poster

Frankenstein

 • USA

  Frankenstein

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 1931, 71 min

Režie:

James Whale

Předloha:

Mary Shelley (kniha)

Kamera:

Arthur Edeson
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vishnar
  *****

  1001 filmů, které musíte vidět, než umřete: Tohle je naprostá horrorová klasika, ve které se poprvé představí Boris Karloff ve své nejslavnější roli. Obsahuje samé dobré scény: vesničany s pochodněmi či i fyzikální pokusy, zda i malé holčičky dovedou plavat na hladině... nedovedou.... Rozhodně mnohem lepší než další pokračování.(2.2.2007)

 • POMO
  ***

  Dosť rozporuplná klasika. Karloff je skvelý a jednotlivé scény sú bravúrne nasnímané, ale sú tak nejak mechanicky, nezáživne pozliepané v jeden nemastný neslaný celok, ktorého kľúčovým handicapom je absencia hudby. Tá by totiž okrem emocionálneho náboja filmu určite zvýšila aj kompaktnosť jeho pokrivkávajúcej strihovej skladby. Pokračovanie BRIDE OF FRANKENSTEIN (1935) je po všetkých stránkach veľkým krôčikom vpred.(16.9.2003)

 • jojinecko
  ***

  Film, ktorý nehodno pošpiniť, lebo je to "klasika z najklasickejších". Pravda je ale taká, že hodnota tohto filmu je skôr historická, inak je to celé skôr k úsmevu, napätie takmer nulové. Ale na druhú stranu Boris Karloff bol ako monštrum fakt "ohavný":)(24.1.2010)

 • Slarque
  ****

  Úvodní varování diváků dnes působí přinejmenším úsměvným dojmem a přes skvělý výkon Borise Karloffa už film nikomu hrůzu nenažene. Legendární horor nejvíce trpí svou krátkou stopáží, která zjednodušila děj natolik, že některé věci nedávají moc smysl. Přes na svou dobu velkorysou výpravu na mě nepůsobí tak zajímavě jako o rok starší Dracula.(30.9.2004)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Frankensteina preferuju toho Branaghova, z těchto původních zase Nevěstu. Perlou budiž výkon Borise Karloffa. 69%(30.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace