Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

Billy Wilder je môjho srdca šampión a dokázal mi to už mojou milovanou komédiou Raz, dva, tri. Neviem, kde ten chlapík chodil na tak vynikajúce nápady, ako dosiahol, aby boli jeho scenáre plné originálnych narážok, skvelých humorných situácií, ktorými aj depresívneho schizofrenika privedie na cestu spásy. Nestačíte vstrebať jednu scénu a už je na rade ďalšia, zvodná Marylin očarúva nielen svojimi krivkami, Jack Lemmon a jeho svojské grimasy dodávajú snímke potrebný šmrnc a Tony Curtis sa hrá na neodolateľného intelektuála - pričom Marylin nie je jediná, čo mu to žerie aj s navijakom :-) Parádny filmový zážitok so sladkou príchuťou wilderovského humoru, ktorému sa jednoducho nič nevyrovná. I love you, Billy.(21.2.2010)

Řekne-li se Hollywood, tak se mi jako první vybaví tento skvost. Někdo to rád horké je totiž jeho ryzí podobou. A to myslím bez pejorativního významu.(30.10.2007)

"Nikdo není dokonalý." Nejstylovější hláška na závěr filmu, skvěle předělaný masakr na sv. Valentýna a pro mě nejlepší role Jacka Lemmona, kterého považuji v roli Daphne za tahouna příběhu. Scéna, kdy tančí s Osgoodem v kubánském baru a následně se na posteli povaluje s rumba koulemi, je nezapomenutelná.(29.1.2010)

Při tomhle by se bavil i ten největší morous a já se smál pořád.)(9.11.2004)

Jedna z klasických komedií a zároveň snad nejvydařenější role obou hlavních hrdinů, Jacka Lemmona a Tonyho Curtise. A Marylin? Asi to byl vrchol i pro ni. Ale oba její mužští protějšci ji přece jen trochu zastínili.(13.1.2003)