Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• Rob Roy

Hodně velké zklamání. Aspoň ta Angelina mohla být častěji obnažená. Aspoň ten Rimmer.(24.4.2003)

• Radyo

Fenomén Lary Croft mě úspěšně minul už když šlo o počítačovou hru, no a u filmů s touto postavou tomu není jinak. Je pravda, že ve filmovém průmyslu bylo vyrobeno mnohem více daleko větších zmetků, než je tohle, avšak to tvůrce neomlouvá. Angelina Jolie je sice kočka, ale na můj vkus příliš "umělohmotná" (tedy to jsou dnes asi všechny hezké herečky, ale ona snad nejvíce), tudíž ani přes její půvaby cesta nevede. Na druhou stranu nepopírám, že právě díky nezvyklé oblibě počítačové hry s touto tématikou si asi i tento film získá hodně příznivců - budou ale vesměs z řad teenagerů, kteří se v podobném typu zábavy rádi vyžívají.(26.4.2004)

• choze

Tenhle film má v mých očích dost možná nejlepších úvodních pět minut v historii kinematografie - sexy kočka vyřídí střelbou obouruč vražedného robota a jde se osprchovat. Pak to celé ale rychle zešediví a do konce už to na chvíli rozzáří jen jedna dobrá akční scéna (přepadení Lařiny rezidence). Průměrný scénář, průměrná režie a oproti Indymu žádný styl. A do role Lary jsem si představoval někoho úplně jiného, ale koho to neřeknu, smáli byste se mi. Mimochodem jde o druhý nejvýdělečnější akční film s ženou v hlavní roli po VETŘELCÍCH.(9.8.2005)

• Trellíno

Ale to jenom za jisté partie hlavní postavy.(26.5.2002)

Ale jo. Angelina tu má charisma a tahle pitomost možná zabije pár mozkových buněk, ale vadit mi nějak nezačala.(9.12.2009)