Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• Enšpígl

Ohromná propagace sexy Angeliny zabalená do pitomého filmu se slušnýma akčníma scénama. No, ale ty její kozy, když už je cpala do každého možnýho záběru, nejspíš proto, aby si jeden mohl zaslintat si fakt zaslouží dvě hvězdičky. Přesně v duchu známé rovnice: jedna koza = jedna hvězdička.(14.9.2007)

Rozpočet $115miliónovTržby USA $131,168,070Tržby Celosvetovo $274,703,340║ Aspoň že to má švih a akú takú zábavnosť. /videl v kine: 65%/(19.5.2005)

• Faidra

Oddechovka to je přímo výstavní, aspoň já jsem teda spokojeně oddechovala už po půl hodině. A taky jsem jednou měla rty jako Angelina, heč. Ale po pár dnech mi to vosí štípnutí do pusy splasklo. A Rimmere, co na účinkování v takovém škváru říkala tvá chudinka zadnice, neoprudila se?(8.3.2011)

• tron

„Ráno som sa zobudila s HROZNOU náladou.“ Istý kritik svojho času o novom albume Michaela Jacksona napísal niečo v štýle "čakanie naň bolo lepšie, ako samotný album". Pri tomto príšerne nakrútenom/napísanom/zostrihanom/obsadenom filme sa mi tie slová vrátili ako bumerang. Hrozne som sa na to do kina tešil a prvým negatívnym recenziám som odmietal uveriť. Zle som urobil - taký znechutený som večer z kina už dávno nevychádzal. Je to stratený prípad, tento Indy v sukni. Jediným pozitívom je prsnatá Angelina Jolieová a snáď i hŕstka akčných scén (a Rimmer s guľovnicou, v papučiach a v župane). Výsledok je miestami o ničom, inokedy len nudný, rozpačitý, rozťahaný, nevierohodný, chaoticky poprestríhavaný a herci úplne nezaujímaví (od Jona Voighta, "veľmi vtipne" hrajúceho hrdinkinho otca, až po začínajúceho Daniela Craiga). Fuj! Kino Považan 2001(1.11.2004)

• Lateef

Tak tenhle obrbordel jsem přežil jenom díky jedné věci. A Angelina Jolie to není. Správně, je to soundtrack! Naprosto neuvěřitelná sestava se sešla (př.: U2, Nine Inch Nails, Fluke, Basement Jaxx), nazpívala a zvítězila. Film si otipujete hned v prvním několika minutách, po kterých se buď fláknete dálkovým ovladačem do hlavy, abyste zbytek prospali v sladkém bezvědomí nebo skočíte pro tři orosený a jeden pořádně dlouhej špek. Angeline Jolie věřím jenom to chození v přiléhavým oblečku a cudné uculování se. Nějaké rošády s tělem, přemety, salta, vruty a podobné akrobatické vylomeniny, které metá playstationovská Lara, jsou ve filmovém podání úplně mimo, viditelně na drátech a navíc jsou potřebně rozstříhané. Rádoby vtipné hlášky, kecy o planetách v konjunkci, Vševidoucím oku, Trojúhelníku světla a dalších perličkách do mě bušily razancí mnohakilového kladiva, ale já odolávám a na tuhle tu tombraiderovskou hru nepřistupuji. Dříve by mě možná zmíněné vymyšlené mystické řečičky asi zaujaly, jako -náctiletý jsem Laru provedl všemi herními dobrodružstvími, Jolie je však zcela nepřesvědčivá a všechno uhrává svým hrudníkem. Závěr je reálný asi jako život na Jupiteru a jen potvrdil můj dojem z tohohle mišmaše. Nic, jdu si poslechnout alespoň ten božský soundtrack... 115 miliónů dolarů(rozpočet)/274,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2007)