poster

Někdo to rád horké

 • USA

  Some Like It Hot

 • slovenský

  Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ****

  Jedna z klasických komedií a zároveň snad nejvydařenější role obou hlavních hrdinů, Jacka Lemmona a Tonyho Curtise. A Marylin? Asi to byl vrchol i pro ni. Ale oba její mužští protějšci ji přece jen trochu zastínili.(13.1.2003)

 • H34D
  ****

  Novější transvestitní komedie bývají zpravidla lacinné, nevkusné a pramálo vtipné, zakladatel svého žánru, Někdo to rád horké, je na tom znatelně lépe. Originální děj včetně nekostrbatého úvodu s hladkým výústěním ve změnu pohlaví je zábavný, vtipný a svěží. Přesto ale ne tolik vtipný, abych trpěl eruptivními výbuchy smíchu a ke konci ani ne tolik svěží, abych se nezačal koukat na hodinky. Naivka Marilyn Monroe je však i po 50 letech, s docela odlišným vnímáním krásy, stále sladká a ústřední mužské herecké výkony jsou taktéž stěžejní... 4 hvězdy jsou jisté, ale speciálně zde platí, že nic ani nikdo není dokonalý. 7/10(11.3.2009)

 • Boss321
  ****

  Věřím, že tahle komedie patří mezi kultovní mezníky v dějinách kinematografie, ale po téměř padesáti letech už to na mě nezapůsobilo tak jak nejspíš mělo. Je zde spousty vtipných scének, hlášek a gagů, ale po tolika letech už jsme většinu viděli v jiných filmech. Jack Lemmon s Tonym Curtisem hrají jak o život a opravdu se do rolí moc hodí. Marilyn Monroe byla krásná, ale přeci jenom v dnešní době už jsou trochu jiné trendy. Na závěr bych jen dodal, že komedie je to moc milá, ale strašně jí ublížil zub času.(8.11.2007)

 • Rogue
  ****

  Zas tak vtipné mi to nepřijde.(14.11.2009)

 • sud
  *****

  Tuším že první film, kde se chlapi převlékali za ženské. A nejlepší. Film má neskutečné tempo, kde ani na sebemenší chvíli není jakýkoli náznak nudy a skutečně povedený a kvalitní situační humor se nadmíru vkusně kloubí s nádechem romantiky na pozadí gangsterské prohibiční Ameriky dvacátých let dvacátého století. No, řekněte, jak to ten Billy Wilder dělal. Tony Curtis a Jack Lemmon jsou výborní, stejně tak Merylin Monroe. Jedna z těch největších světových klasik a po "Prázdninách v Římě" asi nejlepší americká komedie.(16.3.2005)

 • - Wilder tvrdil, že s Marilyn Monroe neudělal první záběr dřív než v 15.00, ale její tehdejší manžel Arthur Miller tvrdil, že MM na natáčení odcházela ze svého hotelového pokoje již v 7.00. Záhada ztracených hodin se nikdy nevysvětlila. (Pavlínka9)

 • - Po svém uvedení byl film v Kansasu zakázán. Převleky byly údajně "pro Kansas příliš zneklidňující”. (džanik)

 • - V Polsku se tento film uváděl pod názvem Pół żartem, pół serio - čilli Napůl žertem, napůl vážně. Překvapivý převod však vystihuje motivace hlavních mužských protagonistů a to, jak jejich chování působí. (Beuthen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace