poster

Eso v rukávu

 • USA

  Ace in the Hole

 • anglický

  The Big Carnival

Drama / Film-Noir

USA, 1951, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  *****

  Lepší než Sunset Boulevard!! Film o tom, jaká dokáže být novinařina svinstvo. Kirk Douglas skvěle zahrál jednoho z největších hajzlů na filmovém plátně.(27.5.2003)

 • Lavran
  *****

  Kdybych měl někomu doporučit jediný Wilderův film, nebude to Sunset Blvd., Pojistka smrti, Někdo to rád horké nebo Byt, jakkoli jsou to nepochybně geniální snímky, ale právě Eso v rukávu. Je to dostatečná reference?(20.6.2010)

 • Bubble74
  *****

  Filmový kouzelník Billy Wilder tahal z rukávu ve své bohaté kariéře jedno eso za druhým. Tímto jízlivým a nadčasovým trumfem se trefil do černého, neboť bez servítek ukázal rasu homo škodolibus v jejím cudném hyenismu. Není to lichotivé, ale taková jsme nátura. Neštěstí druhých nás přitahuje a čím tragičtější, tím záživnější. A na bezcharakterní média se všechno svádět nedá. Nejsou to žádná neviňátka, ale krmí nás prostě tím, co nám nejvíc chutná.(12.5.2012)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Network Sidneyho Lumeta nám sprostredkúva bežnú prax praktík televíznych staníc, Ace in the Hole rozoberá dopobrobna eticky kódex novinára. A pôsobnosť príbehu. Príbehu tak premysleného, zušľachteného, pútavého, aby prilákal čo najväčšie množstvo ľudí, generujúci profit úzkej skupiny špekulantov - bez ohľadu na možné dopady. Lenže ako každý, i ten najpremyslenejší má isté vady, ktoré za onou hranou ziskuchtivosti poodhalia temné zákutia ľudskej duše. Jej chamtivosti, strachu z následkov, adrenalínu z odhalenia, balans medzi životom a kariérou. Človek, na ktorého sa dívate z očí do očí, na ktorom staviate osud celej riskantnej operácie, ale ktorý vo vás nevedomky vidí obetavého záchrancu...(27.3.2015)

 • Zeebonk
  ****

  Mrzký to život honičů senzací. Svižná dvouhodinovka z pohraničního prdelova mapující napříč věkem i pohlavím nejryzejší dekadenci lidského ducha. Kirk Douglas arogantně škubá za nitky celé mašinérie, podmazává státní pracovníky a nestydatě lže do objektivu celému světu. Až sám osud mu podkopne nohy a zabrnká na strunky dosud neslýchané, strunky u nás na jihu nazývané svědomí. Jenomže ani sebelítostivé zvolávání "VY KURVY!!" pokřivený vlas nenarovná, neboť strůjcem všeho neštěstí je sám hlavní hrdina. Zkrátka nesmírně odvážný, nadčasový, perfektně zahraný a bravurně vygradovaný snímek, jenž právoplatně čpí nesmrtelností.(6.6.2013)

 • - Film je inšpirovaný skutočným príbehom Floyda Collinsa z roku 1925. (Svadbos)

 • - Chřestýši nejedí žvýkačky - zabalené ani rozbalené. (liquido26)

 • - Pracovní název snímku zněl The Human Interest Story (Příběh o lidském zájmu). (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace