Pojistka smrti

Double Indemnity

Poistka smrti

Krimi / Drama / Film-Noir / Thriller

USA, 1944, 107 min

36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - INVENTURA - Filmová čítanka - film noir (Double Indemnity / DOUBLE INDEMNITY / Pojistka smrti) - Kvalitní poctivá práce... - 26. 7. 2010 - kino Sportovní hala - Uherské Hradiště - 75%(3.8.2010)

Pri hodnotení alebo popisovaní filmov ako je Double Indemnity mi jednoducho dochádzajú slová... Geniálne od prvého záberu po posledný bez jedinej chybičky krásy. Ešte lepšie ako The Maltese Falcon alebo Touch of Evil. 10/10(10.4.2006)

Parádně rozehraný thriller, kterému vévodí hlavně skvělý Fred MacMurray a Wilderova režie, díky které mu uvěřím všechno.(1.11.2008)

"Oba jsme prohnilí." "Až na to že ty jsi prohnilá víc." 90%(16.9.2006)

Velmi solidní noirová záležitost s ne příliš okoukanými tvářemi, avšak neméně kvalitními herci. Zručný režisér Billy Wildeer natočil opravdu zdařilý snímek, který má řadu vynikajících momentů. K plnému počtu hvězdiček nechybí mnoho. Scéna se sádrou na noze ve vlaku je perfektní a finále také nemá chybu.(21.4.2014)

• - Kvůli různým požadavkům se režisér Billy Wilder a scénárista Raymond Chandler navzájem nesnášeli. (Kulmon)

• - Billy Wilder se nikdy zpětně nekochal svými filmy a nedíval se na ně. Tento přesto považoval za svůj oblíbený, a to pro jeho úsečnost, znepokojivost a staccatový způsob vyprávění - stejně jako je tomu ve stejnojmenné knižní předloze (1943) Jamesa M. Caina. (thestral)

• - Spoiler: Role Waltera Neffa byla původně nabídnuta Georgi Raftovi. Ten souhlasil, že jí přijme, ale pouze pod podmínkou, že dojde ke změně ve scénáři a na konci se ukáže, že Walter Neff byl agent FBI, který dopadl vražedkyni paní Dietrichsonovou. To zcela protiřečilo Cainově literární předloze a proto Raft roli nedostal. (liquido26)