poster

West Side Story

 • USA

  West Side Story

 • slovenský

  West Side Story

Muzikál / Romantický / Drama

USA, 1961, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Krásne nakrútené, neodolatelne pestrofarebné - od farieb košiel a šiat, cez exteriéry a interiéry, ktoré vždy farbou dotvárajú pocitovú náladu jednotlivých scén. Prádlo vysiace na šnúrach medzi oknami ako oslavné vlajky, či šikmé kovové rebríky medzi poschodiami na pozadí pochmúrnej scény... každy detail v obraze predstavuje rozprávačsky účelné a esteticky vkusné aranžmá. Do toho jednoduchá a pre každého zrozumiteľná dejová schéma Rómea a Júlie v podaní pohľadných hercov a šikovných dialógov, aké by dnes nenapísal ani Stevena Zaillian. West Side Story mi pre muzikály pripadá byť tým, čím je Na sever severozápadnou linkou pre agentské dobrodružstvá. Ale čo s tým, keď s výnimkou postmoderného Moulin Rouge! je mi tento žáner tak n-e-k-o-n-e-č-n-e vzdialený a i pre oči estetický zážitok z West Side Story bol pre moju myseľ iba prenudeným, vyhladovelým čakaním na popremiérovú recepciu.(21.1.2012)

 • Oskar
  ****

  Ach Romeo, Romeo, proč nejsi Portoričan? Na West Side Story mi vadí jediná, leč podstatná věc - spoléhá se jen na sílu příběhu lásky, která překonává svár dvou komunit, a úplně pomíjí, že síla Shakespearovy hry je v textu. Dialogy West Side Story jsou sadistickou kanonádou takových duchamorných banalit, že se chce zvolat: "Zpívejte, tančete, ale už proboha nemluvte!" 70%(3.1.2007)

 • Terva
  *****

  Tohle je prostě klasika.(8.1.2012)

 • sud
  ***

  Dal bych klidně pět hvězdiček, i šest, kdyby to bylo možné. Jenomže to bych musel slyšet elpíčko s hudbou z tohoto filmu a neabsolvovat tuhle dvouapůlhodinovou jízdu. Hudba a písničky jsou nádherné, ale koukat takovou dobu na poskakující Portorikány a naivní příběh je na mě trochu moc.(8.9.2007)

 • joehot
  ****

  Shakespeare na vlnách Bernsteinovy hudby mezi gangy přistěhovalců a potomků přistěhovalců. Dotklo se mě i přes svou naivitu, silné čtyři. Snad jen ta nezpívaná část (především dialogy) mohla být napsána trochu zručněji.(18.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace