Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

Klasická komedie Billyho Wildera s vynikající dvojici Tony Crutis - Jack Lemmon a trochu zbytečnou (teď mě její fanoušci ušlapou...) Marilyn Monroe. Brilantní dialogy, scénář a jeden z nejvíce nejvtipnějších závěrů v historii filmu. Pro mě je to však jen hodně kvalitní klasika, které své legendární pověsti dostála pouze z části. Tož úděl filmových klasik, o kterých všichni mluví jako o úchvatné zábavě, ale mě tam těch pár hluchých míst vadilo. (chtěl bych se projet těmi velkými železničními vozy, kde mají záchody velké jako je můj pokoj:))(28.1.2010)

A cenu za nejtrefnější užití věty "Nikdo není dokonalý" získává... Billy Wilder! 80% Zajímavé komentáře: Eddard, antober(28.1.2006)

// Distribútor: United Artists //(19.12.2013)

• - Při natáčení filmu se herečce Marilyn Monroe nelíbil její nástup. Měla pocit, že hvězda jejího formátu se na plátně nemůže objevit jen tak. Řekla režiséru Wilderovi, aby tedy něco vymyslel. Druhý den Wilder přišel s novou vstupní scénou. Ta se měla odehrávat tak, že Marilyn prochází kolem Daphne (Jack Lemmon) a Josephiny (Tony Curtis) v přiléhavých černých šatech, když vlak upustí páru přímo na její pozadí. (khedy)

• - Marilyn Monroe nebyla spokojena se svou rolí a nechtěla ve filmu hrát - dokonce se před natáčením začala přejídat, doufajíc, že ji pro plnější tvary přeobsadí. Na place se často objevovala přiopilá, polykala spousty prášků na spaní. Kromě toho údajně nebyla schopná naučit se sebejednodušší repliku - i na jednoduché scénky prý kvůli ní tvůrci často potřebovali desítky pokusů. (-bad-mad-wolf-)

• - Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)