Neviditelný muž

The Invisible Man

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1933, 71 min

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(10.11.2011)

Triková stránka je dodnes hodna obdivu, ale v tom filmu je mnohem víc. Whale uměl svým "děsivým vyděděncům" propůjčit auru výjimečnosti. Platí to Frankensteinovi, platí to i o muži, který přestal být vidět... Není to děsivá představa, že za vašimi zády stojí postava bez tváře?(29.1.2004)

Šetril som si komentár k Neviditeľnému mužovi kým pozriem celú edíciu a porovnávať, ale momentálne sa mi do toho nejak nechce a tak sa uspokojím s týmito pár slovami o vynikajúcej technickej stránke a naplnených očakávaniach.90% Päť hviezd nedávam vlastne iba preto, že za jediný ozaj desivý starý horor považujem Murnauovho Nosferatu a do krásy Frankensteinovej nevesty tomu zas chýba troška toho srdca.Ale výborné(13.5.2013)

Výborný příběh z pera H. G. Wellse a na svou dobu (ale i dnes!) působivé triky - vlastně celý film je jakousi přehlídkou trikového studia.(9.9.2010)

Neviditelný muž vidět není (až na poslední minutu na konci) ale výborný námět, režie, scénář a sakra výborné efekty (které nechápu jak tenkrát udělali) ano. Je to svižné, krátké a tím pádem je nuda naprosto vyloučena. Doporučuji si tento film sehnat každému, kdo má rád hodně kvalitní filmy.(30.3.2009)

• - Ačkoli je hlavní postava na obrazovce 95% času, ve skutečnosti je vidět až v poslední moment filmu. (Kulmon)

• - Efektu neviditelnosti bylo dosaženo složitým matovacím procesem, kvůli němuž musel být Claude Rains celý zahalen do černé, těsně přiléhající sametové kombinézy. Točilo se na černém pozadí a záběry se kombinovaly se záběry prázdné scény, takže bylo vidět jen oblečení. (Zdroj: kniha: 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete, autor: Steven Jay Schneider). (Pavlínka9)

• - Claude Rains se šel po letech podívat do kina na tento film, když požádal o lístky, obsluha ho hned poznala po hlase a mohl jít na představení zdarma. (Kulmon)