Raz, dva, tři

One, Two, Three

Komedie

USA, 1961, 115 min

Berlínská zeď: The Coca Cola Company a Nikita Sergejevič Chruščov. Parádní satirická podívaná ve zběsilém tempu, u které se nedá nesmát. Billy Wilder zabodoval na celé čáře (a to na všech jejích frontách).(20.8.2010)

Perfektní a asi nejukecanější stará komedie co jsem kdy viděla :-D..Neskutečné jak lidé rychle mění svá přesvědčení a vymění své názory za titul a peníze ale až komediálně podaná hamižnost a jakási komunistická propaganda.Skvělý film,který by měli povinně všichni vidět.(29.8.2012)

Snad nikdy jsem neviděl komedii, kde by bylo tak velké množství humoru na jednom framu. Taková pozdní groteska, ve které se mluví vtip za vtipem až do posledního dechu. Ani nebudete stíhat se smát jednotlivým vtipům. Začnete se smát jednomu a už se musíte smát dalšímu. Billy Wilder prostě umí!(12.9.2009)

Silné 4*. Příjemná satirická konverzační (a místy až situační) komedie utahující si z obou hlavních sil Studené války. Cagney neztrácí své charisma ani po šedesátce...(20.3.2009)

Iskrivá, satirická komédia, humorným spôsobom rozoberá snáď všetky vtedajšie spoločenské zriadenia. Veľká nálož vtipných hlášok, ktoré majú čaro aj po vyše 50-tich rokoch. Dobový divák musel padať na kolená :). Škoda, že sa už podobné komédie netočia, film ubehol ako voda a po celý čas mi nezmizol úsmev z tváre. 85/100(22.8.2014)