Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• Radyo

Fenomén Lary Croft mě úspěšně minul už když šlo o počítačovou hru, no a u filmů s touto postavou tomu není jinak. Je pravda, že ve filmovém průmyslu bylo vyrobeno mnohem více daleko větších zmetků, než je tohle, avšak to tvůrce neomlouvá. Angelina Jolie je sice kočka, ale na můj vkus příliš "umělohmotná" (tedy to jsou dnes asi všechny hezké herečky, ale ona snad nejvíce), tudíž ani přes její půvaby cesta nevede. Na druhou stranu nepopírám, že právě díky nezvyklé oblibě počítačové hry s touto tématikou si asi i tento film získá hodně příznivců - budou ale vesměs z řad teenagerů, kteří se v podobném typu zábavy rádi vyžívají.(26.4.2004)

• Radek99

Až na hranici trapnosti místy došli tvůrci celovečerní filmové adaptace počítačové hry Tomb Raider, tím nejtrapnějším je fakt, že tomu, čemu se dá s přimhouřením oka říkat v případě počítačové hry inspirace, to je v případě hraného celovečerního snímku bezostyšné vykrádání Spielbergovské tetralogie o Indiana Jonesovi...(24.11.2006)

• Trellíno

Ale to jenom za jisté partie hlavní postavy.(26.5.2002)

Asi jen málo kdo si už vzpomene, že před tímhle filmem po Angelině téměř neštěknul pes. Ale pak Buch, získala roli nejkultovnější ženské videoherní hrdinky vůbec a její hvězda vyletěla směrem k Hollywoodskému nebi. Popravdě osobně si myslím, že hrdinka ve videohře svým sexappealem Angelinu hravě předčí. (Což neberte jako že jsem nějaký úchyl;))(20.3.2007)

Čím to sakra je, že pokiaľ je akčným hrdinom vo filme žena, film je vopred odsúdený na neúspech. Nespomínam si na jeden, ktorý by bol aspoň trošku hitíkom a zažiaril by aspoň chvíľku. Ved viď toto - 'Aeon Flux', 'Ultraviolet', 'Catwoman', 'Elektra', snáď možno len 'Resident Evil'. A pritom ženské by na to boli. A opačnému pohlaviu sa to tiež páči. Čo už. Indy s podprsenkou zaujal akurát s tým, čo bolo pod ňou, pár kvalitnými akčnými zábermi a už bola na ceste dvojka. 60%.(22.11.2006)