poster

Pojistka smrti

 • USA

  Double Indemnity

 • Slovensko

  Poistka smrti

Krimi / Drama / Film-Noir / Thriller

USA, 1944, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Jedna z mojich prvých noiroviek a musím priznať, že veľmi vydarená. Staršie filmy majú obyčajne tendenciu ľahšie vtiahnuť diváka do deja a upútať pozornosť na základe prepracovaného, zaujímavého príbehu. Nie je tomu inak ani v tomto prípade, a to aj napriek tomu, že pointa a rozuzlenie nie sú nijak extra originálne. Všetko je hlavne o atmosfére, úžasných hercoch a údernej hudbe. Je to skrátka tak správne "temné", preto film ubehne ako voda, pričom nuda vážne nehrozí. Do plného zásahu chýbalo len málo. 85/100(23.9.2014)

 • LiVentura
  ****

  Skvěle zahrané.(5.3.2015)

 • gudaulin
  *****

  Nebudu licitovat nad tím, kolikátá v pořadí nejkvalitnějších filmů noir by se v pomyslném žebříčku Pojistka smrti ocitla, ale musím konstatovat, že je to příklad vysoce profesionálního žánrového filmu, kde všechny složky od scénáře přes režii, casting, herecké výkony až po poslední technickou profesi fungují, jak mají, a výsledkem je podívaná, která je působivá i dnes a s ohledem na dobu vzniku je to jednoduše špičkový snímek. Takhle nějak si představuju žánrovou filmovou klasiku. Přitom scénář je v zásadě hodně jednoduchý, ale to zpracování, to je přímo lahůdka. Celkový dojem: 90 %.(30.6.2012)

 • arie
  ****

  Geniálny scenár nabitý priehrštím slovných prestreliek, prítomnosť rozprávača a nikdy nemiznúce napätie, aspekty, ktoré divákovi nedávajú priestor na vydýchnutie, sa stretávajú v tejto klasickej snímke majstra Wildera. Prístupom k látke snímka upomína na neskorší slávny počin Sunset Blvd., za ktorým rozhodne v ničom nezaostáva. Noir ako vyšitý, ktorého atmosféru už len umocňuje výborná čiernobiela kamera a herci, odvádzajúci bravúrne party - najviac si ma získal "ten malý mužíček" - Edward G. Robinson. 9/10(25.2.2009)

 • novoten
  *****

  Voiceover. Femme fatale. Black & White. Klasika. Dějově je to možná docela jasná záležitost, kde se dá dopředu odhadnout náznak každého dějového zákrutu. Ale když Billy Wilder přednáší noir, neustupuje forma ani o krok.(1.10.2011)

 • - Postava Waltera Neffa se původně jmenovala Walter Ness. Billy Wilder však zjistil, že u Beverly Hills žije chlápek, co se skutečně jmenuje Walter Ness a je pojišťovací agent. Aby se vyhnul nactiutrhání, přejmenoval hlavního hrdinu na Neffa. (Kulmon)

 • - Spoiler: Byl natočen alternativní konec - Neff je dopaden policií, odsouzen k smrti a Keyes zoufale sleduje jeho popravu v plynové komoře. (liquido26)

 • - Jednalo se o první zápornou roli Barbary Stanwyck (Phyllis Dietrichson), velmi zkušené a slavné herečky své doby. Měla pochybnosti, jestli zvládne zahrát chladnokrevnou vražedkyni a prosila Billyho Wildera, aby své rozhodnutí zvážil. Ten jí údajně řekl: "Jsi herečka, nebo zbabělec?" Načež se zhostila role tak, jak by to asi nezvládl nikdo jiný. (thestral)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace