Genuine

Horor

Německo, 1920, 43 min

Robert Wiene

Sice jsem tenhle film v ději asi dokonale nepochopil (anglické titulky sem si nepřekládal jen sem semtam něco pochytil) uchvátila mě ale výtvarná stránka snímku - ty expresionistické pokroucené a pitoreskní kulisy, úžasné exteriéry a zvláštní budovy, dlouhá schodiště a pomalované stěny...Zaujalo mě i ošacení a okrášlení slečny Genuine, mnohdy to byly skutečně skvostné kostýmy. Tyhle filmy jsou stará vysoká škola herectví - ty výrazy tváře, namaskování herců....Prostě nádhera...Vychutnávám si každý záběr.......Miluju tyhle staré expresionistické filmy...(21.3.2011)

• MikO_NR_1909

Je obtiažne hodnotiť toto dielo ako film. Treba si uvedomiť, že počas silného avantgardného prúdu sa niektorí filmári rozhodli svoje obľúbené literárne podžánre filmovať. A robili to pedantným spôsobom s premakanými kulisami a výtvarným vkusom. Na silnú chémiu herec-postava mal vždy pán Wiene dômyselný talent. Akurát samotný príbeh nemá potrebnú šťavu a viazne na jedinej hrozbe (Genuine).(22.8.2013)

• Paldiny

Aj v nemých snímkach sa nájde radová výroba. Kto by však povedal, že jedným z režisérov stojacim za takýmto počinom bude sám Robert Wiene. Ten po originálnom Kabinete Dr. Caligariho, kde sa okrem dovtedy nevídaných kulís, používaných metafor a prekvapivom závere pustil do filmu Genuine, ktorý postráda snáď všetko kúzlo zo svojho veľkého predchodcu. Pri sledovaní nás tak čaká nezaujímavý príbeh, do očí bijúce teatrálne predstavenie hercov a nuda čo pri 3/4 hodinovej stopáži rozhodne zamrzí. Našťastie je však príbeh zabalený do expresionistického prostredia čím je snímok aspoň z časti pozerateľný aj keď len raz.(29.1.2014)

• Campbell

Strašně ale strašně nezajímavej film. Film jsem si pustil jako další z filmů u kterých se budu tu necelou hodinu bavit. Tyhle typy filmu považuji za dosti zábavné ve 20 letech vznikaly filmy typu Nosferatu, Vampyr a pak i tenhle film. Ale tohle mě totálně minulo. Film mi přišel strašně krátkej na takovejhle příběh a navíc jsem to viděl s naprosto strašným hudebním podkladem. V těch 20 let to musela být bomba, nicméně dnes to působí tak strašně nezajímavě že i těch 45 minut bude dlouhých.(27.3.2012)

• liquido26

Genuine je jakási děvka z Pekel, která chlapům nejdříve zamotá hlavu a pak se je snaží přivést do záhuby. To je náplň tohoto filmu v kostce. Vynásobte to třema a získáte kompletní děj :-) Jediným, co se mi tam líbilo bylo výtvarný zpracování a nádherný kytarový doprovod. To byla jediná věc, proč byla tahle nuda snesitelná a koukatelná.(13.9.2010)