012,234║ Taká akčná oddychovka s bohatým hereckým obsadeným ale nijak zvláštnym príbehom, čo by mohol aspoň pre mňa ponúknuť niečo viac než premrštenú akčnú traškaricu, nikdy som úplne tomuto filmu neprišiel na chuť, k tomu Nicolas Cage sa mi nehodí ako akčný hrdina, lepšie mu to sadlo v takej Skale kde bol viac zakríknutý. /65%/(18.5.2005)

U Con Air se vždycky neuvěřitelně dobře bavím. Film má spád, napínavý děj, výrazné a zajímavé postavy, drama a zároveň hodně humorných scének. Nicolas Cage je přesně ten typ, co se hodí do role Camerona : chce jet domů a mít konečně od všeho pokoj, ale okolnosti ho prostě donutí hrát si na hrdinu, ačkoliv on to vůbec nechce. Naprosto nejlepší roli má ovšem Steve Buscemi. Při jeho scéně s malou holčičkou mi běhal mráz po zádech a to, jak to dopadlo, mě prostě dostalo.(30.6.2005)

Akční filmy, kde hraje Nicolas Cage, jsou na rozdíl od těch romantických, které jsem zatím viděla, v pohodě snesitelné. Zbytek ansámblu mu zdatně sekunduje.(14.8.2007)

Je to dosť dobrý akčný film s Nicolasom Cageom v hlavnej úlohe. Má veľmi dobrý príbeh o bývalom vojakovi, ktorý za neúmyselné zabitie skončil vo väzení a teraz po rokoch už konečne ide domov, pričom sa nevie dočkať svojej ženy a dcéry, ale letecký špeciál s tými najnebezpečnejšími väzňami na palube skončí v rukách väzňov, ktorým sa podarí nad ním získať kontrolu, čo situáciu bývalému vojakovi veľmi skomplikuje, ale chce na palube zostať, aby chránil priateľa a nevinný personál. Spracovanie sa mi páči, prakticky jediné, čo mu môžem vytknúť je to, že hlavný hrdina tu nemá na celkové riešenie situácie až taký veľký vplyv, ako v bežných akčných filmoch, tu väčšinou skôr robí iba maličkosti, ale inak je dej po celý čas veľmi zaujímavý, výborne dynamický a bez hluchých miest mu to vydrží až do konca. Akcie je tu len priemerné množstvo a vo svojej kategórii aj je celkom vydarená. Ale ako je to pri spracovaní, tak to musí byť aj pri akcii, takže hlavný hrdina tu toho moc neurobí, má tu dve, tri doslova pársekundové bitky a párkrát vystrelí, ale inak sú to rôzne veľkolepé scény s lietadlami a inými dopravnými prostriedkami, ktoré sú skvelo natočené a plné kvalitných explózií. Najviac sa mi páči všetka akcia v strednej časti filmu počas poškodenia lietadla. Herecké obsadenie je perfektné, výborný Nicolas Cage v hlavnej úlohe, ale najväčším kladom filmu je rozhodne perfektný výber záporákov, ktorý ťahá film ako John Malkovich, Ving Rhames, Steve Buscemi, Danny Trejo a podobne, pričom majú množstvo perfektných hlášok a nesklamú ani zvyšné postavy, obzvlášť, John Cusack a Colm Meaney. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, len škoda, že podobnú kvalitu už Simon West nezopakoval. Con Air je jeden z najlepších amerických áčkových akčných filmov deväťdesiatych rokov, na ktorý sa dá pozerať stále. 79%(2.4.2012)

• - Spoiler: Přestože Cameron Poe (Nicolas Cage) chodí v jedné části filmu se zbraní, v celém filmu nevystřelí. (Chrustyn)

• - Ve filmu se odehrává několik scén v podpalubí letadla. Letoun C-123 ve skutečnosti ale žádné podpalubí nemá. (KucC)

• - V jednej scéne si môžete všimnúť, že jeden z členov kartelu na letisku je ozbrojený československým samopalom vzor 61 škorpión. (Jello Biafra)