Neviditelný muž

The Invisible Man

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1933, 71 min

Neviditelný muž vidět není (až na poslední minutu na konci) ale výborný námět, režie, scénář a sakra výborné efekty (které nechápu jak tenkrát udělali) ano. Je to svižné, krátké a tím pádem je nuda naprosto vyloučena. Doporučuji si tento film sehnat každému, kdo má rád hodně kvalitní filmy.(30.3.2009)

Skvělé šlapající thriler, který i po téměř 80 letech od svého vzniku i po trikové stránce vypadá skvěle.(20.11.2011)

Človek by čakal, že prvú hodinu bude hlavný hrdina vynaliezať sérum na zneviditeľnenie a dráma príde na rad po jeho vypití v poslednej polhodine. Scenár R.C. Sherriffa nás však do onej drámy vedcovej snahy zbaviť sa zneviditeľnenia vťahuje v prvých sekundách filmu a je tak nabitý nápadmi a vzrušujúcimi scénkami, že skryje do vačku čokoľvek zo súčasnej žánrovej produkcie. Plus skvelí herci a na svoju dobu neuveriteľne parádne efekty. Fajnšmekerská lahôdka.(17.2.2006)

Výborná hororová klasika s přelomovými triky a charismatickým hlavním hrdinou. Některé trikové sekvence vypadají dobře i po takřka 80 letech a to je co říct.(24.12.2010)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(10.11.2011)

• - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)

• - Studio chtělo původně, aby neviditelného muže hrál Boris Karloff, ale James Whale chtělo někoho s "duchovnějším" hlasem. Claude Rains byl režisérova první volba. (Kulmon)

• - Ačkoliv hercem pod obvazy byl obvykle Claude Rains, leckde ho zastupuje dublér. Od skutečného Rainse se pozná podle toho, že je vyšší a má výraznější nos, nápadný i přes obvazy. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)