poster

Eso v rukávu

 • USA

  Ace in the Hole

 • anglický

  The Big Carnival

Drama / Film-Noir

USA, 1951, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  *****

  "Lžu lidem s páskem a lžu lidem s kšandama. Ale nikdy nelžu lidem s páskem i kšandama - jsou moc důslední, všechno si dvakrát ověří." Strhující noir o novináři, který prozřel, ale stálo to tu nejvyšší oběť. Kirk Douglas je skutečně pan herec!(1.3.2012)

 • Javert
  *****

  Drsný film. Ovšem ne způsobem chlapáckého drsňáctví známým z krimi noirů, ale tím, jakým způsobem Wilder podchycuje podstatu novinářského, ale i obecně lidského hyenismu. Všudypřítomná omezenost charakteru je tu ještě umocněna uzavřeným a dusným prostředím prašného amerického zapadákova, který v tomto podání působí na diváka stejně vězeňsky tísnivě, jako na zavaleného Lea "jeho" jeskyně. Jeden z nejlepších filmů starého Hollywoodu. P.S. Že bych kvůli stylovému zapalování sirek oprášil psací stroj?:)(4.3.2011)

 • anais
  ****

  Není to až tak noir, jako tvrdá kritika toho, jak ve skutečnosti fungují media. Super!(11.4.2011)

 • viperblade
  ***

  Jeden z mála filmů, který si nechám a podívám se na něj znovu i přesto, že mu dávám jen průměrné hodnocení. Nechci totiž uvěřit, že by Billy Wilder v kombinaci s Kirkem Douglasem natočil jen průměrný film a spíše se přikloním k teorii, že jsem byl jen unavený a nedovedl jsem snímek patřičně docenit. 50 %.(20.5.2013)

 • Bubble74
  *****

  Filmový kouzelník Billy Wilder tahal z rukávu ve své bohaté kariéře jedno eso za druhým. Tímto jízlivým a nadčasovým trumfem se trefil do černého, neboť bez servítek ukázal rasu homo škodolibus v jejím cudném hyenismu. Není to lichotivé, ale taková jsme nátura. Neštěstí druhých nás přitahuje a čím tragičtější, tím záživnější. A na bezcharakterní média se všechno svádět nedá. Nejsou to žádná neviňátka, ale krmí nás prostě tím, co nám nejvíc chutná.(12.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace