Někdo to rád horké

• slovenský

Niekto to rád horúce

Komedie / Krimi / Romantický / Hudební

USA, 1959, 120 min

Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy jsem film viděla poprvé. Byla jsem na základní škole, bylo už pozdě v noci a já druhý den vstávala do školy. Zavíraly se mi oči, chtělo se mi spát, ale začal tenhle snímek a tolik mě pohltil, že jsem ho musela dokoukat a pak o něm všem vyprávět. Miluji ho!(3.6.2008)

Po naprosto všech stránkách brilantní komedie. Viděno aspoň patnáctkrát.(15.11.2009)

Nadčasová a geniální komedie se svěžím humorem. Vynikající herecké obsazení a překrásná Marilyn. Kombinace, které se nedá odolat. Chvíli jsem si dokonce říkala, že lepší už to být nemůže. Tohle je pravděpodobně nejčistší podoba filmu.(26.4.2011)

Úsměvný film. Ale nejlepší komedie vůbec? Možná tak v roce 1959. Nepamatuji si, že bych se během sledování zasmála nahlas a to ani jedinkrát. Přesto nemůžu Some like it hot upřít jakési kouzlo, které vás chytne a nepustí do konce. Marilyn jsem nikdy neměla ráda (proč? stačí si přečíst zajímavosti), ale tady byla jednoduše nadpozemsky okouzlující. Když ne výkonem, vzhledem určitě. Curtis s Lemmonem ji ale jednoduše zastínili a jejich pitvoření v dámských šatech mě pobavilo. Co moc nechápu je odbytý konec, který mnohým připadá kultovní - pro mne byl uspěchaný.(31.5.2014)

He. Jedno z vůbec nejbrilantnějších děl hollywoodské komedie a asi nejznámější z pomyslného náhrdelníku filmových perel, malého mistra Billyho. Marilyn jako Sugar je tady opravdu k nakounustí (i když je dnes ideál ženské krásy trochu jinde), alfou a omegou filmu je ale komický velevýkon Jacka Lemmona. Jsou to právě jeho gagy, hlášky a úšklebky, které mě i po xté rozesmívají a vyvažují daleko škrobenějšího Curtise (jehož slizký přízvuk jižanského aristokrata, který používá pro své milionářské alter ego na mě působí jako skřípání nehtů na tabuli). Ať žije Dafne a Billyho vypointovaný scénář, prošpekovaný hláškama. 90%(1.3.2007)