• slovenský

Muzikál / Romantický / Drama

USA, 1961, 145 min

Jeden z mála muzikálů, který mě opravdu bavil, hlavně tím jak skvěle byl natočen. To je opravdu nevídané. Fantazie Wise a Robbinse je obrovská a mohou se odpoutat od jakéhokoliv klasického vyprávění, na místo kterého nastolují precizní choreografii tanců a pohybů, díky kterým je film tak snadno přístupný a koukatelný. Samozřejmě, snaží se dojmout maximální počet diváků, ale celkově to výborně funguje. Oscar za režii je rozhodně zasloužený. 70%(19.3.2012)

Tak konečně jsem i já viděl ten všemi obdivovaný, citovaný a cenami oceněný muzikál! A musím říct, že si svou pověst (a těch 10 Oscarů) plně zaslouží. West Side Story je sice "jen" přepis Romea a Julie (a po většinu času se tohoto příběhu docela věrně drží, ale například konec se liší od předlohy) ale opravdu dobrý přepis s chytlavými písněmi a zajímavou choreografií. Z hereckého ansámblu se mi nejvíce zamlouvala Natalie Wood, která sice sama nezpívala (viz zajímavosti) ale to mi nevadilo. Zkrátka, abych to nezdržoval - tohle je klasika, která mě po většinu času opravdu bavila. Není to sice plný počet (ke konci jsem se začal trochu nudit) ale jinak nemám výčitek. 90 %.(26.7.2011)

Donekonečna vychvalovat hudební stránku tohohle filmu nemá smysl. Když se na něj podíváme jako na normální film, zůstane nám určitě vysoce nadprůměrná podívaná, ale až o tak velký zázrak nejde. Nic proti, ale Natalia Wood by asi těžko zvládla svůj pěvecký part. Chudák Marni Nixon, na tu si dneska nikdo nevzpomene.(1.4.2005)

Samotná Shakesperarova předloha líčí lásku mladičkou, nejen věkem zamilovaných, ale její ranné stádium - bezvýhradnou zamilovanost. Mnohem bližší je mi Čakova verze z Apokryfů - láska vyzrálá, která sdílí každodennost. Americkou muzkálovou klasiku jsem vidět chtěla, i když mezi mé oblíbené žánry nepatří ani muzikál, ani romantické filmy. Provedení je prezicní, nelze mu mnoho vytknout, jenom mi tento kousek nepronikl k srdci.(3.5.2016)

Skutočne najlepší klasický muzikál. Po všetkých stránkach revolučné a v závere krutejšie než Shakespeare. Absolútna klasika! [100%](14.7.2005)

• - Do role Tonyho byl zkoušen taky Warren Beatty. (džanik)

• - Natáčelo se na 61. západní ulici (Upper West Side) na Manhattanu. Dnes je na tomto místě Lincoln Center, které nahradilo původní zástavbu. Ta měla být zbořena ještě před natáčením, ale filmový štáb si vymohl odklad demolice, protože se mu původní scenérie zamlouvala. (Cherish)

• - Za Natalie Wood zpívala Mani Nixon, jež například pěvecky předabovala i Audrey Hepburn v muzikálu My Fair Lady (1964). (janejudyjune)