Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

NALÍČENÍ DÍVKOCHLAPCI NA MNE ZAPŮSOBILI TAK ODPUDIVĚ, SMĚSICE KRVAVÉ LÁZNĚ A PŘESTROJENÍ ZA ŽENY BYLA TAK NESNESITELNÁ A VTIPY NA TÉMA TĚLESNÉHO ZEMĚPISU TAK OTŘEPANÉ, ŽE JSEM VYKLOUZL Z KINA BOČNÍM VÝCHODEM, NEBOŤ PŘEDPOKLÁDÁM ŽE KONEC FILMU SNESOU JEN SILNĚJŠÍ NERVY NEŽ JSOU MOJE."C.A. Lejeune, Observer, 17. května 1959.To mluví samo za sebe, nemyslíte?(3.11.2003)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, která nestárne a asi se nikdy neokouká.(24.11.2003)

Novější transvestitní komedie bývají zpravidla lacinné, nevkusné a pramálo vtipné, zakladatel svého žánru, Někdo to rád horké, je na tom znatelně lépe. Originální děj včetně nekostrbatého úvodu s hladkým výústěním ve změnu pohlaví je zábavný, vtipný a svěží. Přesto ale ne tolik vtipný, abych trpěl eruptivními výbuchy smíchu a ke konci ani ne tolik svěží, abych se nezačal koukat na hodinky. Naivka Marilyn Monroe je však i po 50 letech, s docela odlišným vnímáním krásy, stále sladká a ústřední mužské herecké výkony jsou taktéž stěžejní... 4 hvězdy jsou jisté, ale speciálně zde platí, že nic ani nikdo není dokonalý. 7/10(11.3.2009)

Klasická komedie Billyho Wildera s vynikající dvojici Tony Crutis - Jack Lemmon a trochu zbytečnou (teď mě její fanoušci ušlapou...) Marilyn Monroe. Brilantní dialogy, scénář a jeden z nejvíce nejvtipnějších závěrů v historii filmu. Pro mě je to však jen hodně kvalitní klasika, které své legendární pověsti dostála pouze z části. Tož úděl filmových klasik, o kterých všichni mluví jako o úchvatné zábavě, ale mě tam těch pár hluchých míst vadilo. (chtěl bych se projet těmi velkými železničními vozy, kde mají záchody velké jako je můj pokoj:))(28.1.2010)

Nadčasová a geniální komedie se svěžím humorem. Vynikající herecké obsazení a překrásná Marilyn. Kombinace, které se nedá odolat. Chvíli jsem si dokonce říkala, že lepší už to být nemůže. Tohle je pravděpodobně nejčistší podoba filmu.(26.4.2011)

• - Když Jerry zatáhne ve vlaku za ruční brzdu, všechny dívky padají na stranu a ne dopředu, jak by měly. (džanik)

• - Brooklynský baseballový tým se v roce 1929 ještě jmenoval ”Robins”, ne “Dodgers”. (džanik)

• - Přestože to dnes již málokdo ví, jedná se o remake německého filmu Fanfaren der Liebe (1951), který byl natočen podle francouzského filmu Fanfare d'amour (1935). Následně byl film natočen ještě jednou v Turecku. (monolog)