Eso v rukávu

Ace in the Hole

The Big Carnival

Drama / Film-Noir

USA, 1951, 111 min

Oscar 1 nominace: Námět a scénář. . . . . Zlatý Lev - výběr(8.3.2004)

Ve stejném roce, co Kirk Douglas sehrál naprosto bez zaváhání policajta v Detective Story, zahrál si stejně věrohodně i novináře v tomto filmu Billyho Wildera. Ukazuje se v plné nahotě, co je novinařina za svinstvo. Ať si lidi umírají, hlavně když je článek! Film mi trochu připomínal Network (1976).(19.11.2009)

Jelikož Wilderův počin není řazený do žánru sci-fi, lze usuzovat, že se společnost potýkala se lží a korupcí již v 50tých letech. Příběh se tak stává poněkud nadčasovým a symbolickým. Billy sice rozhodně natočil lepší kousky, nicméně vyšší princip tohoto snímku zvyšuje jeho hodnotu minimálně o hvězdu výše. 7/10(29.1.2013)

Obraz dnešní lživé žurnalistiky.(12.2.2011)

Jedna z životních roli pana Douglase. Velmi komplikovaný charakter. Dobre vykreslene, i kdyz dle meho mohli autoři stopaz ještě trošku prodloužit.(9.3.2015)

• - Wilderova žena Audrey vymyslela věty "Nechodím do kostela. Klečení mi ničí silonky." (liquido26)

• - Herec Victor Desny zažaloval Wildera v době, kdy se psal scénář. Tvrdil, že se jedná o neautorizovanou verzi příběhu Floyda Collinse, který uvízl v jeskyni rok před tím (jak bylo zmíněno ve filmu) a ke kterému vlastnil Desny práva. Desny soud vyhrál a Wilder se odvolal. Nejvyšší soud státu Kalifornie nakonec rozhodl v Desnyho prospěch. (liquido26)

• - Chřestýši nejedí žvýkačky - zabalené ani rozbalené. (liquido26)