Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

curunir

,,ZLOMENÝ ČO?" ,,ZLOMENÝ ŠÍP. ŠTVRTÝ STUPEŇ STRATEGICKÉHO OHROZENIA. INÝMI SLOVAMI: STRATENÁ ATÓMOVÁ ZBRAŇ." __ Na ,,Operáciu Zlomený šíp" sa dá nazerať ako zástupcu akčného žánru (polovice) 90. rokov, ktorý predstavuje všetky pozitíva aj negatíva tohto obdobia. Má pomerne rýchly spád, pôsobí dynamicky a dokonca sa snaží aj o toľko obľúbené hlášky. Z dnešného pohľadu je však dej plný predvídateľných klišé (začiatok vzťahu v závere), ktoré musí považovať za naivné už školák, dokonca miestami pôsobí skratkovito (ako sa Mathis dostane do člna, potom do nákladiaku a z neho do vlaku) a na efektoch je vidieť, že ich začína nahlodávať zub času (pád stíhačky). Zápletka o ohrození sveta atómovkami bola vtedy ešte vcelku v móde, dnes je to skôr pasé.. Dokonca keď jedna z nich náhodou vybuchne, pokiaľ je to pod zemou tak je to ešte v pohode a priveľmi si tým netreba lámať hlavu. Dnes už takéto filmy ani nemôžu okupovať TV obrazovky v hlavnom vysielacom čase, pretože by pôsobili smiešne. Rozumiem však tým užívateľom, ktorí v rámci nostalgie dajú ,,Broken Arrow" vyššie (4*) hodnotenie. (8950. hodnotenie, 273. komentár k filmu) ()

Dudek

John Woo? Ne, opravdu ho nemám rád, ale tenhle snímek se mu povedl, hodně povedl. Možná za to může změna jeho stylu, nejsem sice žádný znalec, ale tohle mi opravdu jako typická Woovka nepřipadalo. Operace: Zlomený šíp je ale od začátku do konce úžasnou podívanou, která chytí za vlasy a až do samotného konce vás nepustí. Úchvatně vyprávěný příběh se celý odehrává na poušti, která však není tak ošklivá jako tomu bylo v případě Hor co nemají oči, ale má svou vizuální krásu a propracovanost. Též oba hrdinové jsou velmi dobře napsaní, téměř maniakálního Deakinse považuji za jednu z nejlepších rolí Johna Travolty... Samozřejmě nesmím zapomenout na jednu věc, hudební doprovod. Už jsem to říkal nesčetněkrát, ale klidně to zopakuji Hans Zimmer je naprosto geniální a rozhodně se řadí mezi největší hudební komponisty, které můžeme ve filmu najít. Jeho klidné tóny přesně rezonují s příběhem a dodávají mu tu pravou atmosféru. ()

sniper18

John Woo si prechodom k americkej produkcii síce trochu pohoršil a svojim najlepším dielam sa už nikdy nepriblížil, ale tieto jeho prvé americké filmy v deväťdesiatych rokoch sa mu aj tak nadmieru vydarili a Operácia: Zlomený šíp je jeden z nich. Pre takéto vojensky ladené akčné filmy hlavne druhej polovice deväťdesiatych rokov som mal vždy veľkú slabosť, všade samé vrtuľníky, hummery, vojenské strediská, špeciálne jednotky, žoldnieri a v centre diania dokonca jadrové zbrane. Prvá polovica sa ešte nesie skôr v takom pomalšom tempe, ale s tým nemám problém, dejovo je to dostatočne zaujímavé, výborných scén je dostatok a navyše je čas na zblíženie s postavami a vytvorenie chémie medzi nimi, čo sa tu aj výborne darí. Ale v druhej polovici už začne skutočne prvotriedna žánrová zábava, film neustále len graduje a z finálnej fázy som už prakticky nadšený. Plusom sú aj postavy, Christian Slater síce nie je žiadny pravý akčný hrdina, ale je to sympaťák a toho pilota, ktorý sa snaží zachrániť situáciu som mu veril, pomáha mu v tom sympatická Samantha Mathis, ale oboch s prehľadom zatieňuje perfektný záporák John Travolta, pre ktorého je to rozhodne jedna z najlepších úloh vôbec, všetky svoje scény si berie pre seba. Ale sadlo mi aj zloženie žoldnierov a vedľajšie postavy, hlavne dôstojník Delroy Lindo. Po akčnej stránke si tiež nemôžem sťažovať, jedine prestrelky, v ktorých bol John Woo najlepší ma tu moc nebavili, za čo ale môže zmena štýlu, toto nie je o vysokých počtoch zabitých v elegantných záberoch, ale vlastne len o ostreľovaní sa dvoch strelcov, pričom aj tak prakticky nikto nikoho netrafí a takéto prestrelky moc nemusím. Ale tu má prednosť iná akcia, práve to využívanie dopravných prostriedkov a toto už je zvládnuté prvotriedne, na všetky tie naháňačky hummerov, explózie vrtuľníkov a podobne je skutočne radosť pozerať, ale najlepšie je rozhodne mimoriadne nápadité finále vo vlaku, pri ktorom jeden perfektný moment strieda druhý. Takže režijne je to perfektná práca a Hans Zimmer tu síce nie je tak výrazný a občas mi hudba moc nesedela, ale celkovo tiež film skôr podporuje. Ja som celkovo veľmi spokojný, takéto vojenské akčné filmy môžem a Operácia: Zlomený šíp patrí medzi tie najlepšie. 79% ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $70,770,147Tržby Celosvetovo $150,270,147║ v rámci akcie to vie vždy John Woo riadne prepracovať, je tam hneď niekoľko vydarených pasáží či už z vrtuľníkom, pádom bombardéra či vlakom, nuž príbeh klasický otrepaný ale pozerateľný /70%/ ()

sud

John Travolta v záporné roli je hlavní hvězdou filmu a předvádí ze všech zúčastněných nejlepší herectví. Christian Slater je buď nevýrazný a nebo přehrává. Akční scény jsou dobré, téma je sice už po několikáté ohrané, ale nad tím se nechá zamhouřit oko. Celkově je však film zmatený a místo extratrháku plave v béčkových vodách. Celkově vzato asi jediný (či jeden z mála) film Johna Woo u kterého jsem po druhém hodnocení neslevil. 60%. ()

• Film obsahuje scénu, v ktorej je muž zasiahnutý kladivom do hlavy, čo ho vymrští dozadu, dokonca sa na chvíľu odlepí nohami od zeme. Kladivo hodené človekom by na to nemalo dostatok energie. (ČSFD)
  • Okolo podzemného jadrového výbuchu vo filme zaznie niekoľko nezmyslov. Napríklad hlavný hrdina povie, že z podzemnej explózie sa neuvoľnila radiácia. Avšak mohli sme jasne vidieť, že výbuch vymrštil ohnivú guľu von z bane, čiže došlo k úniku rádioaktívneho odpadu po explózii. Taktiež plán vydávať jadrový výbuch za zemetrasenie je nezmysel, pretože po celom svete sa nachádza mnoho seizmologických staníc, ktoré by toto tvrdenie ľahko vyvrátili. (ČSFD)