poster

Někdo to rád horké

 • USA

  Some Like It Hot

 • slovenský

  Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  Zub času sice ohlodal humorné stránky filmu poměrně ostře, ale duch originální podívané zde i po více než 40-ti letech stále přetrvává. Ústřední dvojice Lemmon-Curtis hraje jako o život, a jejich vzájemná chemie funguje naprosto dokonale. Marylin Monroe už na dnešní dobu sice nesplňuje podmínky „reklamy na sex-appel“, ale nutno uznat, že něco do sebe ta ženská měla. Největší dík však musí směřovat režiséru Billymu Wilderovi, který po celou dobu drží tempo v jediném rytmu, humorné prvky kombinuje s těmi romantickými velmi střídmě a celkový feeling filmu je pak díky perfektně vybraným exteriérům, skvěle padnoucím kostýmům a v neposlední řadě práci s kamerou, střihem či světlem, nadčasovou záležitostí, pro kterou stačí nebýt cynickým odpůrcem „všeho starého“. Ono to závěrečné „Nikdo není dokonalý!“ má v sobě něco víc než jenom skvělou hlášku z pera scénáristů, kteří při vymýšlení „originálnějšího“ konce vykouřili tuny cigaret a vypili litry whiskey(18.3.2006)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Viděl jsem asi jen 10x - nikdo není dokonalý. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9793-nekdo-to-rad-horke-some-like-it-hot/videa/(25.1.2009)

 • genetique
  *****

  Jediné, čo ma už dlhšiu dobu odrádzalo od tohto klasicky známeho dielka, bolo označenie muzikál. Toho sa ale nemusíte báť, pretože tie tri kraťučké pesničky, navyše rytmické a chytľavé, muzikál nerobia. Takže som bol spokojný aj ja. Originálny, svižný, vtipmi a crazy-scénami nabitý scenár, dokonalá dvojka, Lemmon si s Curtisom rozumie snáď viac než s Matthauom. A môj prvý film s Marilyn. 90%.(30.10.2007)

 • sportovec
  *****

  Má-li hraný film svou klasiku s velkým K, tento film jí bezpochyby je. Výčet jeho zřejmých předností začíná už kvalitním námětem i následným scénářem. Příběh z podsvětí a líčení pokusů o únik z jeho sítí lze pojetím i vyzněním označit za průlomový. Osnova, na kterou jsou navlečeny až orgie gagů, je více než funkční. Ačkoliv vcelku logicky v popředí stojí obě mužské postavy (Curtis i Lemmon jsou skvělí, přesto bych dal přednost přece jen andělštěji působícímu Lemmonovi), zbývá dost prostoru i pro božskou MM. Dnes je vnímána o poznání kritičtěji; vzpomínky na to, jak i u nás až po letech byla prezentována její smrt - byla líčena jako "ikona" Ameriky a v tomto ohledu byla paralelou obdobného francouzského kultu ve stejné době rovněž předčasně zesnulé Edith Piaf - jsou ovšem jednoznačné. Švih a tempo, které tato "neakční kriminální komedie" nasazuje od samého počátku, nepomíjí až po působivý konec. Nadšení a zvědavost, se kterým je tento skvělý americký film sledován diváky všeho světa po dlouhá desetiletí i při opakovaných produkcích v kinech i před domácími obrazovkami, nepomíjí. Ve prospěch filmu i jeho stále početných fanoušků.(15.3.2008)

 • Gemini
  ****

  Klasika všech klasik, ať si kdo chce co chce říká. Ale je to zásluha (kromě režiséra a scénáristy, samozřejmě) bravurních výkonů Tonyho Curtise a Jacka Lemmona. Ale nějak nemůžu jít nad 80%, neptejte se proč. Hm, že bych byl jedinej komu se MM nikdy nelíbila?:)(28.3.2003)

 • - Jack Lemmon (Jerry) ovládal okrem klavíra aj ďalšie tri hudobné nástroje, preto nemal problém stvárniť kontrabasistu v kapele Sladkej Sue. Dokonca vydal album s vlastnými originálnymi nahrávkami hudby k filmu. (Raccoon.city)

 • - Colombo (George Raft) se ptá jednoho z Bonaparteho poskoků, kde přišel k tomu lacinému triku s mincí. Ve filmu Zjizvená tvář (1932) je to právě Raftova postava gangstera, která si pohazuje s mincí. (džanik)

 • - Když bral Orry-Kelly hlavním hvězdám míry na šaty, tak prý řekl položertem Marilyn, že Tony Curtis má hezčí zadek. Marilyn ihned obnažila hruď a opáčila, "Ano, ale taková prsa nemá!" (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace