Za zvuků hudby

The Sound of Music

Muzikál / Rodinný / Drama / Životopisný

USA, 1965, 174 min

Rozpočet $8,2miliónaTržby USA $163,214,286Tržby Celosvetovo $286,214,286 Tržby za predaj Blu-ray v USA $49,463,185 //počet predaných kusov 2,102,876Tržby za predaj DVD v USA $12,604,594 //počet predaných kusov 289,949║ Nádhera v ľahkosti poňatia sa nám ponúka od režiséra Roberta Wise. Film začínajúci v krásnej hudobnej hravosti, kde človek ani len netuší aká krásna príbehová osnova ho čaká a rovnako tak film končiaci s veľkým posolstvom o sile zanietenia v rodinné a ľudské cítenie. Na začiatku som sa zľakol tej veľkej minutáže a nevedel som si predstaviť ako na celej ploche filmu ma môže zasýtiť hopkajúca a spievajúca Julie Andrews a stalo sa a pribúdajúcim časom si človek tento muzikál čoraz viac pustí k srdcu až si ho zamiluje. Tento "rodinný" príbeh ponúka nadštandardný filmový zážitok, dokonca aj dnes, keď už všetko je tak nehorázne zo všetkých strán prevarené. V čase uvedenia(rok 1965) do kín sa stal z filmu v USA megahit porovnateľný z Titanicom či Temným Rytierom, ak by sa brala do úvahy inflácia film by mal tržbu neskutočných $1,022,542,400. /90%/(14.8.2009)

Salzburg, 30 - te roky. Mladá novicka sa ako opatrovateľka zoznamuje so siedmimi deťmi kapitána vo výslužbe a netrvá dlho, keď si ich získa. "Poppinsovská" Julie Andrews je úžasná, hudba a pesničky chytľavé a architektonicky nádherné mesto na úpätí hôr si získa každého. Lenže chobotnica nastupujúceho fašizmu zachvacuje aj Rakúsko, tzv. anschluss, s čím sa nedokáže zmieriť kapitán. Priznám sa, nepoznal som tento film, len som vedel, že existuje. Som nadšený, lebo toľko vnútornej sily, vzájomnej lásky a správneho vlastenectva nemá hocijaký film. Tento film bude bezpochyby zdobiť moju zbierku.(6.10.2009)

Očekával jsem, po zážitku z Mary Poppins (sice rozpačitě přejuchaném, ale srdečném), příjemný zážitek. Nicméně, dojem je odtažitý a trochu křečovitý. Také si nejsem jist, zda hovořit o muzikálu, když jsou tu vlastně jen dvě písně. Herecky OK, exteriéry krásné, Salzburg mám rád... ale zklamán. Slaboučké 3*.(10.3.2015)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(26.1.2009)

THE BEST muzikál, co jsem kdy viděl!!! TIPseznam dalších křesťanských filmů.(24.10.2014)

• - Ačkoliv se film odehrává za II. světové války, v jednom záběru je vidět krabice od ovoce a na ní zřetelný nápis "Product of Israel". Židovský stát však v té době ještě neexistoval. (Robbi)

• - Julie Andrews si své písně odzpívala sama. Za Peggy Woodovou zpívá Margery McKay a za Audrey Hepburn zpívala Marni Nixon. (Terva)

• - Režisér Robert Wise zde použil uvodní scénu stejnou jako ve svém předchozím filmu West Side Story (1961). (Novalinda)