Den, kdy se zastavila Země

The Day the Earth Stood Still

Drama / Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

USA, 1951, 92 min

Bez papírových kulis a gumových emzáků vytvořil Robert Wise zajímavou vizi mimozemské návštěvy, která ač se opírá o typické padesátkové propriety (archetypy vedlejších postav, anti-atomová agitka), působí i po letech svěže a uvědoměle, byť je to celé předvídatelné až k jedné z nejslavnějších hlášek sci-fi žánru. Docela jsem zvědav na remake, trailer se tváří o něco velkolepěji.(20.7.2008)

Opravdu inteligentní sci-fi, žádné béčko u kterého se budete bavit kvůli neschopnosti a hlouposti jeho tvůrců (viz Ed Wood jr.). Příběh emzáka Klaatua nestaví na atrakcích, ale pracuje chytře a realisticky se scifáckými proprietami a odráží strach tvůrců z nepoučitelnosti lidstva.(19.7.2006)

• Houdini

NFR 1995(2.4.2004)

Velmi dobre. Na to, ze bol film nakruteny prakticky pred polstorocim, atmosferou a pojatim pribehu by v pohode predcil nejedno scifi poslednych rokov. A aj samotny vizual vesmirnej lode a ufo robota posobi dostatocne realne.(27.12.2007)

Hluboké poselství = velké hodnocení. Takhle asi smýšlí většina lidí nebo jinak si to nedovedu vysvětlit. Je fakt, že film disponuje hodně futuristickou atmosférou, která je i na dnešní poměry hodně působivá. Jinak efekty nebo robot (jehož "nezničitelný" oblek je z látky) působí hodně lacině. Další odškrknuté políčko v TOP 250 IMDB, kde stále častěji narážím na filmy, které se tam vůbec nehodí, což je i tento příklad.(22.6.2008)