poster

Forbidden Zone

Muzikál / Sci-Fi / Komedie

USA, 1982, 73 min

Režie:

Richard Elfman

Scénář:

Matthew Bright

Kamera:

Gregory Sandor

Hudba:

Danny Elfman
(další profese)
 • Flipper
  ****

  -Šoustat se bude navždy. -Už navždy. {voľný preklad (mOnkey)} Tomuto chýbali už len dáky šulíni hompáľajúci sa do rytmov muziky v 6. dimenzií a extrémnejšie perverzity. Čo by som však nechcel na 82 rok pána že? Všetci do lavíc a spievame G is gay, gay gay gay ♫(22.8.2011)

 • Jordan
  *****

  Nízkorozpočtový nadšenecký počin rodiny elfmanových a kapely the oingo boingo je jednou veľkou surealistickou bizarnou cestou do šiestej dimenzie, guláš zvrátených vtipov, úchylných charakterov, perverzných scénok a politicky nekorektného humoru, šialených kostýmov a kulís a všetkého podobného, čo postpunková alternatívna kapela podivínov môže nasúkať do filmu, ktorý neberie ako vážne umenie ale ako jednu veľkú zábavu. určite pre užšiu cieľovú skupinu. Princezná je super :) Satan Danny Elfman skvelý a pieseň do tituliek báječná. A radosť odsledovávať všetky možné vplyvy ako je Gilliam a Monty Pythoni, Lynch, Alice Cooper, slapstick comedies a kopec iných . . .(1.5.2007)

 • hirnlego
  *****

  Naprosto ujetá a nemálo vtipná papundeklová (& tu a tam i nápaditě animovaná) anarchie! Přesně tak, anarchie - protože tady nikoho nezajímá, že královně vypadla koza, že stěny podzemí vlajou, že nůž zapíchlý ve stehně tam jednou je a jednou neni... nejenže to nikoho nezajímá, oni se v tom tvůrci dokonce vyžívají! Veselá a hravá polonahá děvčata, princezna ve spoďárech, žáby, trpajzlíci, zmalovaní negři, chlapec-slepice, zpívající Satan v bílym kvádru,... - prostě zábava, jak má být! Našlápnutý mix všeho možného od Pythonů po Waterse (a v průběhu natáčení zároveň přerod pošahaného "divadelního spolku" The Mystic Knights of Oingo Boingo v "seriózní kapelu" Oingo Boingo) - a to celé tak ujeté, jak jen to jde. Jsou filmy, na které označení "kult" sedne jak prdel na mísu - a Forbidden Zone je rozhodně jedním z nich!(21.2.2008)

 • JohnnyD
  ***

  Ouuuu. Hodnotiť? Komentovať? TOTO? Budiš. 60% a komentár, že je to neskonalá bizarnosť a absurdnosť ťažko popísateľná slovami a číslami. Kto nevidel, netuší, o čo ide, kto videl, asi tiež nie. Ale bol som spokojný... ak sa to dá vôbec takto povedať. (Danny je božský!)(13.1.2009)

 • Vishnar
  *****

  Pokud budete mít náladu na muzikálový snímek , u kterého si rozhodně budete moct říct: tak něco takového jsem ještě neviděl, Forbidden zone je jasná volba. Rozhodně se nedivím, že hned od svého uvedení se stal kultovním filmem a je to jeden z prvních velkých skladatelských počinů mistra Elfmana, který si celý snímek i napsal, složil a s rodinou a přáteli zahrál. Příběh je rozhodně hodně primitivní: v domě hlavních hrdinů se nachází vchod do jiné dimenze, kde vládne trpasličí král se svou ženou. Máme zde papundeklové kulisy, spoustu psycho písniček od skupiny Oingo Bongo a prapodivného humoru. V hlavní roli dospělí v rolí dětí, Satan Elfman, polonahá princezna, tancující žabák, nakreslená střeva, transučitelka a spousta dalších poměrně nenormáních lidí. Kdo si libuje v trashových filmech, bude převelice spokojen.(1.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace