• slovenský

Muzikál / Romantický / Drama

USA, 1961, 145 min

West Side Story se u mě řadí k nejlepším muzikálům. Výborná Natalie Woodová, krásné kostým a skvělé písničky, udělali z tohohle filmu nezapomenutelný zážitek. I když začátek byl nehorázně dlouhej (jak byla jen barevná obrazovka a k tomu hrála hudba), ale jinak všechno v pohodě.(10.12.2006)

Příběh Romea a Julie je nadčasový a NewYorská verze je rovněž zajímavá. Ačkoli dnes už film působí trošku zastarale, taneční vystoupení a hudba (America) stále působí precizně. A: Kolik vás můžu zabít, aby zbylo i pro mě?(4.6.2007)

Shakespeare na vlnách Bernsteinovy hudby mezi gangy přistěhovalců a potomků přistěhovalců. Dotklo se mě i přes svou naivitu, silné čtyři. Snad jen ta nezpívaná část (především dialogy) mohla být napsána trochu zručněji.(18.7.2013)

"Most beautiful sound I ever heard...Maria!" Muzikály to nie je veľmi moja parketa ale toto je klasika, ktorej som dal šancu a sadlo mi to. Tanečné čísla boli fajn, ale viac som si užíval hudobnú zložku Leonarda Bernsteina, ktorého som si mylne zamenil za Elmera Bernsteina. Hudba je výborná, niektoré piesne boli skvelé, asi najviac osloví známa America , ale mne sadla aj skladba Tonight . Film výborne zachytil vtedajšiu dobu, atmosféru, hudbu, oblečenie, nagelované vlasy...West side story je právom uznávaná muzikálová klasika a stále funguje dobre aj preto, že je tu zaujímavý príbeh i pekná love story. Takže kto vyhrá? Jets alebo Sharks? 80%.(14.6.2015)

Samotná Shakesperarova předloha líčí lásku mladičkou, nejen věkem zamilovaných, ale její ranné stádium - bezvýhradnou zamilovanost. Mnohem bližší je mi Čakova verze z Apokryfů - láska vyzrálá, která sdílí každodennost. Americkou muzkálovou klasiku jsem vidět chtěla, i když mezi mé oblíbené žánry nepatří ani muzikál, ani romantické filmy. Provedení je prezicní, nelze mu mnoho vytknout, jenom mi tento kousek nepronikl k srdci.(3.5.2016)

• - Russ Tamblyn (Riff) a Richard Beymer (Tony) z gangu Tryskáčov, sa tridsať rokov po West Side Story opäť stretli na nakrúcaní seriálu Mestečko Twin Peaks (od r. 1990). (unclejack)

• - Natáčelo se na 61. západní ulici (Upper West Side) na Manhattanu. Dnes je na tomto místě Lincoln Center, které nahradilo původní zástavbu. Ta měla být zbořena ještě před natáčením, ale filmový štáb si vymohl odklad demolice, protože se mu původní scenérie zamlouvala. (Cherish)

• - I když se filmový děj odehrává v New Yorku, snímek byl v převážné míře natočen v Los Angeles. (Langy10)