Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

Určitě velice dobrý film, jen se mi prostě nezdá zas až tak moc vtipný, jak se povídá. Ale s přihlédnutím ke stáří produktu, vizáži Marylin Monroe a asi dvoum scénám, které rozkmitaly i moji bránici (jedna z nich je určitě zasnoubený Lemmon), těch 3 a 1/2* dám.(2.2.2003)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Viděl jsem asi jen 10x - nikdo není dokonalý. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9793-nekdo-to-rad-horke-some-like-it-hot/videa/(25.1.2009)

Skutečná perla všech perel mezi klasickými komediemi. Jack Lemmon i Tony Curtis ve svých nejlepších rolích, o Marilyn nemluvě (popravdě jsem nikdy nepochopil, co je na ní tak úžasného a nebýt této role, ani bych ji neviděl hrát v něčem pořádném, pravda, vlastně ještě Slaměný vdovec). Billy Wilder měl absolutní smysl pro komično i nadsázku, a hlavně vkus a inteligenci. Navíc atmosféra gangsterských dvacátých let je vystižena mnohem lépe, než v leckterém dramatu. Poznámka: dost se na filmu podepisuje dabing. Neviděl jsem film v originále, takže srovnávám starý dabing s Cupákem alias Curtisem a nový tuším s Benešem (Lemmona mluví v obou případech Brabec). Jak kvalita dabingu, tak úroveň překladu jsou značně v pospěch staré verze. Nechápu, proč se tak často filmy už jednou kvalitně namluvené musí dabovat znovu mnohem hůř. "Je tomu už deset let, co jsem se zvolil předsedou týhle organizace, a snad můžu říct sám, že jste zvolili dobře…"(18.3.2006)

Ziadna slava...(23.9.2009)

• NinadeL

Návod na komedii století? Vezměte babu z roku 1959 a strčte jí do roku 1929 a předstírejte, že to vůbec není anachronismus.(31.3.2013)