Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

"Dobrý den, jmenuji se Osgood Fielding III." -"Já Popelka II." Skvělá komedie, které nahrává vynikající scénář, překrásná, (titul sex symbol nebyl nikdy tak na místě, jako tady), Marilyn a hlavně fakt, že tenhle film nestárne. Tahle skvělá komedie mě dokázala hodně rozesmát a to přesně 50 let po jejím vzniku považuji za úspěch! Když běžel tento film, tak jsem si nejednou řekl větu: "Pro tyhle okamžiky miluju filmy..." Takže za mě čistých 100 %, 5 *, jak chcete, ale tahle komedie JE jedna z největších filmových klasik!!!(20.5.2009)

Legendární komedie, kterou není potřeba blíž představovat, protože představuje jeden ze základních kamenů popkultury. Příkladné spojení kvalitního scénáře, hereckého obsazení a zkušené režie. Celkový dojem: 90 %. Nejraději mám scény spojené s příchodem gangsterů do hotelu a šéfův proslov ke svým poskokům, kde zdůrazňuje, že je to právě deset let, co se zvolil do čela tohoto shromáždění.(2.7.2007)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, která nestárne a asi se nikdy neokouká.(24.11.2003)

Jediné, čo ma už dlhšiu dobu odrádzalo od tohto klasicky známeho dielka, bolo označenie muzikál. Toho sa ale nemusíte báť, pretože tie tri kraťučké pesničky, navyše rytmické a chytľavé, muzikál nerobia. Takže som bol spokojný aj ja. Originálny, svižný, vtipmi a crazy-scénami nabitý scenár, dokonalá dvojka, Lemmon si s Curtisom rozumie snáď viac než s Matthauom. A môj prvý film s Marilyn. 90%.(30.10.2007)

// Distribútor: United Artists //(19.12.2013)

• - Podle Amerického filmového institutu nejzábavnější film vůbec. (džanik)

• - Tony Curtis měl problém udržet vysoký hlas Josefíny po celou dobu záběru, a tak zde byl částečně dabován Paulem Freesem. (džanik)

• - Colombo (George Raft) se ptá jednoho z Bonaparteho poskoků, kde přišel k tomu lacinému triku s mincí. Ve filmu Zjizvená tvář (1932) je to právě Raftova postava gangstera, která si pohazuje s mincí. (džanik)