poster

Den, kdy se zastavila Země

 • anglický

  The Day the Earth Stood Still

Drama / Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

USA, 1951, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Jednoznačné poselství filmu, které bylo filmovou reakcí na politickou situaci začátku 50.sátých let a na využití atomové bomby na konci druhé světové války. jde také o sci-fi, které se stalo možná trochu neprávem legendární a využívá jednoduchou myšlenku, kterou lidstvo stejně nikdy nepochopí a nedokáže akceptovat do úplné drobnosti. Avšak bez tohoto sci-fi filmu a ohlasu na něj by pravděpodobně nevzniklo mnoho mimozemsky laděných filmů. Raději bych varoval, aby nikdo neočekával efektní akci, protože tohle je ve výsledku vlastně spíše komorněji laděné sci-fi, v kterém návštěvník z vesmíru objevuje lidstvo a touží po jeho záchraně.(14.7.2004)

 • Superpero
  ****

  Hloupoučce naivní, ale zábavné. Lidi jsou tam kokůtci, který Klaatuovi hned po přistání začnou do ufa řezat letlampama. Gort a všechny ty efekty jsou skvělý. Mě se ta padesátková lacinost prostě líbí. A k tomu ještě ty ufo zvuky, no paráda :) Příběh je celkem solidní akorát mne naštvalo, že se Gort nepustil do pořádné destrukce. Finální vysvětlení jak to u ufonů funguje mi přišlo hodně debilní. Postavili jsme si ničící roboty, kteří nás při příznacích násilí zcela zničí. Nevim, nevim, ale film je to dobrej.(13.12.2008)

 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.9.2009)

 • Oktavianus
  ****

  Kvalitní a především velmi inteligentní sci-fi. Přestože mírové poselství je nezpochybnitelné, u mě by velmi charismatický Klaatu asi neuspěl (sice tvrdí, že se vzdali pouze svobody chovat se nezodpovědně, ale není to tak, stali se v jistém smyslu dobrovolně otroky, na což bych nepřistoupil... ale to je na debatu jinou a jinam :-). Dalším ohromným kladem je, že se většina postav chová racionálně (možná až moc), jak by se lidé patrně chovali i v reálu, není tu ani stopa po klasické naivitě filmů té doby. A k tomu výborné výkony herců, slušné triky, golemový Gort a klasický létající talíř. Přesto tu nějaké chyby najdeme: příběh je až příliš jednoduchý, Klaatu až příliš snadno zvládá život na planetě, ačkoli na ní nikdy nebyl a jazyk má naučený z rádiového vysílání (častá a jednoduchá berlička, jak filmaři vyřeší jazykovou bariéru)... Ale to jsou detaily. A vůči tomuto filmu nehodlám být za hnidopicha.(22.3.2014)

 • Foox
  ****

  Inteligentní, komorní, převážně dialogová sci-fi, která i po těch letech má co nabídnout!(14.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace