poster

Svědek obžaloby

 • český

  Svědek pro obžalobu

 • USA

  Witness for the Prosecution

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1957, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  *****

  Nechme stranou, že kvůli spoileru Marlene přišla o svého zlatého mužíčka (skrze Agáthu by to bylo i velice trefné), ale nechme si poradit od první sloky I May Never Go Home Anymore, však Come on, join the party / have a hearty glass of rum / Don’t ever think about tomorrow / for tomorrow may never come. Marlena s harmonikou? Vždycky!(13.2.2009)

 • Shaqualyck
  *****

  Bezchybně vystavěný a precizně odvyprávěný černobílý klenot z dob, kdy advokáti byli ještě především právníci a nikoliv businessmani, jako je tomu teď... Billy Wilder nejenže ukázal, že je schopen natočit skutečně cokoliv, zároveň také ve velkém stylu navázal na svá studia na právnické fakultě. To, že k tomu přizval 'tetu Agathu', pak jen dokazuje, jak prozíravý, mazaný a zároveň vnímavý a pozorný pan "Velký Billy" při své práci byl.(4.10.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Přiznávám, že jsem si po dlouhé době prožil filmový orgasmus a nemám nejmenší tušení, odkud mám začít svou chválu. Od mimořádně povedeného propojení slovních přestřelek před soudem se zamotaným odhalováním pravdy a s vyváženým dávkováním humoru? Od neskutečných hereckých výkonů Tyrone Powera v roli bystrého, leč dětinsky neposlušného advokáta, či Marlene Dietrich, která je stejně přesvědčivá ve chvílích milujících i chladně kalkulujících? Nebo bych měl začít od vymazleného závěru, u kterého může většina produkce jedenadvacátého století jen závistivě slintat? Ono je to asi jedno, takže pouze uctivě smekám klobouček.(15.11.2011)

 • ajuska
  *****

  Skvělé soudní drama. Film má slušný spád, dobré dialogy, patřičnou dáku napětí i parádní herce, jen v závěru se dostavuje mírně rozpačitý dojem, jestli toho šokujícího nakonec nebylo trochu moc... Přesto si Svědek obžaloby nejvyšší hodnocení zaslouží.(9.2.2008)

 • ork
  *****

  For ME 92%(16.8.2009)

 • - Elsa Lanchester v úlohe ošetrovateľky Charlesa Laughtona, alias advokáta Sira Wilfrieda Robartsa, bola v reálnom živote aj jeho manželkou. (marlon)

 • - Leonarda měl původně hrát William Holden. Dalšími zvažovanými byl např. Kirk Douglas, Gene Kelly či Jack Lemmon. (Kulmon)

 • - Film byl v roce 2008 zařazen Americkou filmovou institucí v kategorii soudní drama na 6. příčku. (TheDude)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace