poster

Forbidden Zone

Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 1982, 73 min

Režie:

Richard Elfman

Scénář:

Matthew Bright

Kamera:

Gregory Sandor

Hudba:

Danny Elfman
(další profese)
 • (mOnkey)
  ****

  Viděli jste někdy Rocky Horror Picture Show? Dobrá šílenost, co? Tak se připravte na podobně spanilou jízdu do Zakázané zóny! Do světa, který obývají nejrůznější bytosti a stvoření, jejichž hlavním jmenovatelem je hodně svérázná ujetost. V Zakázané zóně se hodně zpívá, tancuje, souloží a vůbec provádějí činnosti, které jsou lidem tak příjemné. Tak co, přidáte se taky? Titulky naleznete zde. 85%(14.6.2011)

 • EdaS
  ****

  Dokonale ulítlý muzikál, držící pohromadě hlavně díky skvělým písničkám Dannyho Elfmana. O jeho kapele Oingo Bongo jsem zatím jenom četl a teď nastal ten pravý čas to napravit.(4.12.2007)

 • DDT
  *****

  S nulovým rozpočtem natočený film, který vznikl jako "vedlejší produkt" novovlnné kapely bratrů Elfmanových "Oingo Boingo" (která měla údajně složené muzikálové songy, ale chyběl jim k nim muzikál). Bývá často přirovnáván k "Rocky horror picture show", ale stejně tak se dá mezi vlivy zařadit třeba John Waters, možná i trochu David Lynch a určitě němé grotesky. Animované sekvence zas nezapřou inspiraci v Terry Gilliamovi. Každopádně jde o hodně ujetý a "politicky nekorektní" film. Pokud chcete, aby vás film pobavil, musíte si nejdřív zvyknout, že všechny postavy (ať už jde o rodinu Herkulesových nebo obyvatele šesté dimenze, která se nachází u Herkulesů ve sklepě) jsou nadstandardně šílené. Prim hrají trpasličí král šesté dimenze Fausto a jeho manželka (hraní Herve Villechaizem a Suzan Tyrrellovou, která byla jeho družkou i ve skutečném životě !!!), ale ani ostatní "herci" (z větší části členové a přátelé skupiny Oingo Boingo) se nedají zahanbit. Všechno drží pohromadě díky skvělým písním bratří Elfmanů (oba mají ve filmu minirole - Richard jako královnin masér a Danny jako zpívající Satan). Forbidden Zone není rozhodně film pro každého, ale příznivci podivných filmů se na něm jistě dostatečně vyřádí.(29.3.2006)

 • Terva
  *****

  Rodinka Elfmanů, tedy pardon Herkulesů se přistěhuje do jednoho domu - zní to hezky? Hororově? No nebojte a bude hůř. Varování - všem normálním uživatelům - toto není film pro vás!!!!! Nejlepší dvojice: Princezna a Žabák. Jo a ještě bratr René, tedy sestra René - jo je to zmatek.(5.4.2014)

 • Flipper
  ****

  -Šoustat se bude navždy. -Už navždy. {voľný preklad (mOnkey)} Tomuto chýbali už len dáky šulíni hompáľajúci sa do rytmov muziky v 6. dimenzií a extrémnejšie perverzity. Čo by som však nechcel na 82 rok pána že? Všetci do lavíc a spievame G is gay, gay gay gay ♫(22.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace