Eso v rukávu

Ace in the Hole

The Big Carnival

Drama / Film-Noir

USA, 1951, 111 min

Oscar 1 nominace: Námět a scénář. . . . . Zlatý Lev - výběr(8.3.2004)

Jeden z mála filmů, který si nechám a podívám se na něj znovu i přesto, že mu dávám jen průměrné hodnocení. Nechci totiž uvěřit, že by Billy Wilder v kombinaci s Kirkem Douglasem natočil jen průměrný film a spíše se přikloním k teorii, že jsem byl jen unavený a nedovedl jsem snímek patřičně docenit. 50 %.(20.5.2013)

70% Asi mě novinářské prostředí nezajímá tolik jako prostředí filmové, ale ani zdaleka se mi to nelíbilo tak jako Sunset Blvd.(31.7.2010)

Kdybych měl někomu doporučit jediný Wilderův film, nebude to Sunset Blvd., Pojistka smrti, Někdo to rád horké nebo Byt, jakkoli jsou to nepochybně geniální snímky, ale právě Eso v rukávu. Je to dostatečná reference?(20.6.2010)

O tom, ako niekto dokáže chytiť príležitosť za pačesy a držať pokiaľ to jemu vyhovuje ... za každú cenu. Pritom stačilo mu hodiť lopatku a aj sám by sa vyhrabal. Dosť dobrý film.(23.3.2016)

• - Film je inšpirovaný skutočným príbehom Floyda Collinsa z roku 1925. (Svadbos)

• - Studio nechalo u útesu postavit repliku puebla za 30 000 dolarů. Natáčelo se za obchodním střediskem Lookout Point u silnice 66. Poté, co natáčení skončilo, byla scéna ponechána netknutá a majitel obchodu ji využíval, aby přitáhl turisty. (liquido26)

• - Wilderova žena Audrey vymyslela věty "Nechodím do kostela. Klečení mi ničí silonky." (liquido26)