poster

Frankenstein

 • USA

  Frankenstein

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 1931, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Úvodní varování diváků dnes působí přinejmenším úsměvným dojmem a přes skvělý výkon Borise Karloffa už film nikomu hrůzu nenažene. Legendární horor nejvíce trpí svou krátkou stopáží, která zjednodušila děj natolik, že některé věci nedávají moc smysl. Přes na svou dobu velkorysou výpravu na mě nepůsobí tak zajímavě jako o rok starší Dracula.(30.9.2004)

 • Radyo
  ***

  Frankenstein patří dosud mezi legendy filmového hororu. V téhle verzi ale nahání monstrum hrůzu spíše hercům ve filmu, než divákům. I když ve 30. letech bylo publikum více bázlivé a možná z něj mělo opravdu strach. Každopádně mi navždy utkví v paměti scénka u vody, kde monstrum a malá holčička hážou společně na hladinu květinky...(6.8.2002)

 • Hakha
  ***

  Jako filmový fanoušek jsem si musel doplnit vzdělání tímto filmem a jsem rád, že jsem jej nakonec viděl. Bohužel tuto klasiku dostihl zub času... Boris Karloff je excelentní, atmosféra je také povedená, avšak film mě přišel lehce nezáživný a nenapínavý, ale i tak má film můj velký respekt a těším se na pokračování. Mé hodnocení 3 hvězdičky...(3.10.2010)

 • AngelAngie
  *****

  Příběh, který zná každý... avšak ne každý tenhle původní horor viděl. A je to škoda. Bezesporu nejlepší verze, nejen proto, že první. Avšak ony ateliérové exteriéry, mile naivní kulisy, dělají svoje a ke všemu strhující hudba (viděla jsem verzi s typickým klavírním doprovodem k němým filmům) dotváří ač je to neuvěřitelné, opravdu strašidelný film. Povinnost pro všechny filmové labužníky a milovníky hororu o to více.(2.11.2009)

 • EdaS
  ****

  Na pět hvězdiček chybí Frankensteinovi hudba, kterou by film potřeboval jako sůl, zejména v první polovině. Druhá bezvadně graduje i tak. Karloff samozřejmě nezapomenutelný.(19.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace