Odpolední láska

Love in the Afternoon

Komedie / Romantický

USA, 1957, 130 min

Úsměvná oddechovka s velmi příjemným hereckým obsazením, krásnou hudbou a správnou romantickou atmosférou. Prozatím je pro mě vrcholem Wilderovy tvorby Sabrina, ale nejspíš si na tohoto zajímavého režiséra ještě posvítím ;-). "Stali se imunní, mechanizovaní, klimatizovaní, hydrauličtí...Nejsem si vždy jista zda měl srdce." - "Co on je....příšera z vesmíru?" - "Ne, je to Američan."(2.4.2010)

Audrey Hepburn opět okouzlující a její protějšek sice trochu starší, ale kupodivu mi to nijak nevadilo. Příběh je neotřelý a zajímavý, slečna Ariane je úžasně mazaná a sympatická. Její plán byl vážně geniální! :) Romantika a komedie dokonale vyvážené, hudba příjemná a ten závěr, ten byl fantastický! Už jsem myslela, že vím, jak to dopadne, a ono ne :) Skvělé!(5.3.2012)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(30.9.2012)

Plynulá, inteligentní, mistrně natočená romantická komedie, taková, na jakou jsem u Billyho Wildera zvyklý. Postarší elegán Gary Cooper jako lehkomyslný svůdník a krásná, mladá, upřímná Audrey Hepburn tvoří pár k pohledání a ten, komu by vadil jistý věkový rozdíl, by si měl uvědomit, že právě o něj tu šlo. Spousta výborných vtípků umně prokvétajících celým snímkem spolu s místy skutečně krásnou romantickou atmosférou je hlavní devizou tohoto více než příjemného snímku. A závěrečný happyend - moc krásný, bez něj by byl film o něco melancholičtější, ale zase by nám asi u závěrečných titulků úsměv nevydržel na rtech.(29.6.2006)

I téměř kýčovitý příběh dokázal Billy Wilder zkroutit tak a vyprávět způsobem, že odolává času a je pořád inteligentní stejně jako milý. Herci si své repliky pohazují, jako by je právě napadaly, děj plyne překvapivě, ale krásně logicky, a Maurice Chevalier je k sežrání.(24.1.2010)

• - Flannagana měl původně hrát Cary Grant, ale odmítl kvůli věkovému rozdílu s Audrey Hepburnovou. (contrastic)

• - V hlavní mužské roli se měl původně objevit i Yul Brynner, manžel největší celoživotní osobní přítelkyně Audrey Hepburn paní Doris Brynnerové. (SeanBean)

• - Dalším pohoršením pro cenzuru byl dojem toho, že pár se mnohokrát na svých setkáních v hotelu miloval. Proto musela být přidána Cooperova poznámka, která tento dojem vyvracela. (contrastic)