poster

Za zvuků hudby

 • anglický

  The Sound of Music

Muzikál / Rodinný / Drama / Životopisný

USA, 1965, 174 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes

  rozpočet : $8.2 million tržby americké : $158,671,368(4.5.2007)

 • Gemini
  ****

  Za zvuků hudby, konkrétně Batman Main Theme od Dannyho Elfmana sepisuju tohle hodnocení...Nemám rád filmové muzikály (no dobře, Zpívání v Dešti a Někdo To Rád Horké bych ještě kousnul:)). Ale výjimka potvrzuje pravidlo - tohle je jeden z mých nejoblíbenějších "klasických" filmů vůbec.(16.2.2003)

 • Madison
  ****

  Neskutočne podmanivá muzikálna seansa, ktorej dominujú herecké koncerty spontánnej Julie Andrews a tragédiou poznačeného Christophera Plummera, pomaly nachádzajúceho zmysel života v nebesky pôvabnom hlase, jednoduchosti a kráse obyčajnej vychovávateľky. Nezabudnuteľné pohľady na scenériu rakúskych hôr, zástup švitorivých, no dobrosrdečných detí, nádherné piesne i blížiaca sa pohroma nacistickej mašinérie, robia z tejto snímky plnohodnotný zážitok, ktorý nadlho utkvie v hlave. Jediné mínus pre mňa predstavovala iba prepálená stopáž, ktorá však napriek tomu záverečným dojmom až tak neuškodila.(21.7.2010)

 • Hejtmy
  **

  {437/1001} Absolutně tuctový, sentimentální, klišovitý romantický příběh okořeněný slabými písničkami. Po prvních pár scénách, kdy sledujeme zpívající tyrolské jeptišky, jsem se obával, jestli ty tři hodiny vůbec vydržím, ale pak se z toho vyklubal standardní romantický muzikál. Žádné příjemné překvapení se tedy nekonalo, ale i přes úmornou stopáž se to dalo bez trvalých následků dokoukat. Muzikálům s Julií Andrews asi na chuť nepřijdu, protože po Marry Poppins mě ani Sound of Music nezaujalo. 50 %(22.3.2011)

 • flanker.27
  ***

  Muzikál o tom, kterak vnímavé a činorodé guvernantce srdce dětí skrze hudbu získati se podařilo, jakož i o tom, kterak na rodinnou idylku i nacisté jsou krátcí. V podstatě je to hezké, ale je to vlastně taková pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem, zlotřilí zlotřilci ostrouhají a dobro triumfuje a přitom je to vše takové uhlazené a čisté. Možná vynechat ten nacismus, neznělo by mi to tak trochu nemístně.(27.5.2013)

 • - Christopher Plummer odmítl zastupování ve zpěvu, ale nakonec se rozhodl pro záskok. Písně za něj nazpíval Billy Lee. (Terva)

 • - Georg Johannes von Trapp to dotáhl v Rakousko-Uherském válečném námořnictvu až na hodnost Korvettenkapitän a byl vyznamenán Vojenským řádem Marie Terezie. V průběhu první světové války byl úspěšným ponorkovým velitelem. S ponorkou U-5 potopil francouzský obrněný křižník Léon Gambetta, italskou ponorku Nereide a zajal řecký parník Cefalonia off Durazzo. Pak přesedlal na ponorku U-14 (původně francouzská Curie) a potopil 11 obchodních lodí Dohody o celkové registrované tonáži 45 669 tun. Během války vykonal 19 bojových plaveb a jejího konce se dočkal jako velitel ponorkové základny v zátoce Boka Kotorska. (charlie_ando)

 • - Hned první natáčená scéna ukázala, jakou profesionálkou a zároveň hodnou osůbkou je Julie Andrews. Děti a Maria v posteli, venku bouřka a blesky... děti jsou nervozní, a tak Julie mezi opakováním záběru dělala různé srandičky, až se děti podařilo uvolnit. Kym Karat (Gretl) byla tak uchvácena Andrewsovou, že se zapomněla několikrát leknout při zvuku hromu. (KIT.HL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace