Hlavná hrdinka Tsui Peng prichádza do mestečka, aby našla tajomnú Lady Hermit a stala sa jej žiačkou. Po troch rokoch hľadania zisťuje, že Lady by sa mohla ukrývať v neďalekom kláštore. Okolo kláštora sa však dejú podozrivé machinácie mníchov, profitujúcich z predaja ochranných kúziel proti duchom, ktorí vyčíňajú v meste. Hrdinský zásah Tsui Peng odkrýva totožnosť utajenej Lady Hermit, ktorá sa stále lieči po súboji s nebezpečným majstrom menom Black Demon. (muti)

muti

stary poklad z HK z dob davno minulych. dve nebezpecne krasavice bojuju proti zlemu majstrovi menom Black Demon. najprv ale musia zistit, kto je kto pretoze Lady Hermit je v utajeni a lieci sa z posledneho boja proti Demonovi. Pri patrani po totoznisti Lady Hermint sa dostava hlavna hridnka Tsui Peng do mestecka kde sa deju zvlastne veci v okoli klastora, ktory udajne spravuje samotna Lady Hermint. vztah ucitel-majster sa meni a dochadza k zaujimavym rozkolom ked do hry vstupuje dalsia postava. film ma miestami celkom drsne sceny (palicky v ociach, taniere zasekane do hlav) skoda vsak ze sa rychlo strihnu prec, zalsuzili by si viac miesta. zaverecny boj pripomina skor vidoehru kde pri kazdom dalsom leveli pred hlavnym nepriatleom vyskajuju novi a specifickejsi nepriatelia cez ktorych sa treba presekat. vo filme mohol dostat taktiez viac miesta hlavny zloduch, ko ktorom nevieme prakticky nic, len to ze ho treba znicit. vzniknut tak o 10 rokov neskor mohol to byt dost drsny krvak. film by som mozno aj zostihal koli miestam kde sa nic nedeje. ()

Epistemolog

Nekompromisní Chengová kosí komparz bičem i meči spolu se soukmenovkyní s lehce pokřiveným charakterem. Jedno z nejlepších ladies kung-fu z dílny Shaw Brothers. Drsný gore, vytříbené scenérie i kostýmy, koukatelná choreografie a další průkopnické vychytávky pro gurmány danného subžánru. ()

Flipnic

Na dobu vzniku neuvěřitelně kvalitní film. Krásný dvě holky to zde kosí po desítkách, krev teče proudem, občas nějaký to gore, fajnovej vizual ... prostě super. Jen je tady pár hluchých míst, které mne trochu nudily.... A pokud si vzpomenu na nějaké ty konkurenty z té doby, One Armed Swordsmeni a japonská Zatoichi´s serie je přece ještě o level výš. Ale i tak pecka neuvěřitelná!! ()