Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• Rob Roy

Hodně velké zklamání. Aspoň ta Angelina mohla být častěji obnažená. Aspoň ten Rimmer.(24.4.2003)

Rozpočet $115miliónovTržby USA $131,168,070Tržby Celosvetovo $274,703,340║ Aspoň že to má švih a akú takú zábavnosť. /videl v kine: 65%/(19.5.2005)

::::::::::::::::::::::::::::: Co se na tom všem tak nelíbí proboha ?!? Vždyť je to skvělé natočené a zrežírované ! Prostě další film u kterého musíte vypnout ten svůj provařený mozek a jen se nechat unášet nádhernou Angelinou Joulie a skvělími akčními scénami. Nic víc. Mě se to líbilo moc ! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(21.8.2008)

• Djkoma

Angelina Jolie je fajn a rozhodně nejlepší volba pro Laru Croft, ale scénář nedává šanci této adaptaci počítačové hry ovládnout i kina celého světa.(31.7.2007)

• Hal_Moore

Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou zmíním, že Tomb Raider je sice místy až sračkoidní taškařice, která má do ženské verze Indiana Jonese daleko jako Casanova k životu v celibátu, to však nic nemění na tom, že Lara Croft se stala ikonou filmografie Angeliny Jolie (bohužel pro ni). S herní předlohou film mnoho společného nemá, jestli jde o pozitivum nebo negativum, ať si každý hráč a následný divák zhodnotí sám, u herní předlohy jsem se však bavil nesrovnatelně lépe (i když srovnávat pc hru a film není příliš košer). Pokračování není o mnoho lepší, a tak jsem zvědav na chystaný třetí díl, který má dorazit v roce 2012.(3.6.2010)

• - Původně se mělo natáčet u Velké čínské zdi. To však nedovoloval časový rozvrh, proto se filmaři rozhodli, že zeď postaví ve Skotsku. Nakonec se natáčelo v chrámech Kambože. (HellFire)

• - Simon West dal přednost režii tohoto filmu před režií Černý jestřáb sestřelen. (Karlos80)

• - Při zkoumání vnitřku hodin kamera ukazuje, že oko je ihned za ozubenými kolečky. Po rozbití je ale jasně vidět, že za kolečky je ještě jedna další stěna, která oko chrání. Nebylo tedy možné z úhlu od kleček oko plně vidět. (DexMASTER094)