poster

Svědek obžaloby

 • český

  Svědek pro obžalobu

 • USA

  Witness for the Prosecution

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1957, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bebacek
  ****

  3,5 - Jak by řekl Chandler: "Kecy, prdy, beďary..!" :-P Všichni jsou v extázi z něčeho, co je celou dobu prakticky o ničem a na konci se z toho máme posadit na prdel. Hodinu a půl si mám nudou kousat nehty, abych si pak veškeré napětí užila v přemrštěné pointě, která nadesetkrát obrátí celý film. Pche! Obdivovat film jen pro jeho 10 minut slávy na konci? To teda nebudu. Ale stále můžu obdivovat Marlene, bez níž by moje hodnocení skončilo na průměrných 3 hvězdách.(26.1.2008)

 • Gemini
  ***

  Kombinace britského humoru a jisté teatrální žoviálnosti tamní právní kultury s německou chladnou krásou nevyšla nejlépe. Díky uštěpačným poznámkám toho naštvaného staříka se celý film zlehčuje a závěrečné mrazivé finále, kterému vévodí dokonalá Marlene, tak do značné míry pozbývá svou sílu. A je to škoda, protože jak ta zábavná, tak ta napínavá složka mají díky charizmatu hlavních postav nemalé kouzlo. Problém je až v jejich kombinaci. Zkrátka a dobře, kvůli Marlene Dietrich jsem rád, že jsem Svědka Obžaloby viděl, ale na Twelve Angry Men ani náhodou nemá. 70%(6.7.2008)

 • FrodoF
  *****

  Přestože konec byl trošičku křečovitý, překombinovaný a vždy pár minut dopředu předvídatelný, Wilderova geniální režie dělá z celého filmu masterpiece. Jako vždy u Wildera je každá scéna dokonale vypointovaná a zahraná (především hlavní trojice je dokonalá). Jedno z nejlepších soudních dramat.(6.7.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $3miliónyTržby USA $9,000,000Tržby Celosvetovo $9,083,475║ Krok po kroku hĺbavo vykonštruované súdne divadielko z mnohými prešmyčkami a hlavne zo šokujúcim záverom, kde mi príde len na škodu to že je ponúknuté odhalenie prevedené v ľahkosti ktorá mu až tak nesadne. Lebo miestami tá otvorenosť a odľahčenosť je v rámci deju prijateľná, len záver mohol byť fakt vygradovanou dramatickou bodkou za rozoberaným súdnym sporom. /80%/(18.9.2009)

 • ork
  *****

  For ME 92%(16.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace