Za zvuků hudby

The Sound of Music

Muzikál / Rodinný / Drama / Životopisný

USA, 1965, 174 min

Mary Poppins uprostřed Alp. Muzikál staré školy s líbivými písničkami, uměřenou dávkou sentimentu a emocemi, které jsou vypočítané přesně tak, aby v žádném směru ani trochu nenarušily očekávání publika.(31.12.2013)

• RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete.(27.1.2010)

Miluju muzikály a jejich optimismus - závěr filmu je opravdovým pohlazením po duši. 9/10(14.1.2011)

• nascendi

Vo vzťahu k filmovým muzikálom som veľmi prieberčivý. Napriek tomu, že muzikál nepatrí medzi moje obľúbené žánre dva z nich sa dostali do mojej top ten. Videl som aj zopár hrozných muzikálov, pri ktorých bolo utrpenie dočkať sa konca. To je aj tento prípad. Ten hlúpučký dej by som ako-tak zniesol. Veď aj mnohé slávne opery majú úbohé libreto. Ale v tomto slávnom muzikáli ma nezaujala ani hudba, a to je už neodpustiteľné. Vôbec nerozmýšľam nad Oscarmi, nad komerčným úspechom filmu, ani nad tým, že ho nakrútil režisér West Side Story. Možno bola príhodná doba. Ja na svojich dvoch hviezdičkách trvám. Tento muzikál nemusel byť nakrútený a hviezdičky sú iba za krásne exteriéry, na ktorých sa nedalo nič pokaziť.(27.12.2013)

Je s podivem, že tento film není u nás známější. Není to sice tak dobré jako My Fair Lady (ale co je) a ve druhé půlce kvalita poněkud klesá, ale přesto je to kouzelný muzikál.(31.12.2010)

• - Ačkoliv se film odehrává za II. světové války, v jednom záběru je vidět krabice od ovoce a na ní zřetelný nápis "Product of Israel". Židovský stát však v té době ještě neexistoval. (Robbi)

• - Julie Andrews inkasovala za film 225 000 amerických dolarů, Audrey Hepburn si řekla o 1 milion dolarů, aniž by ze sebe vydala jediný tón. (Zdroj: Z filmu do filmu) (M.B)

• - Roku 1965 - 22 měsíců po uvedení - film svým výdělkem překonal Jih proti Severu (1939) a stal se v té době nejvýdělečnějším snímkem všech dob. (Pavlínka9)