Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

"Dobrý den, jmenuji se Osgood Fielding III." -"Já Popelka II." Skvělá komedie, které nahrává vynikající scénář, překrásná, (titul sex symbol nebyl nikdy tak na místě, jako tady), Marilyn a hlavně fakt, že tenhle film nestárne. Tahle skvělá komedie mě dokázala hodně rozesmát a to přesně 50 let po jejím vzniku považuji za úspěch! Když běžel tento film, tak jsem si nejednou řekl větu: "Pro tyhle okamžiky miluju filmy..." Takže za mě čistých 100 %, 5 *, jak chcete, ale tahle komedie JE jedna z největších filmových klasik!!!(20.5.2009)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, která nestárne a asi se nikdy neokouká.(24.11.2003)

"Je to už dvacet let, co jsem se zvolil šéfem týhle organizace. A můžu snad říct sám, že jste zvolili dobře." Mně tedy nepřipadá ani trochu vtipné, když se muž převlékne za ženu, ale v tomto případě to prchajícím hudebníkům odpustím. Oni mě totiž nechtěli rozesmát svými převleky, ale konfrontací mužského myšlení v ženském světě a to jim jde velmi dobře. Tady se zkrátka střílí ostrými a i když jsem nebyl každým výstřelem zasažen, tak nejedna hláška si neomylně našla cíl v mé bránici. A to to ani nemám rád příliš horké.(21.11.2015)

Já jsem si tenhle film pustila už poněkolikáté, ale tentokrát hlavně proto, abych se ujistila, že Jack Lemmon je skutečná jednička na filmovém plátně. Jak v dramatech, např. Dny vína a růží, kde hraje vážnou roli, tak i jako komik právě v tomhle snímku. Nenápadný, ale dokonalý Jack !(24.9.2016)

|| Scenár: Billy Wilder, I. A. L. Diamond / Príbeh: Robert Thoeren, Michael Logan | Hudba: Adolph Deutsch | Distribúcia: United Artists | Štúdio: Mirisch Company | Rozpočet: 2,883,848 $ | Tržby: 40 milliónov $ || Film, z ktorého som si zapametal plno scén, pretože sú vtipné, prirodzené, hravé, a vkusne muzikálovo ladené. Nefalšovaná filmová lahôdka na každú príležitosť. 100% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(7.8.2014)

• - Aby Marilyn Monroe (Sugar Kane Kowalczyk) vzala svoju rolu, musel ju presvedčiť vtedajší manžel Arthur Miller, nakoľko mali obrovské dlhy. (Raccoon.city)

• - Wilder tvrdil, že s Marilyn Monroe neudělal první záběr dřív než v 15.00, ale její tehdejší manžel Arthur Miller tvrdil, že MM na natáčení odcházela ze svého hotelového pokoje již v 7.00. Záhada ztracených hodin se nikdy nevysvětlila. (Pavlínka9)

• - Nesmrtelnou hlášku "Nïkdo není dokonalý" si nechal režisér filmu Billy Wilder (1925-2001) vytesat na svůj náhrobek, který můžeme vidět na hřitově celebrit v Los Angeles. (Angie91)