Rozjařená komedie Billyho Wildera o patáliích zpěváka, který uvízne v malém městě na cestě do Los Angeles. Při návratu z vystoupení v Las Vegas se staví populární zpěvák Dino (excelující Dean Martin, který tak ve filmu ztvárnil jakousi bizarní verzi sama sebe) v městečku Climax, kde chce doplnit nádrž. Pumpař Barney Millsap (Cliff Osmond) rozpozná slavného zpěváka a spatří v něm šanci pro sebe a svého přítele Orville J. Spoonera (Ray Walston, který převzal roli určenou původně pro Petera Sellerse, jemuž ale v natáčení zabránil infarkt). Oba se totiž snaží prorazit se šlágry, které spolu skládají a pějí. Zneškodní Dinovo auto a on je nucen přenocovat u Spoonera. Tady však bydlí pochopitelně i Spoonerova krásná, mladá žena (Kim Novak)... V žánru amerických sexy-komedií šedesátých let patří tato k těm odvážnějším. Obsahuje např. plácání po zadečku ve sprše (i když jen přes záclonu) a také nemanželské milostné poměry, což v době uvedení velmi rozlítilo nejvyšší představitele katolické církve. Vatikánu se snímek sice hrubě nelíbil, ale na současné, mnohem otevřenější poměry je v zásadě příjemnou a jemnou milostnou komedií. Film také nabízí vzácný pohled do osobního života Deana Martina: úvodní sekvence filmu se natáčela při jeho živém vystoupení v jednom kasinu v Las Vegas a italský sporťák, který Dean ve filmu řídí, byl rovněž jeho vlastní. (oficiální text distributora)

RHK

Zábavná starší komedie, která nezapře typický rukopis svého režiséra Billy Wildera. Příběh žárlivého učitele klavíru a jeho krásné ženy při nečekané návštěvě populárního zpěváka je utkán pečlivě a z vtipného materiálu. I když je o něco málo slabší než Wilderovy nejlepší kousky (Někdo to rád horké, Byt, Nebožtíci přejí lásce), bavil jsem se královsky. Trailer: http://www.sms.cz/film/libej_mne_hlupacku/ukazka ()

plechulka

Trošku slabší kousek od Pana režiséra takových pecek jako je NĚKDO TO RÁD HORKÉ apod. Shodou okolností (?) hodinu před uvedením filmu na tomtéž programu proběhl dokument z cyklu "Holywoodští rivalové" a Deanu Martinovi a Jerry Lewisovi - a jestli nelhal, Dino a Dean si byli zatraceně podobní - sebeironie se cení! ()

rikitiki

Vtipné, vypointované. A KOUSEK DĚJE chlapík, který je notoricky žárlivý na svoji manželku, a pak právě z tohoto důvodu (když očekává návštěvu notorického svůdníka) ji zamění za - řekněme - svolnější ženu, kterou chce předhodit známému zpěvákovi, a přitom pochopí, že nežárlí na konkrétní ženu, ale na její pozici: někdo chce ošustit moji ženu! Vau! Žárlivost je příšerná vlastnost, ale v tomhle konkrétním filmovém případě, když řekne - svolnější ženě_: Pro tuhle noc jsi ty moje manželka (či tak nějak) - a tomu zpěvákovi ji nevydá - se to jeví docela sexy. ()

Pohrobek

Na návratu z vystoupení v Las Vegas se staví populární zpěvák Dino (Dean Martin) v městečku Climax, kde chce dopnit nádrž. Pumpař Barney Millsap (Cliff Osmond) rozpozná slavného zpěváka a spatří v něm šanci pro sebe a svého přítele Orville J. Spoonera (Ray Walston). Oba se totiž snaží prorazit se šlágry, které spolu skládají a pějí. Zneškodní Dinovo auto a on je nucen přenocovat u Spoonera. Tady však bydlí pochopitelně i Spoonerova krásná, mladá žena (Kim Novak)... V žánru amerických sexy-komedií šedesátých let patří tato k těm odvážnějším. Obsahuje např. plácání po zadečku ve sprše (Přes záclonu-pochopitelně!!!) ()

Anderton

Ak by zápletka nebola taká nepravdepodobná blbosť, tak by sa jednalo o ďalšiu geniálnu Wilderovskú komédiu. 3 jelitá, 2 krásne ženy, 2 zámeny a 1(?) sex. V priebehu deja na nás občas vybafne nečakane vtipná až geniálna narážka, až si hovoríte, že to všetko chcelo lepšiu dejovú kostru. Ale ťažko hodnotiť objektívne z dnešného hľadiska, možno už aj v 60. rokoch sa jednalo o poctu bláznivým komédiám zlatého veku Hollywoodu. Taktiež si tu Wilder robí srandu z hereckých a speváckych namyslených celebrít a aj napriek komediálnemu žánru mi postava Dina nebola vďaka tomu vôbec sympatická. Čo je asi dobre. ()

• Roli Orwilla měl původně hrál Peter Sellers. Ten měl ale několik týdnů před začátkem natáčení infarkt, a tak ho musel nahradit Ray Walston. (StarsFan)
  • Billy Wilder byl velmi šetrný při nákupu drobností a tak postel, kterou jednou již zakoupil pro film Slaměný vdovec (1955), musela hrát v dalších filmech. Nejdříve ve snímku Byt (1960), potom v Sladká Irma (1963) a také v Líbej mne, hlupáčku (1964). Zlí jazykové tvrdili, že v jeho filmech budou hrát stále lehčí herečky, aby postel posloužila co nejdéle. (Snorlax)